استفاده از بهترین dns برای اندروید موجب افزایش سرعت اینترنت و کاهش تأخیر یا پینگ و حتی بهبود امنیت می‌شود و موضوع بسیار مهمی است. در صورت تنظیم نکردن آدرس یا به قول برخی کاربران، کد dns، از سرور DNS سرویس‌دهنده اینترنت استفاده می‌شود که شاید کندتر عمل کند. بعضی از کاربران اندروید درک صحیحی از DNS ندارد و به عنوان مثال در مورد دانلود DNS یا دانلود dns 1.1.1.1 برای اندروید جستجو می‌کنند در حالی که DNS یک آدرس است و دانلود کردنی نیست! البته می‌توانید برای دانلود dns jumper برای اندروید یا دانلود DNS Changer اقدام کنید که اپ‌هایی برای بهینه کردن تنظیمات dns در اندروید است.

در ادامه با DNS آشنا می‌شوید و روش تغییر تنظیمات dns در گوشی سامسونگ و هوآوی و شیائومی و غیره را به کمک یک اپ ساده و کاربردی توضیح می‌دهیم. با ما باشید.

DNS چیست؟

کار سرور دامنه‌ها یا Domain Name System این است که نام سایت را به آدرس آی‌پی سرور مربوطه تبدیل کند. به عنوان مثال زمانی که در نوار آدرس مرورگر، نام it-planet.ir را وارد می‌کنید، اگر آدرس سرور این سایت قبلاً کش نشده باشد، مرورگر شما به سرور dns مراجعه کرده و آدرس سرور سایت سیاره‌ی آی‌تی را دریافت می‌کند و سراغ این سرور می‌رود تا اطلاعات سایت را بارگذاری کند.

 

اهمیت سرور DNS با همین مثال ساده روشن می‌شود.

  • اگر سرور کند عمل کند، سایت موردنظر دیر باز می‌شود.
  • اگر سرور موردنظر هک شود یا امنیت پایینی داشته باشد، مرورگر شما سراغ سرور اشتباه می‌رود که شاید هکر روی آن سایتی شبیه به سیاره‌ی آی‌تی ساخته باشد و بخواهد سیستم شما را هک کرده و روی آن تروجان و بدافزار نصب کند! سرقت اطلاعاتی که در فرم‌ها وارد می‌کنید نیز ساده خواهد شد.
  • اگر سرور دی‌ان‌اس قطع و وصل شود، طبعاً دسترسی شما به سایت‌ها نیز قطع و وصل می‌شود مگر آنکه آدرس آی‌پی سرورها قبلاً کش شده باشد.

به هر حال انتخاب بهترین dns خصوصی برای اندروید یا استفاده از dns عمومی نظیر Dns گوگل برای اندروید بسیار مهم و کاربردی است.

برای تغییر دادن تنظیمات dns در اندروید و ست کردن DNS موردنظر می‌توانید به تنظیمات اینترنت و شبکه مراجعه کنید. انجام تنظیمات در مودم نیز امکان‌پذیر است. اما برای ساده‌تر شدن کار بهتر است از اپ‌های خاصی که کارشان تغییر و ست کردن DNS است، استفاده کنید.

آیا دانلود DNS امکان‌پذیر است؟

برخی از کاربران به دلیل نداشتن اطلاعات دقیق، تصور می‌کنند که سرور DNS قابلیت دانلود کردن دارد! برخی از گیمرها حتی در مورد دانلود dns برای کالاف دیوتی موبایل جستجو می‌کنند. دقت کنید که سرور DNS صرفاً یک آدرس است، به عنوان مثال اگر کاربری در مورد دانلود dns 1.1.1.1 برای اندروید سخن گفت، بدانید که منظور وی استفاده از DNS امن و عمومی CloudFlare است که آدرس آن 1.1.1.1 است. به همین صورت آدرس DNS عمومی گوگل، آدرس معروف 8.8.8.8 است.

آیا فیلتر شکن DNS وجود دارد؟

ممکن است محدودیت‌هایی که روی اینترنت برخی کشورها اعمال می‌شود، به صورت عدم دسترسی به سرورهای DNS خاص باشد. در این شرایط اگر از سرور DNS دیگری استفاده کنید، ممکن است سایت‌ها و اپ‌ها از فیلترینگ گذر کنند. به همین علت است که برخی از کاربران اندروید به دنبال دانلود فیلتر شکن dns changer آندروید هستند در حالی که DNS Changer‌ صرفاً یک برنامه ساده و کاربردی برای تغییر DNS و تست کردن سرعت سرورهای DNS‌ است.

