سیاره‌ی آی‌تی

با IT-Planet دنیای آی‌تی را بهتر بشناسید

آموزش - دنیای فناوری

فعالسازی بارگذاری تنبل یا Lazy Load عکس و ویدیوها در کروم برای سرعت بیشتر و مصرف ترافیک کمتر

گوگل قابلیت بارگذاری تنبل یا Lazy Load را به صورت آزمایشی در Google Chrome اضافه کرده که راهی برای باز شدن سریع‌تر سایت‌ها و همین‌طور کاهش مصرف ترافیک است چرا که عکس زمانی بارگذاری می‌شود که قرار است کاربر آن را ببیند. به عبارت دیگر Lazy Load موجب بارگذاری تدریجی عکس‌ها و حتی iframe در صفحات وب می‌شود.

در ادامه به روش فعال کردن این قابلیت آزمایشی در گوگل کروم اشاره می‌کنیم که طبق معمول با تغییر دادن یک flag ساده صورت می‌گیرد.

قابلیت Lazy Load برای بارگذاری تدریجی عکس و ویدیوها و محتویات iframeها مثل تبلیغات و پست‌ها و ویدیوها در طراحی وب استفاده می‌شود. به عبارت دیگر زمانی که کاربر اسکرول انجام می‌دهد، فاصله‌ی یک iframe از بالا و پایین Viewport یا بخشی که کاربر می‌بیند، محاسبه شده و اگر در محدوده‌ی خاصی بود، منبع عکس یا iframe لود می‌شود.

آموزش گروه‌بندی بازی‌ها و اپ‌ها در ایکس باکس وان برای دسترسی بهتر و سریع‌تر

یکی از ویژگی‌های مفید بروزرسانی ایکس باکس وان این است که کاربر می‌تواند اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها را گروه‌بندی کند. به این ترتیب دسترسی به بازی یا اپ موردنظر سریع‌تر می‌شود، به خصوص برای کاربرانی که تعداد زیادی اپ و بازی روی کنسول Xbox One نصب کرده‌اند و کم و بیش سراغ همه‌ی موارد می‌رود. دسته‌بندی بازی‌ها و اپ‌ها مثل ساختن دسته‌ها در منوی استارت ویندوز ۱۰ است.

در این مقاله به آموزش گروه‌بندی کردن بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها در ایکس‌باکس وان می‌پردازیم.

مایکروسافت در بروزرسانی ماه جولای، امکان دسته‌بندی کردن بازی‌ها و اپ‌ها را در ایکس‌باکس وان فراهم کرده و همین‌طور قابلیت‌های مهمی شامل موارد زیر اضافه شده است:

عدد Hex یا کد رنگ‌های RGB را چگونه تشخیص دهیم و RGB‌ را به Hex یا برعکس تبدیل کنیم؟

برای شناسایی کردن کد رنگ‌ها که یک کد ۶ کاراکتری شامل اعداد و حروف A الی F‌ است، نرم‌افزارها و روش‌های زیادی وجود دارد. یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای کاربران ویندوز این است که از نرم‌افزار Paint استفاده کنند.

در این مقاله با کد رنگ‌ها در مبنای ۱۶ یا Hex آشنا می‌شویم و روش شناسایی رنگ‌ها در ویندوز را بررسی می‌کنیم. با ما باشید.

برای بیان کردن رنگ‌ها در یک فضای رنگ یا Color Space از چند عدد استفاده می‌شود که هر عدد مقدار یک متغیر را بیان می‌کند. فضای رنگ RGB از نظر مفهومی فضای رنگ ساده‌ای است و در آن هر رنگ از ترکیب سه رنگ اصلی به دست می‌آید. البته نوع ترکیب افزایشی است به این معنی که ترکیب تمام نورهای رنگی اصلی به نور سفید و رنگ سفید منتهی می‌شود و ترکیب مقدار صفر درصد از هر سه رنگ اصلی، به رنگ سیاه منجر می‌شود.

آموزش حذف اپل آی‌دی و غیرفعال کردن موقتی آن

برای استفاده از محصولات اپل، داشتن Apple ID ضروری است به خصوص اگر به سرویس‌های آنلاین و فروشگاه‌های اپلیکیشن اپل نیاز داشته باشید. اما گاهی به دلایل مختلف مثل حفاظت از حریم خصوصی یا عدم استفاده از محصولات اپل، لازم می‌شود که اپل آی‌دی را حذف کنید.

در این مقاله به روش حذف حساب کاربری اپل و همین‌طور غیرفعال کردن موقتی Apple ID می‌پردازیم. با ما باشید.

آیا حذف Apple ID آخرین راه است؟

قبلاً با Apple ID یا حساب کاربری اپل که در استفاده از محصولات اپل بسیار مفید و ضروری است، آشنا شدیم:

آموزش ایجاد نقشه سایت برای نمایش مطالب سایت در گوگل با افزونه Yoast

برای قرار گرفتن هر چه سریع‌تر صفحات سایت در نتایج سرچ گوگل، می‌بایست فایل نقشه‌ سایت با فرمت XML را در ابزارهای Google Webmasters ثبت کنید. علاوه بر این باید به بخش head صفحات و فایل robots.txt توجه کنید که مبادا ایندکس کردن برخی صفحات یا تمام صفحات را مسدود کرده باشند.

گوگل سایت‌های جدید را پس از مدتی به صورت خودکار شناسایی و ایندکس می‌کند. به عبارت دیگر پس از مدتی با جستجو کردن عنوان صفحه‌ای از سایت، آن را در گوگل رویت می‌کنید. اما گاهی این فرآیند بسیار کند صورت می‌گیرد و لازم است از نقشه‌ی سایت و ابزارهای وبمستری گوگل که بسیار مفید است، استفاده کنید.

در این مقاله به روش ثبت سایت در گوگل وبمسترز و تنظیمات افزونه‌ی معروف سئوی Yoast برای ایجاد Sitemap و همین‌طور تأیید مالکیت سایت در Google Webmasters می‌پردازیم.

بهترین مقالات اخیر

دانش‌نامه

گوگل و اندروید

اپل، macOS و iOS

ویندوز

دنیای فناوری

دانش‌نامه

آخرین مطالب سلامت زیستی