سیاره‌ی آی‌تی

با IT-Planet دنیای آی‌تی را بهتر بشناسید

آموزش

آموزش حذف کامل اینترنت اکسپلورر از ویندوز ۱۰

مرورگر اینترنت اکسپلورر به عنوان مرورگر ثانوی در ویندوز ۱۰ موجود است اما بسیاری از کاربران از آن استفاده نمی‌کنند. در ویندوز ۱۰ در صورت عدم نیاز به Internet Explorer می‌توانید آن را به کلی حذف کنید.

در این مقاله روش حذف کامل Internet Explorer در ویندوز ۱۰ را بررسی می‌کنیم. با ما باشید.

آموزش محاسبه جمع و ضرب و غیره در جدول در نرم‌افزار Word

در جداولی که در نرم‌افزار Word ترسیم شده می‌توان حاصل‌جمع و میانگین یا حاصل‌ضرب را به سادگی محاسبه کرد. در واقع نیازی به کپی کردن جدول در Excel و استفاده از توابع اکسل نیست و همین‌طور نیازی به استفاده از ماشین حساب ویندوز نیست. در ورد قابلیت‌های محاسباتی ساده و ابتدایی به صورت پیش‌فرض موجود است.

در ادامه به روش جمع زدن، ضرب کردن و میانگین گرفتن از اعداد جدول در نرم‌افزار ورد مجموعه‌ی آفیس مایکروسافت می‌پردازیم.

معرفی بهترین افزونه‌های گوگل داکس

اپلیکیشن تحت وب Google Docs به صورت پیش‌فرض امکانات و قابلیت‌های زیادی دارد و جایگزین خوب و آنلاین نرم‌افزار Word محسوب می‌شود. اما در کنار قابلیت‌های پیش‌فرض، می‌توانید از افزونه‌ها یا در حقیقت منوی Add-ons استفاده کنید و با نصب کردن تعدادی افزونه‌ی مفید و کاربردی، این سرویس تحت وب را بهینه‌تر از قبل استفاده کنید.

در این مقاله با تعدادی از افزونه‌های مفید و کاربردی گوگل داکس آشنا می‌شویم.

آموزش محاسبه میانگین وزنی در اکسل

میانگین وزنی اعداد با در نظر گرفتن اهمیت داده‌ها محاسبه می‌شود. داده‌ای که مهم‌تر است، با ضریب وزنی بیشتر در محاسبه‌ی میانگین لحاظ می‌شود و داده‌ای که اهمیت کمی دارد، با ضریب کوچک‌تر در نظر گرفته می‌شود.

برای محاسبه کردن میانگین وزنی یا Weighted Average‌ در نرم‌افزار اکسل می‌توانید از دو تابع SUMPRODUCT و SUM استفاده کنید و یک فرمول بسیار ساده لازم است.

در این مقاله به روش محاسبه‌ی میانگین وزنی در اکسل مجموعه‌ی آفیس مایکروسافت می‌پردازیم.

فلوچارت چیست؟ چگونه در ورد فلوچارت طراحی کنیم؟

فلوچارت روش خوبی برای توضیح گرافیکی مراحل اجرای یک فرآیند منطقی است. استفاده از فلوچارت نه تنها در برنامه‌نویسی بلکه در پروژه‌های مختلف مهندسی و حتی غیرمهندسی برای توضیح گرافیکی فرآیندها بسیار مفید است. فلوچارت می‌تواند جزئیاتی مثل روابط ریاضی و اعمال منطقی را بیان کند و در عین حال می‌توان فلوچارت را بسیار ساده و بدون جزئیات تکنیکی طراحی کرد.

در این مطلب می‌خواهیم با فلوچارت و روش طراحی فلوچارت در نرم‌افزار Word آشنا شویم. با ما باشید تا یکی دیگر از کاربردهای نرم‌افزار ورد مجموعه‌ی آفیس مایکروسافت را بررسی کنیم.

آموزش قرار دادن عکس پشت متن و شکل روی عکس و متن در پاورپوینت

در نرم‌افزار PowerPoint مجموعه‌ی آفیس مایکروسافت، عکس جدیدی که در اسلایدی قرار داده می‌شود، به صورت پیش‌فرض روی متن و عکس‌های قبلی قرار می‌گیرد. می‌توانید ترتیب عکس و متن و هر شکل دیگری در اسلایدها و کادرها را به سادگی تغییر بدهید و کاری کنید که عکس پشت متن قرار بگیرد.

در این مطلب به روش قرار دادن عکس پشت متن یا پشت عکس‌های دیگر اشاره می‌کنیم. با ما باشید تا یکی دیگر از نکات کاربردی در ارتباط با پاورپوینت را یاد بگیریم.

آخرین مطالب زاگرس رباتیک
آخرین مطالب سلامت زیستی
دانش‌نامه
گوگل و اندروید
اپل، macOS و iOS
ویندوز