توجه کنید که استفاده از Dns خصوصی برای اندروید با وجود اینکه مزایایی نظیر بهبود سرعت و کاهش پینگ و امکان باز کردن سایت‌های محدود شده، دارد، می‌بایست امنیت DNS خصوصی را به دقت بررسی کرد.

دانلود DNS Changer و مزایای آن

همان‌طور که اشاره کردیم چیزی به اسم کد dns برای اندروید وجود ندارد! برای ست کردن آدرس DNS و تست کردن سرورهای DNS مختلف، می‌توانید تنظیمات اندروید را به صورت دستی تغییر بدهید. اما تنظیم dns اندروید 12 و سایر نسخه‌ها به روش دستی، وقت‌گیر است و هر بار می‌بایست سرعت را بررسی کنید.

برای تغییر ساده‌تر DNS، به جای بررسی تنظیمات dns در گوشی سامسونگ و شیائومی و غیره، بهتر است اپلیکیشن DNS Changer را نصب کنید. برای دانلود DNS Changer Pro‌ که نسخه‌ی پولی و کامل این برنامه است، به بخش دانلود مراجعه کنید.

اما قابلیت‌های این برنامه‌ی کاربردی: اولین قابلیت این است که می‌توانید سرورهای DNS عمومی نظیر Dns گوگل برای اندروید را بدون حفظ بودن آدرس، به سادگی از منوی انتخاب سرورها، انتخاب کرده و ست کنید. کافی است روی Start تپ کنید تا تنظیمات انجام شود. به علاوه می‌توانید از دکمه‌ی اتصال به سریع‌ترین DNS استفاده کنید و به راحتی بهترین آدرس یا کد dns برای اندروید را پیدا کنید.

دانلود DNS Changer‌ و تنظیم بهترین dns برای اندروید DNS Changer PRO 1317-3r

دانلود DNS Changer‌ و تنظیم بهترین dns برای اندروید DNS Changer PRO 1317-3r

فرقی نمی‌کند که از اینترنت سیم‌کارت استفاده می‌کنید یا از ADSL و VDSL و غیره، با این برنامه می‌توانید بهترین dns برای اندروید را در گوشی تنظیم کنید و این سرور برای همه‌ی روش‌های اتصال به اینترنت مورداستفاده قرار می‌گیرد.

دانلود DNS Changer‌ و تنظیم بهترین dns برای اندروید DNS Changer PRO 1317-3r

دانلود DNS Changer‌ و تنظیم بهترین dns برای اندروید DNS Changer PRO 1317-3r

شاید در مورد دانلود dns برای کالاف دیوتی موبایل یا فیلتر شکن DNS جستجو کرده‌اید و در سایت‌هایی که سرورهای DNS معرفی کرده‌اند، آدرس‌های خاصی پیدا کرده‌اید. اگر سایت موردنظر مطمئن است و سرور خطرناکی معرفی نکرده، می‌توانید از آن استفاده کنید. پس از دانلود DNS Changer برای اندروید و نصب کردن آن، می‌توانید از گزینه‌ی Add Custom DNS برای افزودن این سرورها استفاده کنید تا هر زمان که لازم بود، به سرعت سرور DNS را تغییر دهید.

فراموش نکنید که DNS Changer Pro نیازی به دسترسی روت ندارد و به سادگی روی همه‌ی گوشی‌ها و تبلت‌ها نصب می‌شود.

دانلود DNS Changer‌ و تنظیم بهترین dns برای اندروید DNS Changer PRO 1317-3r

دانلود DNS Changer‌ و تنظیم بهترین dns برای اندروید DNS Changer PRO 1317-3r

دانلود dns changer آندروید از گوگل پلی

  • برای اندروید 4.4 به بعد
  • امتیاز در گوگل پلی 4.6 از 5
  • تعداد دانلود از گوگل پلی بیش از 10 میلیون بار

دانلود DNS Changer PRO با لینک مستقیم، نسخه جدید 5 تیر

  • آپدیت جدید: دوشنبه 5 تیر 1402
  • جدیدترین نسخه: DNS Changer PRO 1317-3r
  • روز و ساعت آپدیت فایل‌ها: Date: 2023-06-26 Time: 17:54:08
  • روز و ساعت آپدیت این صفحه: Date: 2023-06-26 Time: 21:27:35