اندروید بر اساس هسته لینوکس ساخته شده و امکان دسترسی به ترمینال لینوکس در اندروید وجود دارد. با دانلود termux برای اندروید 4 یا سایر نسخه‌های اندروید می‌توانید ترمینال لینوکس را شبیه‌سازی کنید و دستورات موردنظر را در آن اجرا کنید. البته دقت کنید که صرفاً اجرا کردن دستورات لینوکس در اندروید، برای هک کردن و دستکاری اپلیکیشن‌ها کافی نیست! می‌بایست آشنایی زیادی با لینوکس و شیوه‌های هک کردن داشته باشید. از طرفی آموزش هک با ترموکس ساده نیست و به ساعت‌ها وقت و حوصله نیاز دارد.

اپلیکیشن Termux کاربردهای متنوعی دارد. برای دانلود ترموکس با لینک مستقیم به بخش دانلود در پایین مطلب مراجعه کنید. در ادامه به معرفی امکانات این اپ می‌پردازیم. آموزش termux موضوع گسترده‌ای است که خارج از حوصله‌ی این مقاله است.

آموزش termux و آشنایی با ترمینال لینوکس

اغلب از کاربران ویندوز و مک، از محیط واسط خط دستور که گرافیکی نیست و صرفاً می‌توان دستور تایپ کرد و با زدن Enter اجرا کرد، استفاده کرده‌اند اما کاربر معمولی به ندرت از واسط خط دستور استفاده می‌کند. در لینوکس و در واقع توزیعات متنوع لینوکس هم واسط خط دستور وجود دارد و نام آن Terminal است.

بنابراین اگر برایتان سوال شده که Termux برای شما مفید است یا خیر، دقت کنید که این اپ فقط محیط وارد کردن دستورات که همان ترمینال لینوکس است را برای شما فعال می‌کند. منظور از ترمینال لینوکس، چیزی شبیه به واسط خط دستور ویندوز است و طبعاً دانلود ترموکس اخرین نسخه برای استفاده مفید و کاربردی از این برنامه کافی نیست. می‌بایست دستورات لینوکس را بدانید و دستورات برای شما کاربرد خاصی داشته باشد.

دانلود برنامه ترموکس هک روبیکا و اینستاگرام و غیره

قبل از هر چیز توجه کنید که صرفاً با دانلود ترموکس نسخه قدیمی یا جدید، نمی‌توانید از آن استفاده کنید چرا که این اپلیکیشن یک برنامه ساده با رابط کاربری گرافیکی و دکمه‌ها ساده و زیبا نیست! اندروید به صورت پیش‌فرض امکانات هسته‌ی لینوکس را یدک می‌کشد اما برای دسترسی به برخی امکانات می‌بایست اپ‌های خاصی نصب کرد. هدف از دانلود Termux-API یا دانلود ترموکس آخرین نسخه این است که دسترسی کاربر حرفه‌ای لینوکس به ترمینال، در اندروید فعال شود.

با دسترسی به ترمینال لینوکس در اندروید، می‌توانید دستوراتی که در ترمینال لینوکس اجرا می‌کردید را در اندروید نیز اجرا کنید. از دستورات ساده برای لیست کردن فایل و فولدرها گرفته تا تغییر کانفیگ و تنظیمات و امور پیچیده‌تر، همگی در محیط اندروید قابل اجرا خواهد بود. بنابراین قبل از آموزش termux و فکر کردن به اینکه با دانلود برنامه ترموکس هک روبیکا می‌تواند هر کار پیچیده‌ای نظیر هک کردن انجام دهید، دقت کنید که می‌بایست با لینوکس و دستورات ترمینال آشنایی کامل داشته باشید که این موضوع خارج از حوصله‌ی کاربران مبتدی و حتی برخی کاربران حرفه‌ای لینوکس است!

دانلود ترموکس اخرین نسخه برای اندروید Termux 0.119.1

دقت کنید که دانلود termux برای اندروید 4 و حتی دانلود ترموکس برای اندروید 5 امکان‌پذیر نیست. این اپ برای نسخه‌های جدید اندروید طراحی شده و حداقل نیاز، اندروید 7 است. اگر گوشی یا تبلت شما چند سال قبل تولید شده، برای ارتقا اندروید اقدام کنید. ممکن است سازنده آپدیت به اندروید ۷ برای آن منتشر کرده باشد. ولیکن گوشی یا تبلت بسیار قدیمی، چنین آپدیتی دریافت نمی‌کند و به ناچار می‌بایست از دانلود و نصب ترموکس روی اندروید قدیمی صرف نظر کنید.

طبعاً نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید نیز پشتیبانی نمی‌شود و لذا دانلود برنامه termux برای اندروید 4.4 2 و اندروید 3 امکان‌پذیر نیست. برای استفاده از ترموکس لااقل اندروید ۴.۱ ضروری است. البته اگر همیشه این اپلیکیشن را به آخرین نسخه بروز می‌کنید، دقت کنید که در صورت دانلود ترموکس اخرین نسخه ممکن است روی گوشی یا تبلت قدیمی شما نصب نشود. 

