سیاره‌ی آی‌تی

با IT-Planet دنیای آی‌تی را بهتر بشناسید

بررسی

مقایسه فایل منیجرهای برتر اندروید: Google Files Go و ES File Explorer

اپلیکیشن مدیریت فایل در اندروید، یکی از مهم‌ترین اپ‌ها است و کاربرد فراوانی دارد. برخی اپ‌های مدیریت فایل قابلیت نمایش فایل‌های مخفی و فایل‌های سیستمی را با فراهم کردن دسترسی روت دارند و برخی دیگر بسیار ساده و ابتدایی هستند. اپ جدیدی که گوگل برای مدیریت فایل در اندروید ارایه کرده، Google Files Go نام دارد و یکی از بهترین اپ‌های مدیریت فایل است.

در این مقاله می‌خواهیم مقایسه‌ای بین دو مورد از بهترین فایل منیجرهای اندروید یعنی ES File Explorer و Google Files Go داشته باشیم. با ما باشید.

برای دانلود کردن دو مورد از بهترین اپ‌های فایل منیجر برای اندروید، می‌توانید به گوگل پلی مراجعه کنید:

آیا خرید لنز تله و زاویه باز برای دوربین موبایل مفید و منطقی است؟

یکی از محدودیت‌های مهم و اساسی دوربین گوشی‌ها و تبلت‌ها، لنز است. با توجه به افزایش کیفیت حسگر دوربین گوشی‌ها در سال‌های اخیر و بهبود شگرف پردازش تصویر و بهینه‌سازی‌های نرم‌افزاری، یک سوال مهم طرح می‌شود:

آیا لنزهای جانبی که برای دوربین گوشی‌ها طراحی می‌شود، ارزش خرید دارد؟

در این مقاله به بررسی مشکلات فنی لنز دوربین گوشی‌ها پرداخته و سپس با بررسی چند نمونه عکس واقعی که به کمک لنزهای جانبی گرفته شده، به پاسخ این سوال می‌رسیم. با سیاره‌ی آی‌تی همراه شوید.

چگونه صدای نوتیفیکیشن را در ویندوز قطع یا عوض کنیم؟

سیستم عامل ویندوز ۱۰ ویژگی‌های جدید بسیار زیادی دارد که نسبت به نسخه‌های قبلی خیلی بهتر هستند. از جمله‌ی این ویژگی‌ها می‌توانیم به گزارشگر هوشمند این سیستم اشاره کنیم. با این حال بعضی‌ها دوست ندارند نوتیفیکیشن‌هایشان صدا داشته باشند، چون معقتدند که این صدا باعث می‌شود حواس آن‌ها پرت شود.

در این مطلب با سیاره‌ی آی‌تی همراه باشید تا به شما نشان دهیم که چگونه می‌توانید صدای نوتیفیکیشن را در ویندوز قطع یا عوض کنید.

قطع کردن یا تعویض صدای نوتیفیکیشن در ویندوز

نکته: با انجام این کار نه تنها صدا، بلکه پیغام‌های ویندوز ۱۰ هم غیرفعال می‌شود.

روش ایجاد چند ردیف یا ستون جدید در اکسل مایکروسافت

در نرم‌افزار Excel مایکروسافت می‌توان به راحتی ردیف یا ستون جدید در موقعیت دلخواه اضافه کرد. گاهی لازم می‌شود که چند ردیف یا ستون خالی جدید اضافه شود که می‌توان این کار را در یک مرحله انجام داد تا سرعت کار بیشتر شود. می‌توان چند ردیف مجاور را انتخاب کرد و به همان تعداد، سطر خالی جدید ایجاد کرد. می‌توان چند ردیف در نقاط مختلف را در یک مرحله انتخاب کرد و قبل از همه‌ی ردیف‌های انتخاب‌شده، ردیف جدید ایجاد کرد.

همین‌طور می‌توان با یک روش ساده، در یک قدم ۱۰۰۰ ردیف را انتخاب کرد و ردیف جدید اضافه کرد. در مورد اضافه کردن ستون جدید در شیت‌های Excel نیز روش کار مشابه است.

در این مقاله به آموزش اضافه کردن چند ردیف یا ستون جدید در اکسل در یک مرحله می‌پردازیم که روش‌های مختلفی برای آن وجود دارد. با سیاره‌ی آی‌تی همراه شوید تا حرفه‌ای‌تر از مایکروسافت اکسل استفاده کنیم.

روش حل ارور MSVCP140.dll is missing در ویندوز

ارور The program can’t start because MSVCP140.dll is missing from your computer یکی از ارورهایی است که ممکن است حین اجرا کردن برخی نرم‌افزارها در ویندوز با آن مواجه شوید. علت نمایش این ارور، فقدان فایل MSVCP140.dll است و ممکن است حین اجرا کردن برخی بازی‌ها، اسکایپ، WAMP Server و نرم‌افزارهای بسیاری نمایش داده شود. فایل MSVCP140.dll یکی از فایل‌های ران‌تایم (محیط زمان اجرا) ویژوآل C مایکروسافت است که تنها ۶۰۰ کیلوبایت حجم دارد!

در ادامه به روش برطرف کردن ارور و حل کردن مشکل فقدان فایل MSVCP140.dll می‌پردازیم. با ما باشید.

فایل کتابخانه‌ای MSVCP140.dll توسط مایکروسافت ویژوآل استودیو و یا ران‌تایم آن در فولدر System32 ویندوز اضافه می‌شود و اگر فایل موردبحث خراب باشد یا موجود نباشد، ارور قرمز حین اجرا کردن برخی نرم‌افزارها که به این فایل نیاز دارند، دریافت خواهید کرد. شاید مشکل فراگیر نباشد اما نرم‌افزارهای زیادی به این کتابخانه برای اجرای صحیح نیاز دارند.

غیرفعال کردن آپدیت خودکار در ویندوز ۱۰ و ۸ و حتی ویندوز XP‌ با یک نرم‌افزار ساده

دانلود خودکار آپدیت‌های ویندوز به خصوص ویندوز ۱۰، یکی از مشکلات کاربرانی است که اینترنت حجمی با قیمت بالا در اختیار دارند و نمی‌خواهند بروزرسانی‌های چند گیگابایتی را به سبک دانلود خودکار دریافت و نصب کنند. برای کنترل کردن ترافیک مصرفی ویندوز در زمینه‌ی دانلود بروزرسانی‌ها، راهکارهای جالب و مفیدی در تنظیمات ویندوز پیش‌بینی‌شده است اما می‌توان با یک اپلیکیشن ساده هم از دانلود بروزرسانی‌ها جلوگیری کرد.

در ادامه با اپلیکیشن ساده‌ای به اسم Win Update Stop آشنا می‌شویم که راه حل خوبی برای مشکل دانلود بروزرسانی‌های ویندوز به صورت خودکار است. با ما باشید.

ویندوز ۱۰ یکی از سیستم عامل‌هایی است که با دانلود کردن و نصب خودکار بروزرسانی‌ها، برخی کاربران را شاکی می‌کند!‌ به خصوص کسانی که اینترنت حجمی و گران‌قیمت در اختیار دارند و ترجیح می‌دهند که بروزرسانی‌ها را چند ماه یک‌بار به صورت دستی نصب کنند.

محصولات و طرح مفهومی
بهترین مقالات اخیر
دانش‌نامه
گوگل و اندروید
اپل، macOS و iOS
ویندوز
دنیای فناوری
دانش‌نامه
آخرین مطالب سلامت زیستی