برای انتقال آسان فایل در اندروید، دانلود شیریت لایت توصیه می‌شود که درست شبیه به SHAREit عمل می‌کند با این تفاوت که سبک‌تر و ساده‌تر است. علاوه بر این می‌توانید به جای دانلود نسخه‌ی اصلی برنامه، نسخه مود شده را دانلود کنید. اگر به دنبال دانلود شیریت لایت بدون تبلیغات هستید، نسخه‌ی مود شده مناسب شماست.

در ادامه به معرفی برنامه SHAREit Lite و قابلیت‌های آن می‌پردازیم. برای دانلود SHAREit از گوگل پلی و همین‌طور دانلود شیریت لایت با لینک مستقیم به بخش دانلود در پایین صفحه مراجعه کنید.

دانلود رایگان شریت لایت برای انتقال سریع فایل

زمانی که دو گوشی اندروید یا یک گوشی و یک کامپیوتر در اختیار دارید و کابل USB موجود نیست، ساده‌ترین راهکار انتقال فایل این است که از بلوتوث و وای-فای استفاده کنید. در هر دو روش، نیازی به کابل نیست ولیکن سرعت وای-فای به مراتب بیشتر از بلوتوث است و فاصله‌ی بیشتری را پوشش می‌دهد. به عنوان مثال زمانی که دو گوشی ۱۰ متر فاصله داشته باشند، ارتباط بلوتوث قطع می‌شود یا سرعت آن پایین می‌آید اما در مورد وای-فای، حداکثر فاصله می‌تواند ۱۰۰ متر باشد! البته این در حالت ایده‌آل است.

برای انتقال بی سیم فایل بین کامپیوتر و اندروید یا بین دو گوشی اندروید، دانلود شیریت جدید را توصیه می‌کنیم. البته برنامه‌های مشابه شیریت نیز وجود دارد، نمونه‌ی‌ آن زاپیا و شیرمی است. کار کردن با این برنامه‌ها بسیار ساده است و اگر برای دانلود جدیدترین شیریت اندروید اقدام کرده باشید، امکانات جدیدی که طی سال‌های اخیر اضافه شده هم در اختیار شما قرار می‌گیرد و شاید ارسال فایل برایتان ساده‌تر شود.

دانلود شیریت لایت SHAREit Lite 3.6.8

دانلود شیریت لایت SHAREit Lite 3.6.8

امکانات شیریت لایت

دقت کنید که شیریت لایت همان‌طور که از نامش پیداست، سبک‌تر از شیریت اصلی است ولیکن یک نرم‌افزار معروف است که توسط سازنده‌ی شیریت ساخته شده و نه تنها امکانات آن کمتر نیست بلکه برخی قابلیت‌های جدید نیز دارد. لذا به جای دانلود شیریت جدید بهتر است Shareit lite دانلود کنید. ابتدا به قابلیت‌های اصلی و قدیمی شیریت لایت می‌پردازیم:

 • ارسال چندین فایل حتی ویدیو و فیلم حجیم به کمک شیریت لایت امکان‌پذیر است. البته لازم است که روی همه‌ی وسایل شریت نصب شود.
 • می‌توانید روی یک وسیله، SHAREit نصب کنید و روی دیگری شیریت لایت نصب کنید و امکان ارسال و دریافت فایل بین این دو برنامه وجود دارد.
 • شیریت لایت در ارسال فایل به فرمت خاصی محدود نمی‌شود و می‌توانید انواع فایل عکس و فیلم و آهنگ و حتی اپ و غیره را به راحتی منتقل کنید.
 • با دانلود شریت با لینک مستقیم یا از گوگل پلی، می‌توانید فایل‌ها را با سرعت بالا جابجا کنید. البته سرعت وای-فای معمولاً کمتر از سرعت کابل USB است اما برای انتقال فیلم از گوشی به کامپیوتر کفایت می‌کند.
 • اگر دو گوشی یا کامپیوتر و گوشی شما به یک شبکه متصل نیستند و فاصله زیاد است، می‌توانید از طریق اینترنت فایل منتقل کنید.

دانلود شیریت لایت SHAREit Lite 3.6.8

دانلود شیریت لایت SHAREit Lite 3.6.8

اما سایر امکانات شیریت لایت:

 • اسکن کردن محیط پیرامون برای یافتن وسایل مختلف امکان‌پذیر است. می‌توانید از روش اسکن بارکد نیز برای اتصال به وسیله‌ی موردنظر استفاده کنید.
 • شیریت لایت در ویندوز و آیفون نیز قابل استفاده است.
 • با دانلود و نصب SHAREit Lite می‌توانید گروه برای چت و گفتگو بسازید که شاید حین ارسال فایل ضروری باشد.
 • می‌توانید خود برنامه SHAREit را از طریق بلوتوث برای گوشی دیگر بفرستید و سپس ارسال سایر فایل‌ها را به کمک شیریت پیگیری کنید.

دانلود شیریت لایت SHAREit Lite 3.6.8

دانلود شیریت لایت SHAREit Lite 3.6.8

 • شریت نصب کردن برای شناسایی و پاکسازی فایل های اضافی روی گوشی نیز مفید است.
 • با دانلود شیریت جدید می‌توانید از بخش مدیریت فایل آن که پیشرفته‌تر شده نیز استفاده کنید ولیکن دقت کنید که این بخش جایگزین فایل منیجرهای حرفه‌ای نیست.

دانلود شیریت لایت SHAREit Lite 3.6.8

دانلود شیریت لایت SHAREit Lite 3.6.8

آموزش انتقال فایل با شیریت لایت

به ویدیوی آموزش ارسال فایل با شیریت جدید توجه کنید:

در صورت مشکل در پخش ویدیو، آن را از لینک زیر دریافت کنید

فراموش نکنید که برای بهره‌مند شدن از همه‌ی امکانات جدید، دانلود جدیدترین شیریت اندروید توصیه می‌شود. می‌توانید شریت لایت سفید یا نسخه مود شده را به جای نسخه‌ی اصلی دانلود کنید ولیکن گاهی اوقات نسخه جدید هنوز کرک نشده و نسخه مود شده کمی قدیمی است. در این صورت می‌بایست کمی صبر کنید تا نسخه‌های جدید برنامه نیز کرک و مود شود. مزیت نسخه‌ی مود شده این است که تبلیغات در آن نمایش داده نمی‌شود. ولیکن برای حمایت از توسعه دهنده می‌توانید نسخه اصلی شیریت لایت را دانلود کنید. به هر حال در بخش دانلود شریت با لینک مستقیم در صورت امکان لینک دانلود شیریت لایت بدون تبلیغات را قرار می‌دهیم.

دانلود شیریت لایت از گوگل پلی

 • برای اندروید 5.0 به بعد
 • امتیاز در گوگل پلی 4.2 از 5
 • تعداد دانلود از گوگل پلی بیش از 100 میلیون بار

دانلود SHAREit Lite با لینک مستقیم، نسخه جدید 4 تیر

 • آپدیت جدید: یکشنبه 4 تیر 1402
 • جدیدترین نسخه: SHAREit Lite 3.6.8
 • روز و ساعت آپدیت فایل‌ها: Date: 2023-06-25 Time: 18:16:05
 • روز و ساعت آپدیت این صفحه: Date: 2023-06-26 Time: 00:11:53