حفظ امنیت شبکه بسیار مهم است و در راستای حفظ امنیت، نصب برنامه مشاهده افراد متصل به وای فای اندروید توصیه می‌شود. البته مشاهده تعداد افراد متصل به وای فای با مراجعه به صفحه‌ی تنظیمات مودم یا روتر نیز امکان‌پذیر است و برای این کار می‌توانید از کامپیوتر و لپ تاپ و همین‌طور گوشی استفاده کنید. اما یک اپ ساده و کاربردی، کار را ساده‌تر می‌کند.

در ادامه به معرفی یک نرم افزار نمایش آی پی های متصل به مودم به اسم Who’s on my wifi می‌پردازیم. برای دانلود برنامه چه کسانی از وای فای من استفاده میکنند اندروید به بخش دانلود در پایین صفحه مراجعه فرمایید.

چگونه بفهمیم چند نفر به وای فای وصل هستند با گوشی؟

فرقی نمی‌کند که از کامپیوتر استفاده می‌کنید یا گوشی و یا تبلت، همیشه با باز کردن صفحه تنظیمات مودم و چک کردن بخش اطلاعات شبکه، مشاهده افراد متصل به مودم d-link یا مشاهده افراد متصل به مودم tp-link و سایر برندهای مودم و روتر امکان‌پذیر است.

اما چگونه بفهمیم چه دستگاههایی به مودم وصل هستند؟ کافی است آدرس پیشفرض مودم یا روتر را در مرورگرهای اینترنت نظیر گوگل کروم وارد کنید و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور ادمین، وارد شوید.

اما آدرس صفحه تنظیمات مودم چیست؟ معمولاً باید یکی از آدرس‌های زیر را وارد کنید:

192.168.1.1

192.168.0.1

اما ممکن است در برندهای خاص، آدرس متفاوتی برای مودم یا روتر در نظر گرفته شده باشد. به هر حال چیزی به اسم سایت افراد متصل به وای فای وجود ندارد! کافی است آدرس مودم یا روتر را بدانید. در مورد یوزر نیم و پسورد هم دقت کنید که معمولاً هر دو admin است و البته امکان تغییر دادن آن در تنظیمات وجود دارد.

طراحی صفحه تنظیمات برندهای مختلف، متفاوت است و نمی‌توان مسیر دقیق چک کردن افراد متصل به مودم را ذکر کرد. معمولاً بخشی با نام info یا status‌ و یا DHCP‌ و یا Wireless حاوی این اطلاعات است.

برای قطع اتصال افراد متصل به وای فای با گوشی یا کامپیوتر ناشناس می‌توانید از قابلیت فیلتر کردن Mac Address استفاده کنید و مک آدرس دیوایس ناشناس را در بلک لیست قرار دهید. البته اگر در این کار مشکل داشته باشید، می‌توانید از برنامه قطع اتصال افراد متصل به وای فای استفاده کنید. البته شاید برنامه‌ای جامع که برای همه‌ی برندها و مدل‌ها کاربرد داشته باشد، پیدا نکنید. به همین جهت بهتر است به صورت دستی برای قطع اتصال افراد متصل به مودم d link یا سایر برندها اقدام کنید.

مشاهده افراد متصل به وای فای اندروید با Who’s on my wifi

کاربران مبتدی احتمالاً در قطع اتصال افراد متصل به وای فای d'link و tp link و غیره مشکل دارند و حتی در مشاهده افراد متصل به وای فای اندروید نیز با مشکل روبرو می‌شوند. توصیه‌ی ما به این کاربران اندروید، استفاده از اپ‌های مانیتورینگ شبکه و وای-فای است. با دانلود نرم افزار مشاهده افراد متصل به وای فای برای اندروید کار ساده می‌شود.

اگر به دنبال نرم افزار نمایش آی پی های متصل به مودم هستید، برنامه‌ی پیشنهادی ما، Who’s on my wifi است. همان‌طور که در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید این برنامه آی پی و نوع وسایل را ساده و روشن لیست می‌کند.

دانلود برنامه مشاهده افراد متصل به وای فای اندروید Who’s on my wifi 23.7.1

دانلود برنامه مشاهده افراد متصل به وای فای اندروید Who’s on my wifi 23.7.1

شاید به دنبال آی‌پی‌ها نیستید بلکه قصد شما صرفاً شمارش است. در تب Network history نمایی ساده از شبکه‌های وای فای ارایه شده و به راحتی پاسخ این سوال که چگونه بفهمیم چند نفر به وای فای وصل هستند با گوشی را می‌گیرید.

در تنظیمات برنامه امکان فعال کردن حالت شب یا تم مشکی وجود دارد. به علاوه اگر بخواهید مک آدرس افراد متصل به مودم را بدانید، با فعال کردن گزینه‌ی Show MAC address if available این قابلیت وجود دارد.

دانلود برنامه مشاهده افراد متصل به وای فای اندروید Who’s on my wifi 23.7.1

دانلود برنامه مشاهده افراد متصل به وای فای اندروید Who’s on my wifi 23.7.1

امکانات متنوع برنامه چگونه بفهمیم چند نفر به مودم وصل هستند

دقت کنید که Who’s on my wifi برنامه قطع اتصال افراد متصل به وای فای نیست و صرفاً افراد متصل به وای فای را به همراه نوع وسیله و نام آن و همین‌طور آی‌پی و مک آدرس لیست می‌کند. برای نمایش نام وسایل، می‌توانید Show hostname of device if available‌ را در تنظیمات فعال کنید.

امکان خروجی گرفتن از اطلاعات وسایل متصل به شبکه به صورت فایل CSV و XML‌ و JSON وجود دارد و این قابلیت برای مانیتور کردن شبکه‌های گسترده سازمانی یا مدارس مفید است. می‌توانید فایل بکاپ با فرمت JSON را ایمپورت کنید و متوجه شوید که کدام وسایل از شبکه جدا شده‌اند.

برای استفاده‌ی سریع‌تر از نرم افزار مشاهده افراد متصل به وای فای برای اندروید می‌توانید ویجت آن را نیز فعال کنید و روی صفحه خانه قرار دهید.

دانلود برنامه چند نفر به وای فای وصل هستند از گوگل پلی

  • برای اندروید 5 به بعد
  • امتیاز در گوگل پلی 4.4 از 5
  • تعداد دانلود بیش از ۵ میلیون

دانلود Who’s on my wifi با لینک مستقیم، نسخه جدید 4 تیر

  • آپدیت جدید: یکشنبه 4 تیر 1402
  • جدیدترین نسخه: Who’s on my wifi 23.7.1
  • روز و ساعت آپدیت فایل‌ها: Date: 2023-06-25 Time: 21:38:02
  • روز و ساعت آپدیت این صفحه: Date: 2023-06-26 Time: 03:18:28