اگر به اپلیکیشن سلامت باتری اندروید نیاز دارید و می‌خواهید سرعت شارژ باتری را تست کنید یا دمای باتری را به راحتی چک کنید، اپلیکیشن GSam Battery Monitor یکی از بهترین گزینه‌هاست. مانیتور کردن دمای باتری حین بازی با گوشی یا تبلت اندرویدی موضوع مهمی است، به خصوص اگر گوشی یا تبلت شما به شارژر وصل باشد. بهتر است دمای باتری زیر 40 درجه سانتی گراد باشد تا عمر مفید باتری بهینه شود.

بعضی از کاربران به دنبال بهینه ساز باتری هستند که لازمه‌ی آن توجه به دمای باتری است. با این اپ سرعت شارژ نیز قابل بررسی است. نسخه‌ی رایگان برنامه را می‌توانید از گوگل پلی دانلود کنید. برای دانلود مستقیم GSam Battery Monitor Pro به بخش دانلود مراجعه کنید.

دمای باتری اندروید و اهمیت آن

زمانی که باتری لیتیوم یون یا لیتیوم پلیمر در حال شارژ است، داغ‌تر از حالت معمول است و در صورت استفاده از باتری و جریان کشی از آن نیز دمای آن بالاتر از حالت عادی است. اگر باتری در دمای بالاتری کار کند، عمر مفید آن کمتر می‌شود و به همین جهت به کاربران لپ تاپ و گوشی و تبلت و سایر وسایل همراه توصیه می‌شود که هر از گاهی دمای باتری را بررسی کنند.

شاید برایتان سوال شده که دمای باتری گوشی باید چقدر باشد؟ طبیعتاً هر چه دمای کاری باتری کمتر باشد، عمر آن بیشتر می‌شود ولیکن نباید باتری را در محیطی که بسیار سرد است، استفاده کرد. لذا دمای بهینه برای باتری گوشی، ۲۰ الی ۳۰ درجه‌‌ی سانتی‌گراد است.

با دانلود برنامه تست باتری می‌توانید دمای باتری را مرتباً و به راحتی چک کنید. حین بازی یا حین کار با اپ‌های سنگین و متعدد و همین‌طور در زمان استفاده از گوشی زیر نور آفتاب و در محیط گرم، دمای باتری بالا می‌رود و ممکن است به بیش از ۴۰ یا ۴۵ درجه‌ی سانتی‌گراد برسد. در این شرایط بهتر است از گوشی استفاده نکنید یا راهی برای کاهش دما بیاندیشید.

چگونه دمای گوشی را کاهش دهیم؟

صرفاً با استفاده از برنامه مدیریت شارژ باتری نمی‌توان دمای باتری را کاهش داد و کاری کرد که بدنه‌ی گوشی خنک‌تر شود.

شاید برایتان سوال شده که چگونه دمای گوشی را کاهش دهیم؟ راه‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. به عنوان مثال اگر از کاور استفاده می‌کنید، آن را کنار بگذارید تا بدنه‌ی گوشی بهتر خنک شود و اگر گوشی روی سطح گرم قرار گرفته، آن را روی سطح خنک‌تری قرار دهید. زیر نور خورشید با گوشی کار نکنید و به نقاطی که سایه است، نقل مکان کنید.

کاهش روشنایی صفحه نمایش و فعال کردن حالت کاهش مصرف باتری یا Battery Saving نیز مفید خواهد بود.

اگر گوشی شما ویروسی شده باشد یا برنامه خاصی مرتباً هنگ کند، طبعاً استفاده از پردازنده افزایش پیدا می‌کند و باتری نیز زودتر خالی می‌شود. در این حالت باید برای ویروس کشی و حذف برنامه مشکل‌ساز اقدام کرد.

دمای نرمال گوشی سامسونگ و شیائومی و غیره

با دانلود اپلیکیشن سلامت باتری اندروید می‌توانید دمای باتری و سرعت شارژ یا سرعت خالی شدن باتری را به راحتی چک کنید. اما قبل از آنکه گوشی یا تبلت جدیدی بخرید، بهتر است در مورد کاربردهایی که مدنظر دارید، فکر کنید و گوشی بهینه خریدارید کنید.

به عنوان مثال قبل از خرید گوشی برای بازی آنلاین یا آفلاین، بهتر است از افراد متخصص بپرسید که کدام گوشی ها سیستم خنک کننده دارند یا به طور دقیق بپرسید که کدام گوشی‌ها سیستم خنک کاری قوی دارند. گوشی‌های سبک با بدنه‌ی نازک معمولاً سیستم خنک‌کاری قدرتمندی ندارند و برای بازی مناسب نیستند. دمای بدنه و دمای باتری این گوشی‌ها بیش از گوشی‌های گیمینگ بالا می‌رود.