دانلود ترموکس اخرین نسخه برای اندروید Termux 0.119.1

برای آموزش هک با ترموکس و لینوکس، گوگل کنید و خود را برای مطالعه کردن مقالات پیچیده و طولانی آماده کنید! اما اگر هدف شما هک کردن نیست و صرفاً می‌خواهید دستورات ساده‌ی لینوکس را اجرا کنید، بهتر است هر چه سریع‌تر برای دانلود ترموکس برای اندروید 7 و نسخه‌های جدید اندروید اقدام کنید تا یک اپ ساده و کاربردی برای اجرا کردن دستورات در واسط خط دستور لینوکس یا به عبارت دیگر ترمینال لینوکس داشته باشید.

دانلود ترموکس نسخه قدیمی و جدید

برنامه ترموکس جزو اپ‌های محبوب اندروید است هر چند برای عموم افراد کاربرد خاصی ندارد و فقط برخی از کاربران حرفه‌ای لینوکس به نصب این اپ در اندروید علاقه دارند. این اپ رابط کاربری ترمینال را به شکل ساده و گرافیکی در اندروید فعال می‌کند. می‌توانید در کنار اجرا کردن دستورات به شکل معمول، اسکریپت Bash بنویسید و با توجه به قابلیت رنگی کردن سینتکس‌ها، شناسایی متغیرها و دستورات و تصحیح اشکالات ساده خواهد بود.

دانلود ترموکس اخرین نسخه برای اندروید Termux 0.119.1

دانلود ترموکس اخرین نسخه برای اندروید Termux 0.119.1

در تبلت‌ها و صفحه نمایش بزرگ‌تر می‌توانید شیوه نمایش ترمینال را تغییر بدهید تا کار با ترمینال برایتان ساده‌تر شود. بهتر است همیشه برای دانلود ترموکس اخرین نسخه اقدام کنید و آپدیت ترموکس را نصب کنید تا از آخرین ویژگی‌های رابط کاربری آن و بهینه‌سازی‌هایی که انجام می‌شود، بهره‌مند شوید. البته در نسخه جدید ترموکس قابلیت خاصی برای هک کردن وجود ندارد! همان‌طور که اشاره کردیم آموزش هک با ترموکس موضوعی پیچیده و گسترده است.

دانلود ترموکس اخرین نسخه برای اندروید Termux 0.119.1

در ترموکس قابلیت ویرایش فایل متنی نظیر فایل تکست ساده و فایل کانفیگ به کمک ابزار ویرایش متن Nano Editor یا Vim و یا emacs وجود دارد. می‌توانید از طریق SSH به سرور لینوکسی متصل شوید و دستورات را اجرا کنید. این قابلیت برای مدیران سایت و سرور مفید واقع می‌شود.

در ترموکس حتی قابلیت‌های کمتر کاربردی نظیر اجرا کردن بازی‌های متنی به کمک frotz نیز وجود دارد که شاید برای شما جالب باشد.

پس از دانلود ترموکس نسخه قدیمی یا جدید، می‌توانید اپلیکیشن‌ها را به کمک ابزار مدیریت پکیج یعنی دستور apt دانلود و نصب کنید. البته این کار نیاز به آشنایی با اپ‌های لینوکس دارد. بدون اطلاع از کاربرد اپ‌ها و دستورات، از اجرا کردن دستور پرهیز کنید تا گوشی یا تبلت اندرویدی شما با مشکل روبرو نشود! در واقع بهتر است قبل از دانلود ترموکس با لینک مستقیم ، در مورد دستورات لینوکس و کاربردشان جستجو و تحقیق کنید.

آموزش هک با ترموکس و نیاز به روت

از کاربردهای تخصصی لینوکس، تست نفوذ پذیری است. اغلب کاربران برای این مهم از توزیعی به اسم لینوکس کالی استفاده می‌کنند که ابزارهایی برای تست نفوذ به صورت پیش‌فرض در آن نصب شده و آماده‌ی استفاده است. در صورت نصب Termux هم می‌توانید پکیج مربوط به ابزارهای نفوذ و هک را نصب کرده و استفاده کنید.

دقت کنید که برخی از قابلیت‌های Termux با توجه به محدودیت دسترسی روت در اندروید، فعال نیست! برای فعال کردن این ویژگی‌های خاص، می‌بایست گوشی یا تبلت اندروید روت شود که این کار معمولاً موجب ابطال گارانتی می‌شود. اگر واقعاً برای هک کردن به دستورات و بسته‌های خاصی نیاز دارید، برای روت کردن اقدام کنید.

دانلود Termux آخرین نسخه از گوگل پلی

  • برای اندروید 7 به بعد
  • امتیاز در گوگل پلی 4.1 از 5
  • تعداد دانلود از گوگل پلی بیش از 10 میلیون

دانلود Termux با لینک مستقیم، نسخه جدید 5 تیر

  • آپدیت جدید: دوشنبه 5 تیر 1402
  • جدیدترین نسخه: Termux 0.119.1
  • روز و ساعت آپدیت فایل‌ها: Date: 2023-06-26 Time: 19:06:10
  • روز و ساعت آپدیت این صفحه: Date: 2023-06-26 Time: 23:17:30