سیاره‌ی آی‌تی

با IT-Planet دنیای آی‌تی را بهتر بشناسید

آموزش

حالت‌های مختلف کپی و پیست کردن منحنی یا Path در فتوشاپ

در نرم‌افزار فتوشاپ مقوله‌ی منحنی یا Path یکی از موارد اساسی است که طراحی و ویرایش عکس را ساده‌تر می‌کند، به خصوص تصاویری که اساساً وکتور هستند یا به عبارت دیگر حاوی شکل‌های ساده و تک‌رنگ هستند. برای انتخاب کردن ناحیه‌ها و همین‌طور برای استفاده از اکشن‌ها هم می‌توان از منحنی‌ها استفاده کرد.

در این مقاله می‌خواهیم با روش کپی کردن و پیست کردن منحنی‌ها در نسخه‌های اخیر فتوشاپ و به عبارت دیگر نسخه‌های ۲۰۱۳ به بعد Adobe Photoshop آشنا شویم. با ما باشید.

آموزش تنظیمات VPN به روش دستی در iOS

یکی از راه‌های حفظ حریم خصوصی و افزایش امنیت، استفاده از VPN معتبر و امن است. ارایه‌کننده سرویس سرور مجازی خصوصی یا به اختصار VPN، معمولاً اپلیکیشنی برای اتصال ساده به سرور ارایه می‌کنند اما گاهی اتصال به درستی برقرار نمی‌شود. در این صورت می‌توانید تنظیمات لازم را به صورت دستی وارد کنید و برای اتصال به سرور مجازی خصوصی تلاش کنید.

در این مقاله روش دستی تنظیمات VPN در iOS را مرور می‌کنیم. با ما باشید.

آموزش چت ویدیویی در اینستاگرام و حل مشکلات مختلف آن

سال‌های پیش Instagram صرفاً یک شبکه اجتماعی ساده برای به اشتراک گذاشتن عکس و ویدیو بود اما قابلیت‌هایی مثل اینستاگرام دایرکت برای چت کردن و ارسال پیام خصوصی و همین‌طور قابلیت چت ویدیویی با حداکثر ۴ مخاطب، این شبکه‌ی اجتماعی را به کلی متحول کرد و آن را عملاً به یک پیام‌رسان محبوب نیز تبدیل کرده است.

در این مقاله به آموزش چت ویدیویی در اینستاگرام می‌پردازیم. با ما باشید.

آموزش تغییر زبان تایپ، زبان ظاهری و زبان Help نرم‌افزارهای آفیس مایکروسافت نظیر ورد و اکسل

برای تایپ کردن به زبان‌های مختلف در نرم‌افزارهای آفیس مایکروسافت، کافی است زبان دوم و زبان‌های دیگر را در تنظیمات کیبورد ویندوز اضافه کنید اما برخی از کاربران تصادفاً تنظیمات ظاهری و زبان آفیس را تغییر می‌دهند. در این صورت ممکن است گزینه‌ها و منوهای Word و Excel و غیره نامفهوم شود.

در این مقاله روش تغییر دادن زبان ظاهری نرم‌افزارهای آفیس مثل Word و Excel را بررسی می‌کنیم.

روش‌های رفع مشکل کار نکردن منوی استارت در ویندوز ۱۰

تقریباً همه‌ی کاربران ویندوز از منوی استارت برای اجرا کردن برنامه‌ها و دسترسی به تنظیمات ویندوز استفاده می‌کنند. اگر به دلیلی این منو درست باز نشود یا بخش‌هایی از آن درست عمل نکند، طبعاً مشکلات عدیده‌ای مطرح می‌شود. البته بدون منوی استارت هم روش‌های مختلفی برای اجرا کردن نرم‌افزارها وجود دارد اما در نهایت مشکل خرابی و کار نکردن Start Menu، باید حل شود.

در این مقاله به چند روش حل کردن مشکل منوی استارت در ویندوز ۱۰ می‌پردازیم. با ما باشید.

آموزش کپی یا کلون کردن ‌هارددیسک با Clonezilla

اگر کامپیوتر جدیدی تهیه کرده باشید یا به دلیل خرابی HDD، مجبور شوید از درایو هارددیسک جدیدی استفاده کنید، یک راهکار سریع برای منتقل کردن ویندوز و نرم‌افزارها و تمام فایل‌های دیگر وجود دارد که Clone کردن گفته می‌شود. یکی از نرم‌افزارهای کلون کردن هارددیسک و صد البته SSD، نرم‌افزار Clonezilla است.

در این مقاله به روش کلون کردن یا به بیان دیگر کپی کردن کامل یک درایو هارددیسک روی درایوی دیگر به کمک کلون‌زیلا می‌پردازیم.

دانش‌نامه
گوگل و اندروید
اپل، macOS و iOS
ویندوز
آخرین مطالب سیاره‌ی آی‌تی
آخرین مطالب گردونک
آخرین مطالب سلامت‌زیستی
آخرین مطالب زاگرس رباتیک