تنها مرجع رسمی برای دانلود اپ اندروید، گوگل پلی است. بروزرسانی و دانلود گوگل پلی برای اندروید این قابلیت را فراهم می‌کند که از میلیون‌ها اپلیکیشنی که در این فروشگاه اپ قرار داده شده، استفاده کنید. البته برخی از اپ‌ها برای کشورهای خاصی محدود شده است و برخی از اپ‌ها پولی است. اما هزاران اپ رایگان در اختیار کاربران ایرانی است.

برای آشنایی بیشتر با گوگل پلی و امکانات آن به ادامه‌ی مطلب توجه فرمایید. اگر گوگل پلی گوشی شما آپدیت نیست، می‌توانید از بخش دانلود برای دانلود گوگل پلی برای سامسونگ و شیائومی و غیره استفاده کنید. در مورد گوشی‌های جدید هوآوی روش نصب سرویس‌های گوگل پلی کمی متفاوت است.

آپدیت و نصب فروشگاه گوگل پلی

گوگل سال‌ها پیش اندروید را با استفاده از هسته‌ی لینوکس توسعه داده و کتابخانه‌هایی برای راحتی استفاده کاربران اضافه کرده و رابط کاربری لمسی برای آن در نظر گرفته است. تدریجاً اندروید به عنوان یک سیستم عامل قوی برای گوشی‌ها شناخته شد و رقبایی نظیر ویندوز فون و سیمبیان و جاوا را به طور کامل کنار زد. در حال حاضر متداول‌ترین سیستم عامل گوشی‌ها و تبلت‌ها، اندروید است و پس از آن iOS و iPadOS که سیستم عامل آیفون و آیپد است، قرار دارد. در حقیقت تعداد کاربران گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی فراتر از 1 میلیارد نفر است.

برای نصب اپ در اندروید می‌بایست از گوگل پلی استور استفاده کنید که تنها مرجع رسمی است. دانلود گوگل پلی رایگان است و بروزرسانی کردن آن نیز ساده و بدون هزینه است. اما اپ‌های منتشر شده در گوگل پلی همگی رایگان نیستند!

اما شاید در به روز رسانی فروشگاه google play مشکل داشته باشید یا به هر علت نتوانید از آن استفاده کنید. به علاوه در برخی برندها نظیر هوآوی، محدودیت‌های گوگل مشکل‌ساز شده است. به عبارت دیگر دانلود گوگل پلی برای هواوی جدید امکان‌پذیر نیست مگر از ترفندهای خاص برای اضافه کردن سرویس‌های گوگل به گوشی‌های جدید هوآوی استفاده کنید.

برای نصب کردن اپ در اندروید، محدودیتی مثل آیفون و آیپد وجود ندارد. به عبارت دیگر می‌توانید فایل APK اپ موردنظر را از طریق بلوتوث و وای-فای یا از سایت‌های مختلف دانلود اپ اندروید، دریافت کنید و نصب کنید. اما برای بهبود امنیت، تنظیماتی در نسخه‌های جدید اندروید اضافه شده تا این کار به سرعت و با حواس‌پرتی کاربر انجام نشود.

دانلود گوگل پلی ۲۰۲۲ و بروزرسانی اپ‌ها

بروزرسانی برنامه‌های اندروید به کمک گوگل پلی بسیار ساده است. خوشبختانه هنوز هم می‌توانید برای دانلود google play store برای اندروید 4 اقدام کنید که واقعاً نسخه‌ای قدیمی از اندروید است و کمتر کسی هنوز از آن استفاده می‌کند. بروزرسانی کردن اپ با اجرا کردن Play Store و تپ روی پروفایل کاربری و سپس گزینه‌ی مدیریت و بروزرسانی اپ‌ها انجام می‌شود. لیستی از اپ‌هایی که آپدیت جدیدی برایشان موجود است ارایه می‌شود و با یک تپ روی Update All می‌توانید همه‌ی اپ‌ها را بروزرسانی کنید.

در صورت دانلود گوگل پلی برای اندروید می‌توانید قابلیت آپدیت خودکار اپ‌ها را هم فعال کنید تا در زمان دسترسی به اینترنت، بروزرسانی‌ها به صورت خودکار دانلود شود. البته اگر نمی‌خواهید بسته اینترنت همراه شما زود تمام شود، بهتر است آپدیت از طریق اینترنت سیم‌کارت را غیرفعال کنید یا در صورت نیاز قابلیت Auto-Update را به کلی غیرفعال کنید.

