آفیس مایکروسافت اپ مهم و پرکاربرد است و خوشبختانه می‌توانید به جای نصب Word‌ و Excel و PowerPoint به صورت جداگانه نصب مایکروسافت بر روی گوشی اندروید را با دانلود آفیس مایکروسافت برای اندروید آغاز کنید. البته این برنامه‌ها به صورت مجزا هم منتشر شده و به عنوان مثال نصب برنامه آفیس ورد به صورت مجزا امکان‌پذیر است.

اما برنامه office mobile چیست؟ مایکروسافت در اپلیکیشن آفیس اندروید امکانات جالبی به جز باز کردن فایل ورد و اکسل و پاورپوینت در نظر گرفته که بسیار کاربردی است. به عنوان مثال قابلیت اسکن کردن کاغذ و وایت‌بورد و تبدیل عکس اسکن شده به متن یا جدول. برای دانلود آفیس اندروید با فونت فارسی به بخش دانلود در پایان مطلب مراجعه کنید. در ادامه با این برنامه‌ی جالب اندروید بیشتر آشنا می‌شویم.

برنامه office mobile چیست؟

چندین مجموعه آفیس برای اندروید منتشر شده که شامل اپ‌هایی شبیه به ورد و اکسل و پاورپوینت می‌شوند. منظور از آفیس، مجموعه برنامه‌های اداری است که تقریباً مورد استفاده همگان است. چه دانش‌آموز باشید و چه دانشجو یا کارمند، فرقی نمی‌کند، به هر حال برای حساب و کتاب به اکسل نیاز دارید و برای نوشتن متن و چاپ کردن آن به ورد نیاز پیدا می‌کنید. به همین جهت است که نصب آفیس امری ضروری پس از نصب ویندوز است و در اندروید نیز به برنامه‌ای مشابه آفیس نیاز داریم. دقت کنید که نیازی به آفیس اندروید کرک شده نیست چرا که آفیس مایکروسافت رایگان است.

بسیاری از کاربران اندروید زمانی که یک فایل Word دریافت می‌کنند، در مورد دانلود برنامه word برای اندروید جستجو می‌کنند تا Word مایکروسافت یا گزینه‌ای مشابه آن پیدا کنند. بعضی افراد هم به دنبال دانلود آفیس اندروید کم حجم هستند. در هر صورت این برنامه با وجود امکانات متعدد، حجمی کمتر از چندین برنامه‌ی مجزا دارد. لذا بهتر است به جای نصب اکسل آفیس اندروید و ورد آفیس اندروید و پاورپوینت، فقط این برنامه را نصب کنید.

دانلود آفیس مایکروسافت برای اندروید Microsoft Office 16.0.16501.20200

دانلود آفیس مایکروسافت برای اندروید Microsoft Office 16.0.16501.20200

مایکروسافت با توجه به محبوبیت بسیار زیاد آفیس که شامل Word و Excel و PowerPoint و چند برنامه دیگر می‌شود، نسخه‌ی موبایل این برنامه‌ها را برای گوشی و تبلت اندروید آماده کرده و البته نسخه‌ی مخصوص آیفون و آیپد نیز منتشر شده است. اگر به یک برنامه‌ی خاص از آفیس نیاز دارید، می‌توانید فقط همان برنامه را به صورت مستقل دانلود و نصب کنید. به عنوان مثال دانلود microsoft word برای اندروید امکان‌پذیر است.

مایکروسافت در کنار سه برنامه‌ی موردبحث، امکاناتی نظیر اسکن و تبدیل به فایل متنی یا جدول را در اپلیکیشن آفیس موبایل در نظر گرفته است. بنابراین نصب مایکروسافت بر روی گوشی اندروید به نوعی ضروری است! البته می‌توانید از گوگل درایو و اپ‌های گوگل نظیر گوگل داکس و گوگل شیتس استفاده کنید که مشابه و جایگزینی قوی برای آفیس مایکروسافت محسوب می‌شوند.

در حال حاضر نام اپلیکیشن موبایل آفیس مایکروسافت، Microsoft Office Mobile است و به صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است. البته اپلیکیشن ساده و مشابهی برای ویندوز منتشر شده و برخی از کاربران برای دانلود برنامه مایکروسافت برای ویندوز اقدام می‌کنند ولیکن نصب آفیس روی ویندوز 10 یا 11 معمولاً به صورت کامل صورت می‌گیرد و نسخه‌ی کامل و حرفه‌ای آفیس، چند گیگابایت حجم دارد!

توجه کنید که برای استفاده از آفیس موبایل مایکروسافت نیازی به خرید اشتراک سرویس آفیس 365 نیست! البته با خرید این سرویس امکانات بیشتری در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. این اپ رایگان است و لذا فعال سازی آفیس اندروید هیچ هزینه‌ای برای کاربر ندارد.

