فریم‌ورک Xposed یکی فریم‌ورک‌های جالب برای محصولات اندرویدی است که تغییر دادن رام‌های اندروید و برنامه‌ها را ساده می‌کند و علاوه بر این می‌توان برخی امکانات خاص رام‌ها را در دیگر رام‌ها و حتی در رام اصلی سازنده‌ی گوشی و تبلت، تجربه کرد. در واقع هر قابلیت و ویژگی به شکل یک ماژول اضافی است که می‌توانید نصب کنید و پس از مدتی در صورت عدم نیاز می‌توانید حذف کنید.

توجه کنید که برای استفاده از این فریم‌ورک می‌بایست دسترسی روت را آزاد کرده باشید و لذا اپی برای کاربران حرفه‌ای اندروید است.

برای مطالعه کردن توضیحات بیشتر و دانلود آخرین نسخه‌ی اپ نصب کننده‌ی این فریم‌ورک که Xposed Installer نام دارد به ادامه‌ی مطلب توجه فرمایید.

برخی ماژول‌های قابل‌نصب از طریق Xposed Framework موجب تغییراتی در اندروید و امکانات آن می‌شوند و برخی دیگر روی عملکرد اپلیکیشن‌های خاصی اثر می‌گذارند. به عنوان مثال اگر بخواهید سنسور مجاورت گوشی را غیرفعال کنید، می‌توانید Sensor Disabler را نصب کنید که اپلیکیشنی مجزا است اما به این فریم‌ورک نیاز دارد. مثال دیگر اپلیکیشن Lucky Patcher است که برای کرک کردن برخی اپ‌ها و فعال کردن برخی مودها به کار می‌رود، اگر این فریم‌ورک را نصب کنید، امکانات لاکی پچر افزایش پیدا می‌کند.

نصب کردن Xposed Framework بسیار ساده است. می‌بایست اپلیکیشن Xposer Installer را دانلود و نصب کنید و سپس با اتصال به اینترنت، اپ را اجرا کنید. گام بعدی نصب کردن فریم‌ورک از طریق این اپلیکیشن است و در ادامه می‌توانید ماژول‌های اضافی موردنیاز را سرچ کرده و نصب کنید.

توجه داشته باشید که Xposed Framework با وجود مزایای بسیار، ممکن است مشکلاتی در رام اندروید به وجود بیاورد تا جایی که سیستم عامل به درستی بوت نشود!‌ لذا قبل از نصب می‌بایست بکاپ تهیه کنید و همین‌طور توجه کنید که مسؤلیت استفاده از این اپ متوجه خودتان است!

دانلود Xposed Installer

  • تاریخ آپلود: ۱۱ دی ۱۳۹۸
  • حجم فایل: ۳ مگابایت
  • نسخه: 3.1.5 (43)
  • برای اندروید: ۴.۰.۳ به بعد