دانلود گوگل پلی برای اندروید Google Play Store 36.3.12

علاوه بر دانلود اپ از گوگل پلی به کمک اپلیکیشن Play Store‌، دانلود مستقیم از گوگل پلی نیز به کمک سایت‌ها و سرویس‌های خاص امکان‌پذیر است. با همین روش بسیاری از سایت‌های دانلود اپ، فایل APK اپ‌ها را دریافت کرده و در اختیار شما می‌گذارند. فایل APK برای کسانی که در نصب فروشگاه گوگل پلی مشکل دارند، مفید است. به عبارت دیگر بدون نصب google play هم می‌توانید اپ‌های جدید نصب کنید و اپ‌های قبلی را بروزرسانی کنید.

دانلود آخرین نسخه فروشگاه play گوگل و قابلیت Play Protect

گوگل برای بهبود امنیت اندروید، قابلیتی موسوم به Play Protect را در اندروید اضافه کرده که به صورت پیش‌فرض فعال است. این قابلیت در میان ایرانی‌ها، با عنوان سپر گوگل پلی نیز شناخته می‌شود و بعضی از کاربران به دلیل مشکل در نصب اپ‌های خاص و بعضاً فارسی، در مورد غیرفعال کردن سپر گوگل پلی جستجو می‌کنند. برای این کار کافی است تنظیمات گوگل پلی را باز کنید و روی Play Protect تپ کرده و سپس سوییچ‌های مربوط به اسکن کردن اپ با سپر گوگل و بهبود شناسایی اپ‌های مضر را غیرفعال کنید.

دانلود گوگل پلی برای اندروید Google Play Store 36.3.12

اگر پلی استور گوشی شما قدیمی است، برای دانلود آخرین نسخه فروشگاه play اقدام کنید تا همه‌ی قابلیت‌های جدید و مفید گوگل پلی برایتان قابل استفاده باشد. برای به روز رسانی فروشگاه google play با لینک مستقیم می‌توانید از بخش دانلود با لینک مستقیم در پایین صفحه استفاده کنید.

آیا دانلود گوگل پلی برای کامپیوتر با لینک مستقیم امکان‌پذیر است؟

پاسخ به صورت کوتاه مثبت است! اما دردسرهایی وجود دارد. به عنوان مثال یک روش نصب google play در ویندوز، این است که اپ‌های شبیه‌ساز اندروید نظیر Nox App Player یا Bluestacks را نصب کنید و در این اپ‌ها از گوگل پلی استفاده کنید. البته دانلود مستقیم از گوگل پلی و تهیه کردن فایل APK برای نصب در این شبیه‌سازها نیز امکان‌پذیر است و شاید اصولاً نیازی به نصب گوگل پلی نباشد!

روش بعدی برای کاربران ویندوز 11 این است که از امکانی که مایکروسافت در ویندوز پیش‌بینی کرده استفاده کنید. البته این قابلیت هنوز در مرحله‌ی آزمایشی است و ممکن است در سال‌های آتی، نصب و به روز رسانی فروشگاه google play در ویندوز 11 بسیار ساده و راحت باشد.

دانلود گوگل پلی برای اندروید Google Play Store 36.3.12

برای اطلاعات بیشتر در مورد روش استفاده از گوگل پلی در ویندوز 11 به مطلب زیر توجه فرمایید:

همان‌طور که اشاره کردیم دانلود گوگل پلی برای شیائومی و سامسونگ و آنر و غیره امکان‌پذیر است و می‌توانید در کنار فروشگاه اپی که سازنده‌ی گوشی طراحی کرده از گوگل پلی که جامع‌تر و کامل‌تر است، استفاده کنید. برای دانلود گوگل پلی ۲۰۲۲ و همین‌طور دانلود google play store برای اندروید 4 و اندروید 5 به بعد به بخش دانلود مراجعه کنید.

دانلود Google Play Store با لینک مستقیم، نسخه جدید 4 تیر

  • آپدیت جدید: یکشنبه 4 تیر 1402
  • جدیدترین نسخه: Google Play Store 36.3.12
  • روز و ساعت آپدیت فایل‌ها: Date: 2023-06-25 Time: 16:52:07
  • روز و ساعت آپدیت این صفحه: Date: 2023-06-25 Time: 20:10:57