شاید می‌پرسید که حین بازی دمای باتری گوشی باید چقدر باشد؟ فرقی نمی‌کند که از گوشی برای بازی استفاده می‌کنید یا برای کارهای سبک و ساده، دمای کاری باتری بهتر است در محدوده‌ی ۲۰ تا ۳۰ درجه‌ی سانتی‌گراد باشد که عملاً کمتر اتفاق می‌افتد. به عبارت دیگر دمای نرمال گوشی سامسونگ و شیائومی و غیره در زمان بی‌کاری گوشی، در این حد است و به محض اجرا کردن بازی یا برنامه سبک، به ۳۰ الی ۴۰ درجه‌ی سانتی‌گراد افزایش پیدا می‌کند که طبیعی است. اما دمای بالاتر از ۴۵ درجه‌ی سانتی‌گراد نیاز به توجه و مراقبت دارد.

برنامه مدیریت شارژ باتری GSam Battery Monitor

اگر به دنبال دانلود برنامه تست باتری هستید، بهتر است از لینک دانلود مستقیم GSam Battery Monitor Pro استفاده کنید و این اپ را تست کنید. البته نسخه‌ی اصلی اپ که در گوگل پلی قرار گرفته، نسخه‌ی رایگان است که امکانات موردنیاز عموم کاربران را دارد ولیکن بهتر است برای دانلود GSam Battery Monitor مود شده یا پرو اقدام کنید که هزینه‌ای ندارد و در عین حال مشابه نسخه‌ی پولی است.

شاید مفیدترین قابلیت این برنامه، نمایش دمای باتری باشد. البته برای دانلود برنامه نمایش باتری می‌توان اپ‌های مختلفی را تست و بررسی کرد. این برنامه یکی از بهترین گزینه ها محسوب می‌شود چرا که وضعیت باتری شامل درصد شارژ و دمای باتری را در بخش نوتیفیکیشن اندروید نمایش می‌دهد. می‌توانید از ویجت نیز استفاده کنید تا وضعیت باتری در صفحات خانه اندروید نمایش داده شود.

دانلود برنامه مدیریت شارژ باتری و دمای باتری GSam Battery Monitor 3.45

دانلود برنامه مدیریت شارژ باتری و دمای باتری GSam Battery Monitor 3.45

اما سایر امکانات برنامه: اگر به دنبال دانلود برنامه سرعت شارژ باتری اندروید هستید، GSam Battery Monitor این قابلیت را دارد. نه تنها سرعت شارژ، بلکه سرعت خالی شدن باتری نیز در این برنامه نمایش داده می‌شود و تخمینی از مدت زمان باقی مانده تا صفر شدن شارژ باتری نیز ارایه می‌شود.

شاید به دنبال برنامه مدیریت شارژ باتری هستید و می‌خواهید اطلاعات دقیقی در مورد اینکه کدام اپ زیاد باتری مصرف می‌کند به دست آورید. شاید می‌خواهید بدانید که کدام بخش از سخت افزار نظیر وای-فای یا صفحه نمایش و غیره، مصرف باتری بیشتری دارد، پاسخ همه‌ی این سوالات در برنامه بهینه ساز باتری و نمایش دمای باتری اندروید موجود است.

دانلود برنامه مدیریت شارژ باتری و دمای باتری GSam Battery Monitor 3.45

دانلود برنامه مدیریت شارژ باتری و دمای باتری GSam Battery Monitor 3.45

در GSam Battery Monitor Pro حتی نمودار درصد شارژ باتری و اطلاعات آماری دیگر نیز ارایه می‌شود. می‌توانید برنامه هایی که زیاد از باتری استفاده می‌کنند را شناسایی کنید و در موردشان گزارش دقیق دریافت کنید.

دانلود برنامه مدیریت شارژ باتری و دمای باتری GSam Battery Monitor 3.45

دانلود برنامه مدیریت شارژ باتری و دمای باتری GSam Battery Monitor 3.45

برای دانلود GSam Battery Monitor Pro با لینک مستقیم به بخش پایانی صفحه مراجعه کنید.

دانلود برنامه نمایش دمای باتری و سرعت شارژ از گوگل پلی

  • برای اندروید 4.4 به بعد
  • امتیاز در گوگل پلی 4.4 از 5
  • تعداد دانلود از گوگل پلی بیش از 1 میلیون بار

دانلود GSam Battery Monitor با لینک مستقیم، نسخه جدید 4 تیر

  • آپدیت جدید: یکشنبه 4 تیر 1402
  • جدیدترین نسخه: GSam Battery Monitor 3.45
  • روز و ساعت آپدیت فایل‌ها: Date: 2023-06-25 Time: 17:52:03
  • روز و ساعت آپدیت این صفحه: Date: 2023-06-25 Time: 21:31:07