دانلود گوگل کروم برای اندروید به عنوان یکی از بهترین مرورگرهای اینترنت، ضروری است. این مرورگر علاوه بر امکانات متعدد و کاربردی، امنیت و سرعت بالایی دارد. در صورت دانلود کروم ویندوز و ورود به حساب کاربری گوگل یا به عبارت دیگر جیمیل، می‌توانید همگام‌سازی یا Sync را فعال کنید تا اطلاعاتی مثل پسورد بین وسایل یکسان‌سازی شود. خوشبختانه دانلود کروم برای ویندوز 7 و کامپیوترهای قدیمی امکان‌پذیر است.

در ادامه با ویژگی‌های کروم بیشتر آشنا می‌شویم. نصب chrome با فایل APK بسیار ساده است. برای دانلود کروم جدید به بخش دانلود پایین مطلب مراجعه کنید.

ویژگی‌های کروم اندروید

مهم‌ترین ویژگی کروم و تفاوت آن با مرورگرهای دیگر، سرعت و امنیت است. البته مرورگرهای مختلف دیگری با استفاده از هسته‌ی کروم طراحی شده است. لذا می‌توانید به جای دانلود کروم اندروید برای دانلود Opera‌ و غیره اقدام کنید. مهم این است که مرورگری که دانلود می‌کنید، مرتباً بروزرسانی شود.

بروزرسانی گوگل کروم یا سایر مرورگرهای مبتنی بر هسته‌ی کرومیوم، از این جهت مهم و مفید است که حفره‌های امنیتی رفع می‌شود و هر از گاهی در برخی نسخه‌های جدید، امکانات کاربردی اضافه می‌شود. با بروزرسانی گوگل کروم از این امکانات نیز بهره‌مند می‌شوید.

به جز مسأله‌ی سرعت و امنیت، می‌توان به قابلیت همگام‌سازی کروم اشاره کرد که در صورت فعال کردن، پسوردها و صفحات باز شده بین گوشی و تبلت و کامپیوتر، یکسان‌سازی می‌شود. اگر صفحه‌ای را در کروم اندروید بوکمارک کنید و به عبارت دیگر علامت بگذارید، در کامپیوتر متصل به همان اکانت گوگل نیز اضافه می‌شود. اگر پسوردی را ذخیره کنید، در کامپیوتر نیز در لیست پسوردهای ذخیره شده اضافه می‌شود و این وب‌گردی را برای کاربرانی که از چند وسیله استفاده می‌کند ساده‌تر می‌کند.

دانلود کروم اندروید و کروم فارسی Google Chrome 114.0.5735.58

دانلود کروم اندروید و کروم فارسی Google Chrome 114.0.5735.58

قابلیت مدیریت پسورد و پیشنهاد پسوردهای پیچیده و امن، قابلیت دانلود، بخش هیستوری و بخش بوک‌مارک‌ها و همین‌طور لیست مطالعه یا Reading List از امکانات مرورگرهای امروزی است که در کروم نیز وجود دارد.

مرورگر گوگل کروم نسخه‌ی مخصوص ویندوز و لینوکس و مک‌او‌اس نیز دارد. لذا می‌توانید برای دانلود گوگل برای کامپیوتر اقدام کنید. دقت کنید که حین دانلود کروم برای اندروید 11 یا نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید، به ورژنی که دانلود می‌کنید توجه کنید چرا که برخی نسخه‌ها مخصوص اندروید قدیمی و برخی مختص اندروید جدید است.

در مورد ویندوز تنوع خاصی وجود ندارد و در واقع دانلود کروم برای ویندوز ۱۰ با دانلود کروم برای ویندوز 7 یکسان است. البته به 32 بیتی یا 64 بیتی سیستم عامل توجه کنید و متناسب با آن دانلود کنید.

دانلود کروم اندروید و کروم فارسی Google Chrome 114.0.5735.58

دانلود کروم اندروید و کروم فارسی Google Chrome 114.0.5735.58

دانلود chrome اندرويد و فعال کردن Sync

پس از دانلود کروم با لینک مستقیم یا از گوگل پلی، نصب کردن آن بسیار ساده است. پس از نصب کردن و اجرا کردن مرورگر، می‌توانید قابلیت همگام‌سازی را فعال کنید. در ویندوز می‌بایست روی آیکون پروفایل کاربری کلیک کنید و سپس روی دکمه‌ی Sync کلیک کنید. گام بعدی وارد کردن جیمیل و پسورد آن برای ورود به حساب گوگل است.

در اندروید روال کار کمی متفاوت است و می‌بایست در اپ تنظیمات اندروید، بخش حساب‌های کاربری و Google را باز کنید و حساب کاربری خودتان را اضافه کنید. به این ترتیب در کروم نیز ورود به حساب کاربری گوگل انجام می‌شود و می‌توانید همگام‌سازی را فعال کنید.

دقت کنید که پس از دانلود کروم برای کامپیوتر یا دانلود chrome اندرويد و فعال کردن همگام‌سازی، می‌توانید انتخاب کنید که چه مواردی Sync‌ بشود و چه مواردی همگام‌سازی نشود.

نصب گوگل کروم فارسی

بعضی از کاربران به زبان انگلیسی عادت ندارند و در مورد نصب گوگل کروم فارسی سرچ می‌کنند و برخی دیگر نیز برعکس، به دنبال تغییر زبان کروم از فارسی به انگلیسی هستند. در هر دو حالت نیازی به نصب کردن فایل جدید نیست و تغییر زبان از جمله تنظیمات کروم است. لذا برای دانلود گوگل جدید یا قدیم اقدام نکنید.

برای تغییر زبان کافی است به مسیر زیر مراجعه کنید:

chrome://settings/languages

در اندروید نیز پس از تپ روی منو و انتخاب گزینه‌ی Settings‌ یا تنظیمات که کنار آن چرخدنده نمایش داده شده، صفحه تنظیمات باز می‌شود. در این صفحه روی Languages یا زبان‌ها تپ کنید. اکنون می‌توانید روی Chrome's language تپ کنید. سپس زبان موردنظر را انتخاب کنید و در پایان کروم را ببندید و از نو باز کنید.

نصب جدیدترین ورژن گوگل کروم اندروید ضروری است؟

همان طور که اشاره کردیم در برخی نسخه‌های جدید کروم، قابلیت‌های مفیدی اضافه شده است و برای استفاده از این قابلیت‌ها، طبعاً بروزرسانی توصیه می‌شود. البته نیازی به دانلود کردن فایل APK و نصب جدیدترین ورژن گوگل کروم اندروید یا دانلود کروم با لینک مستقیم برای ویندوز نیست. می‌توانید از گزینه‌ی Update در تنظیمات استفاده کنید و با دانلود چند مگابایت، کروم را بروز کنید.

در صورتی که گزینه‌ی آپدیت پاسخگو نبوده، برای دانلود گوگل جدید و نصب chrome از نو اقدام کنید. موضوع این مطلب دانلود کروم اندروید است و لذا نسخه‌ی مخصوص ویندوز برای دانلود قرار داده نشده است.

دانلود کروم اندروید از گوگل پلی

  • برای اندروید جدید و قدیمی
  • امتیاز در گوگل پلی 4.1 از 5

دانلود Google Chrome با لینک مستقیم، نسخه جدید 13 خرداد

  • آپدیت جدید: شنبه 13 خرداد 1402
  • جدیدترین نسخه: Google Chrome 114.0.5735.58
  • روز و ساعت آپدیت فایل‌ها: Date: 2023-06-03 Time: 23:38:03
  • روز و ساعت آپدیت این صفحه: Date: 2023-06-04 Time: 03:12:03