خرید شارژ بی سیم | وایرلس هم مشکلاتی دارد که کاربران مرتباً با آن مواجه می‌شوند، که مهم‌ترین آنها این است که گرم شدن بیش از گوشی روی پد شارژر بلوتوثی! . فرقی نمیکند گوشی شما آیفون باشد یا سامسونگ ، شیائومی باشد یا هواوی شکایات مصرف کنندگان نشان داده است اکثر کاربران هنگام استفاده از شارژر بی سیم مشکل داغ شدن گوشی را تجربه کرده اند.

گرمای بیش از حد باعث می‌شود گوشی‌های هوشمند تا زمانی که دما کاهش نیابد، شارژ را متوقف کنند و در فواصل کوتاه‌تر به اندازه کافی شارژ نگرفته باشند. در درازمدت، گرما باتری شما مستهلک میکند و باعث اتلاف وقت و هزینه خرید قطعات اصلی گوشی می‌شود.

کاهش گرمای تولید شده در شارژ بی سیم، سلامت باتری شما را بهبود می بخشد و به شما این امکان را نمی دهد که گوشی خود را در طول شب روی شارژر بی سیم بگذارید زیرا باتری در دمای راحت باقی می ماند. اگر شما هم مشکل داغ شدن گوشی روی شارژر بی‌سیم را تجربه کرده اید ، ما در شوجی ایران نکات مفیدی برای حل این مشکل به شما ارائه کرده‌ایم.

6 راه حل برای مشکل داغ شدن گوشی با شارژر بی سیم | وایرلس

ساختار شارژر بی سیم

شارژرهای بی سیم از سیم های مسی با سیم پیچی فشرده برای تولید میدان مغناطیسی استفاده می کنند. در فرآیندی به نام القایی، این میدان مغناطیسی جریانی را در سیم مسی سیم پیچی مشابهی در گوشی هوشمند یا لوازم جانبی ایجاد می کند که باتری دستگاه مربوطه را شارژ می کند. این فرآیند راندمان 100٪ ندارد و با عبور جریان، گرما هم تولید می کند.

 

درست است که این جریان ناکارآمد گرمای نسبتا زیادی تولید می کند، اما ممکن است یک جسم فلزی در مجاورت میدان مغناطیسی وجود داشته باشد و جریان های گردابی ایجاد کند و گرمای زیادی تولید کند که حتی می تواند از شارژ بی سیم دستگاه جلوگیری کند. به همین دلیل است که اکثر تلفن های هوشمند بی سیم مجهز به پشت شیشه ای هستند تا گرما و جریان را به حداقل برسانند.

6 نکته در مورد جلوگیری از داغ شدن گوشی با شارژر بی سیم

زمان مورد نیاز: 15 دقیقه

اگر مشکل گرم شدن  گوشی هوشمند با شارژر وایرلس دارید، پیشنهاد می کنیم این راه حل های احتمالی را بررسی کنید. ما چندین دستورالعمل از وب سایت های تولیدکنندگانی مانند سامسونگ و اپل در مورد گرمای بیش از حد شارژرهای بی سیم را بررسی کرده ایم و بهترین راه حل ها را در زیر لیست کرده ایم:

1- هرگونه مانع بین گوشی و پد شارژ بی سیم را بررسی کنید

مطمئن شوید که گوشی هوشمند یا لوازم جانبی صاف روی سطح پد شارژ قرار گرفته باشد. اطمینان حاصل کنید که چیزی بین تلفن و شارژر گوشی وجود ندارد. هر قاب مغناطیسی، پایه گوشی هوشمند یا جسم فلزی گرمایش را به میزان قابل توجهی افزایش داده و عملکرد شارژ را کاهش می دهد. همچنین خطر آسیب رساندن به مواردی مانند کارت‌های بانکی و برچسب‌های RFID که اغلب در قاب‌های گوشی هوشمند نگهداری می‌شوند، وجود دارد، بنابراین قبل از شارژ آن‌ها را بردارید.

6 راه حل برای مشکل داغ شدن گوشی با شارژر بی سیم | وایرلس

2- سطح بین گوشی و پد شارژ وایرلس را تراز کنید

اگر دستگاه شما بیش از حد گرم می شود، آن را از قاب خارج کنید تا شارژر و سیم پیچ بهتر تراز شوند. همچنین به تهویه مناسب پشت دستگاه کمک می کند و باعث کاهش بیشتر گرما می شود. گوشی‌های هوشمند و لوازم جانبی نیز در صورت عاری از هرگونه پوشش محافظ، سریع‌تر شارژ می‌شوند.

3- کابل های USB متصل را جدا کنید.

هنگام شارژ بی سیم، حتی برای انتقال داده، هیچ نوع سیم شارژر را وصل نکنید. بسیاری از گوشی های هوشمند در صورت اتصال از طریق کابل شارژر به صورت بی سیم شارژ نمی شوند.

4- از باتری و شارژر استاندارد استفاده کنید

مطمئن شوید که از باتری های اصلی گوشی هوشمند خود استفاده می کنید. باتری جایگزین کیفیت شارژ یکسانی را ارائه نمی دهد و می تواند اغلب بیش از حد گرم شود و حتی منفجر شود. اطمینان حاصل کنید که شارژر بی سیم دارای گواهی بی سیم Qi است و بررسی کنید که آیا دستگاه شما به طور رسمی از آن پشتیبانی می کند یا خیر.

6 راه حل برای مشکل داغ شدن گوشی با شارژر بی سیم | وایرلس

5- اطمینان حاصل کنید که شارژر بی سیم بدون آسیب است

اطمینان حاصل کنید که پد شارژ بی سیم آسیبی ندیده یا پاره نشده است. با گذشت زمان، مواد محافظ پد فرسوده میشوند یا ترک می‌خورند و سیم‌پیچ‌ها را در معرض آسیب قرار می‌دهند و شانس اتصال کوتاه را افزایش می‌دهند.

6- بررسی کنید که آیا شارژر بی سیم شما دارای محافظ گرمای بیش از حد است یا خیر

بررسی کنید که آیا شارژر بی سیم شما پس از توقف شارژ باتری، شارژ را در دمای بالاتر قطع می کند یا خیر. بسیاری از شارژرهای بی‌سیم با کیفیت پایین مکانیسم مناسبی ندارند و به طور مرتب گوشی هوشمند خود را چک کنید.

6 راه حل برای مشکل داغ شدن گوشی با شارژر بی سیم | وایرلس

سازندگانی مانند سامسونگ و وان پلاس شروع به اضافه کردن فن های خنک کننده به شارژرهای خود کرده اند تا از شارژ بی سیم سریعتر در جدیدترین پرچمداران خود اطمینان حاصل کنند.

اگر این مقاله را دوست داشتید و می‌خواهید درباره آخرین فناوری اطلاعات بیشتری کسب کنید، توصیه می‌کنیم به صفحه اصلی شوجی ایران سر بزنید و آن را برای به‌روزرسانی‌های بیشتر نشانه‌گذاری کنید. لطفاً اگر احساس می کنید دوستان و خانواده برای گرم شدن بیش از حد شارژرهای بی سیم به کمک نیاز دارند، این مطلب را با آنها به اشتراک بگذارید.