دانلود خودکار آپدیت‌های ویندوز به خصوص ویندوز ۱۰، یکی از مشکلات کاربرانی است که اینترنت حجمی با قیمت بالا در اختیار دارند و نمی‌خواهند بروزرسانی‌های چند گیگابایتی را به سبک دانلود خودکار دریافت و نصب کنند. برای کنترل کردن ترافیک مصرفی ویندوز در زمینه‌ی دانلود بروزرسانی‌ها، راهکارهای جالب و مفیدی در تنظیمات ویندوز پیش‌بینی‌شده است اما می‌توان با یک اپلیکیشن ساده هم از دانلود بروزرسانی‌ها جلوگیری کرد.

در ادامه با اپلیکیشن ساده‌ای به اسم Win Update Stop آشنا می‌شویم که راه حل خوبی برای مشکل دانلود بروزرسانی‌های ویندوز به صورت خودکار است. با ما باشید.

ویندوز ۱۰ یکی از سیستم عامل‌هایی است که با دانلود کردن و نصب خودکار بروزرسانی‌ها، برخی کاربران را شاکی می‌کند!‌ به خصوص کسانی که اینترنت حجمی و گران‌قیمت در اختیار دارند و ترجیح می‌دهند که بروزرسانی‌ها را چند ماه یک‌بار به صورت دستی نصب کنند.

طبعاً روش نصب کردن دستی بروزرسانی‌ها با توجه به مشکلات امنیتی که هر از گاهی کشف می‌شود و نیاز به تعمیر سریع دارد، روش خوبی نیست اما ممکن است کاربر اطلاعات حساس و حیاتی روی کامپیوتر خود نداشته باشد و ترجیح بدهد که حتی آپدیت‌های امنیتی را هم نصب نکند!

مایکروسافت در ویندوز ۱۰ برای مدیریت کردن ترافیکی که برای دانلود بروزرسانی‌ها مصرف می‌شود، تنظیمات بسیار مفید و جالبی پیش‌بینی کرده است اما ساده‌ترین راه حل این است که بروزرسانی خودکار را به کلی غیرفعال کنیم!

در ادامه با یک اپلیکیشن ساده که همین کار را انجام می‌دهد و خوشبختانه بدون نیاز به نصب کردن نیز قابل‌استفاده است، آشنا می‌شویم.

متوقف کردن آپدیت خودکار ویندوز با Win Update Stop

شرکت NoVirusThanks در عرصه‌ی ابزارهای ساده و مفید برای کاربران ویندوز فعالیت می‌کند و یکی از نرم‌افزارهایی که برای عموم به صورت رایگان طراحی کرده، Win Update Stop نام دارد. استفاده کردن از این نرم‌افزار بسیار ساده است، کافی است آن را اجرا کنید روی دکمه‌ی Disable کلیک کنید تا دانلود خودکار آپدیت‌ها متوقف شود.

برای فعال کردن مجدد بروزرسانی خودکار در زمان‌هایی که به عنوان مثال اینترنت حجمی و گران در اختیار ندارید و می‌توانید با سرعت بالا و هزینه‌ی ناچیز، آپدیت‌ها را دانلود کنید، نرم‌افزار را اجرا کرده و روی Enable کلیک کنید.

غیرفعال کردن آپدیت خودکار در ویندوز ۱۰ و ۸ و حتی ویندوز XP‌ با یک نرم‌افزار ساده

با کلیک کردن روی گزینه‌ی Check for Windows Updates در پنجره‌ی ساده‌ی این نرم‌افزار، بخش Updates از تنظیمات ویندوز باز می‌شود و می‌توانید به صورت دستی ویندوز را بروز کنید.

برای دانلود اپلیکیشن کم‌حجم و جالب Win Update Stop‌ به وب‌سایت رسمی سازنده مراجعه فرمایید و یکی از نسخه‌های معمولی (نصبی) یا پرتابل را دانلود کنید.

توجه کنید که این نرم‌افزار نه تنها برای کاربران ویندوز ۱۰ مفید است بلکه بروزرسانی خودکار در ویندوز‌های ۷ و ۸ و حتی ویندوز XP و ویستا را نیز متوقف می‌کند.

غیرفعال کردن آپدیت خودکار در ویندوز ۱۰ و ۸ و حتی ویندوز XP‌ با یک نرم‌افزار ساده