درایور کارت گرافیک GeForce GT 710 برای ویندوز 10 و ویندوز 11 منتشر شده است. درایور کارت گرافیک انویدیا GeForce GT 710 برای ویندوز 7 و ویندوز 8 نیز قبلاً منتشر شده و بروزرسانی می‌شود. اگر به تازگی ویندوز نصب کرده‌اید، فراموش نکنید که درایور کارت گرافیک را نصب کنید تا حرکت پنجره‌ها روان و سریع باشد و بازی‌ها به خوبی اجرا شوند. به خصوص که برای بهبود اجرای بازی‌های گرافیکی و جدید، دانلود آپدیت درایور کارت گرافیک GT 710 انویدیا ضروری است.

در ادامه به معرفی این کارت گرافیک و دانلود جدیدترین درایور GeForce 710 انویدیا می‌پردازیم.

معرفی کارت گرافیک GT 710

این کارت گرافیک جزو محصولات رده پایین سری ۷۰۰ است. سری ۷۰۰ چند سال پیش معرفی شده و قدرت کارت گرافیک‌های این نسل، برای اجرا کردن بازی‌های سنگین امروزی کافی است. اگر بخواهیم با ارقام صحبت کنیم، قدرت این کارت گرافیک حدود ۳۶۰ گیگافلاپس است، چیزی در حد لپ‌تاپ‌های رده پایین امروزی که کارت گرافیک مجزا ندارند و فقط در کنار پردازنده، یک پردازنده‌ی گرافیکی مجتمع و کم‌مصرف محصولی از اینتل یا ای‌ام‌دی موجود است.

این عدد را با قدرت پلی استیشن ۴ مقایسه کنید که چیزی در حدود ۱۸۰۰ گیگافلاپس است و همین‌طور با قدرت نسل جدید کنسول‌های بازی مقایسه کنید که کمی بالاتر از ۱۰ هزار گیگافلاپس است. کارت گرافیک‌های جدید امروزی حتی بیش از ۲۰ هزار گیگافلاپس قدرت دارند. بنابراین با دانلود درایور کارت گرافیک GT 710 انتظار نداشته باشید که سرعت اجرا شدن بازی‌های امروزی، متحول و عالی شود!

از کجا مدل کارت گرافیک را بفهمیم؟

چند راه ساده برای فهمیدن مدل کارت گرافیک وجود دارد. اولین راه نگاه کردن به جعبه و بسته‌بندی محصول است. البته دقت کنید که ممکن است ایسوس، MSI، گیگابایت، زوتک و سایر شرکای انویدیا یا AMD، نام کارت گرافیک را به صورت خاص و با پسوند یا پیشوند اضافی انتخاب کرده باشند اما مدل کارت گرافیک معمولاً در نام محصول وجود دارد. به عنوان مثال ممکن است روی جعبه‌ی کارت گرافیک شما، ASUS GT 710 درج شده باشد که در واقع تراشه‌ی مرکزی کارت گرافیک شما، مشابه کارت گرافیک GeForce GT 710 انویدیا است.

روش دوم نگاه کردن به بورد و برچسب‌های روی کارت گرافیک است، معمولاً مدل محصول روی آن درج می‌شود.

راه سوم چک کردن مشخصات کامپیوتر با دستور dxdiag در پنجره‌ی Run ویندوز است. کافی است کلید Win کنار اسپیس یا Alt را نگه دارید و R را بزنید تا این پنجره باز شود. سپس دستور dxdiag را بزنید و روی دکمه‌ی تأیید کلیک کنید. در پنجره‌ی باز شده به تب Display نگاهی بیاندازید که مدل کارت گرافیک معمولاً به صورت کامل و دقیق در آن ذکر شده است.

روش بعدی چک کردن مشخصات کامپیوتر در دیوایس منیجر ویندوز است. کافی است device manager را در منوی استارت جستجو کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید. احتمالاً در شاخه‌ی Display adapter نام کارت گرافیک دیده می‌شود.

اگر همه‌ی روش‌ها پاسخگو نبوده، با نرم‌افزار HWiNFO مشخصات کارت گرافیک را بررسی کنید. با این نرم‌افزار قدرتمند می‌توانید مدل دقیق پردازنده و رم و غیره را هم بفهمید.

آیا نصب درایور کارت گرافیک GeForce GT 710 بعد از نصب ویندوز ضروری است؟

پاسخ مثبت است. البته اگر ویندوز را پس از نصب کردن، آپدیت کنید، ممکن است درایور مربوط به کارت گرافیک شما از سایت مایکروسافت و در قالب آپدیت‌های ویندوزی، دانلود و نصب شود. اما اگر ویندوز را آپدیت نمی‌کنید، حتماً درایور کارت گرافیک را نصب نکنید.

اگر درایور کارت گرافیک GeForce GT 710 نصب نشده باشد، ویندوز روی سیستم شما بالا می‌آید و شاید بازی‌های سبک هم به خوبی اجرا شود. اما پنجره‌ها با تیک زدن یا پرک زدن جابجا می‌شود و ممکن است بازی‌ها نیز با سرعت پایین اجرا شوند و به عبارت دیگر، بازی تیک بزند یا لگ داشته باشد. در این شرایط می‌بایست درایور کارت گرافیک را نصب کنید.

آپدیت درایور کارت گرافیک GeForce GT 710 برای ویندوز 10 و 11

آپدیت کردن درایور کارت گرافیک هم ضروری است. معمولاً با آپدیت کردن درایور کارت گرافیک، سرعت اجرا کردن بازی‌های قدیمی بیشتر نمی‌شود اما سرعت اجرا کردن بازی‌های جدید، کم و بیش افزایش پیدا می‌کند چرا که انویدیا یا ای‌ام‌دی، مرتباً درایور کارت گرافیک را برای بهبود عملکرد و رفع مشکلات خاص در بازی‌های جدید، آپدیت می‌کنند. لذا نسخه جدید درایور کارت گرافیک GeForce GT 710 را نصب کنید. در مورد ویندوز 7 یا ویندوز 8 نیز ممکن است آپدیت جدید منتشر شود. لذا بد نیست برای این ویندوزهای قدیمی نیز درایور جدید کارت گرافیک را دانلود کرده و نصب کنید.

درایور کارت گرافیک GeForce GT 710 برای ویندوز 64 بیتی و 32 بیتی

انویدیا برای محصولات جدید، فقط نسخه 64 بیتی درایور ارایه می‌کند! اما خوشبختانه کارت گرافیک GT 710‌ قدیمی است. بنابراین می‌توانید درایور کارت گرافیک GT 710 انویدیا برای ویندوز 32 بیتی نیز دانلود کنید.

 

دانلود درایور GT 710 با لینک مستقیم، نسخه جدید 14 آبان

  • آپدیت جدید: شنبه 14 آبان 1401
  • جدیدترین نسخه: درایور GT 710 473.0 App@Link:'a'
  • روز و ساعت آپدیت فایل‌ها: Date: 2022-11-05 Time: 07:03:06
  • روز و ساعت آپدیت این صفحه: Date: 2022-11-05 Time: 16:21:20