نصب آفیس مایکروسافت برای اندروید و امکانات

نصب کردن این برنامه مشابه سایر اپ‌های اندروید است، به عبارت دیگر دانلود آفیس مایکروسافت از گوگل پلی و نصب آن، با یک تپ کردن انجام می‌شود. البته می‌توانید برای دانلود آفیس مایکروسافت با لینک مستقیم اقدام کنید و فایل APK را نصب کنید. انتخاب با شماست.

پس از دانلود آفیس اندروید با فونت فارسی می‌توانید فایل‌های ورد و اکسل و پاورپوینت را به راحتی باز کنید و ویرایش کنید. می‌توانید با استفاده از قالب یا تمپلیت، فایل ورد و اکسل جدید برای کاربردهای مختلف بسازید و ویرایش کنید. به عنوان مثال تمپلیت برای ساخت رزومه در اندروید پیش‌بینی شده است.. امکانات ورد و اکسل و پاورپوینت برای اندروید شبیه به امکانات این برنامه‌ها برای ویندوز و مک‌اواس است و البته محدودیت‌هایی وجود دارد ولیکن امکانات اساسی و بسیار پرکاربرد همگی وجود دارد.

دانلود آفیس مایکروسافت برای اندروید Microsoft Office 16.0.16501.20200

دانلود آفیس مایکروسافت برای اندروید Microsoft Office 16.0.16501.20200

به عنوان همان‌طور که با نصب آفیس روی ویندوز 10 می‌توانید متن بنویسید و در میان متن از عکس و نمودار و شکل استفاده کنید و با فونت‌های مختلف تایپ کنید، با دانلود microsoft word برای اندروید یا آفیس موبایل نیز همین امکانات را در اندروید خواهید داشت.

در صورت دانلود Microsoft PowerPoint برای اندروید نیز می‌توانید پرزنتیشن حاوی متن و نمودار و شکل و عکس و انیمیشن بسازید. 

امکان ذخیره کردن فایل‌های آفیس در فضای ابری OneDrive برای دسترسی ساده در ویندوز نیز وجود دارد. در این صورت می‌توانید به صورت گروهی روی فایل‌هایی که به اشتراک گذاشته‌اید کار کنید که این موضوع برای کارهای تیمی و سازمانی بسیار مهم است.

همان‌طور که متوجه شده‌اید آفیس مایکروسافت برای کسانی که به دنبال دانلود آفیس اندروید کم حجم هستند گزینه‌ای بسیار جامع و عالی به حساب می‌آید. همان‌طور که اشاره کردیم فعال سازی آفیس اندروید هم ضروری نیست چرا که این برنامه رایگان است.

اسکن عکس در اندروید و تبدیل به ورد و اکسل

یک ویژگی مهم و کاربردی آفیس موبایل این است که می‌توانید آنچه روی کاغذ و تخته و دیوار درج شده را به راحتی اسکن کنید و به PDF تبدیل کرده و به راحتی برای دیگران ارسال کنید. بنابراین اگر به دنبال برنامه تبدیل عکس به PDF در اندروید هستید، این اپ گزینه‌ی جالبی است. البته کار به همین جا ختم نمی‌شود. با نصب برنامه آفیس ورد در ویندوز قابلیت تبدیل عکس به متن فراهم نمی‌شود اما در اندروید این قابلیت وجود دارد! کافی است از Office Lens مایکروسافت استفاده کنید. با توجه به وجود دوربین باکیفیت در گوشی‌های امروزی، طبعاً امکان تبدیل عکس به متن در اندروید بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

دانلود آفیس مایکروسافت برای اندروید Microsoft Office 16.0.16501.20200

دانلود آفیس مایکروسافت برای اندروید Microsoft Office 16.0.16501.20200

امضا کردن PDF با نصب آفیس موبایل در اندروید

یک قابلیت دیگر که در اپلیکیشن آفیس موبایل مایکروسافت پیش‌بینی شده، باز کردن فایل PDF و همین‌طور امضا کردن آن است. این قابلیت برای صاحبان مشاغل خاص و مدیران آی‌تی بسیار مفید است.

دانلود آفیس مایکروسافت برای اندروید Microsoft Office 16.0.16501.20200

دانلود آفیس مایکروسافت برای اندروید Microsoft Office 16.0.16501.20200

دانلود آفیس اندروید با فونت فارسی  از گوگل پلی

  • برای اندروید 9 به بعد
  • امتیاز در گوگل پلی 4.6 از 5
  • تعداد دانلود بیش از 500 میلیون بار

دانلود Microsoft Office با لینک مستقیم، نسخه جدید 4 تیر

  • آپدیت جدید: یکشنبه 4 تیر 1402
  • جدیدترین نسخه: Microsoft Office 16.0.16501.20200
  • روز و ساعت آپدیت فایل‌ها: Date: 2023-06-25 Time: 22:22:41
  • روز و ساعت آپدیت این صفحه: Date: 2023-06-26 Time: 03:22:04