سیاره‌ی آی‌تی

با IT-Planet دنیای آی‌تی را بهتر بشناسید

آخرین دیدگاه‌ها
۲۰۰ دیدگاه و پاسخ آخر

پیشنهاد سردبیر

بررسی مزایای فتوشاپ نسبت به GIMP

زمانی که از ویرایش حرفه‌ای عکس صحبت می‌کنیم، کمتر کسی است که نام فتوشاپ را نشنیده باشد. یکی از نرم‌افزارهای رقیب فتوشاپ، اپلیکیشن GIMP است که به صورت متن باز و رایگان توسعه داده می‌شود و خوشبختانه نسخه‌ی مخصوص ویندوز نیز دارد. این نرم‌افزار کم‌حجم‌تر و سبک‌تر از فتوشاپ است و ابزارهای پیشرفته‌ی ویرایش تصویر در آن موجود است اما از نگاه عموم کاربران، به خوبی فتوشاپ نیست.

در این مقاله به بررسی مزایای فتوشاپ نسبت به GIMP و در واقع نقاط ضعف GIMP می‌پردازیم. با ما باشید.

چگونه سرعت شارژ باتری و خالی شدن آن و سلامت باتری را در ویندوز بررسی کنیم؟

باتری فرسوده و خرابی مدار شارژ باتری، دو مورد از خرابی‌های متداول در لپ‌تاپ‌ها است. به همین علت توصیه می‌شود که در عیب‌یابی مشکلات سخت‌افزاری، وضعیت سلامت باتری و سرعت شارژ و سرعت خالی شدن باتری و همین‌طور منحنی درصد شارژ را چک کنید. علاوه بر این اگر بخواهید تخمین بزنید که لپ‌تاپ شما تا چند ساعت و چند دقیقه‌ی دیگر، شارژ خواهد داشت، می‌توانید مقدار شارژ باقی‌مانده را بر سرعت دشارژ (خالی شدن باتری) تقسیم کنید.

برای بررسی وضعیت شارژ باتری، چند نرم‌افزار رایگان و کاربردی وجود دارد که در ادامه‌ی مطلب معرفی می‌کنیم.

اندروید خام یا خالص چیست و چه مزایایی نسبت به رام سفارشی دارد؟

اندروید محبوب‌ترین سیستم عامل گوشی‌ها و تبلت‌های امروزی است اما آنچه روی دیوایس‌های اندرویدی نصب شده، اندروید خام نیست بلکه اندروید با پوسته‌ی سفارشی است که سازندگان گوشی و تبلت طراحی می‌کنند. اندروید خام مخصوص برخی محصولات گوگل و شرکا است و برخی رام‌های کاستوم نیز شباهت زیادی به اندروید خام گوگل دارند.

در این مقاله به مفهوم اندروید خام و مزایایی آن نسبت به رام‌های سفارشی‌شده اندروید می‌پردازیم.

آموزش فرمول‌نویسی، درج حروف خاص و نمادهای ریاضی و ترسیم فلوچارت با SmartArt در ورد

نرم‌افزار Word مجموعه‌ی آفیس مایکروسافت، یکی از نرم‌افزارهای تخصصی برای تایپ کردن انواع مقاله، کتاب و مجله است و امکان تایپ کردن فرمول‌های ریاضی و ترسیم شکل‌های متنوع و درج نمادها و کاراکترهای خاص و بسیاری امکانات دیگر در آن پیش‌بینی شده است.

در این مقاله می‌خواهیم روش تایپ کردن کاراکترهای خاص و نمادها و همین‌طور نوشتن فرمول در نرم‌افزار ورد را بررسی کنیم. با ما باشید.

ترفندهای پنجره Run ویندوز و لیست دستورات کاربردی آن

پنجره‌ی Run یکی از مهم‌ترین ابزارهای ویندوز است که هر کاربری حتی افراد مبتدی با آن آشنا هستند و هر از گاهی دستوراتی را در آن اجرا می‌کنند. با کمک Run می‌توانید نرم‌افزارها و فولدرها و فایل‌ها را به سرعت باز کنید. روش سریع دسترسی به Run، زدن کلید میانبر Win + R است. می‌توانید شورت‌کات آن را روی تسک‌بار پین کنید تا همیشه با یک کلیک در دسترس باشد.

در این مقاله به ترفندها و نکات مهم در استفاده از پنجره‌ی Run می‌پردازیم. با ما باشید.

آموزش اسکن کردن و انجام تنظیمات اسکنر در ویندوز ۱۰

اسکن کردن صفحات اسناد و کتاب‌ها و مجلات در ویندوز ۱۰ یکی از نیازهای کاربران است. نرم‌افزارهای زیادی برای ساده‌تر کردن فرآیند اسکن و در واقع برش زدن تصویر و بهینه‌سازی آن طراحی شده است. می‌توانید بدون نصب نرم‌افزار اضافی نیز اسکن را انجام دهید اما اگر به وفور از اسکنر استفاده می‌کنید، بهتر است یکی از نرم‌افزارهای جانبی را نصب کنید. مایکروسافت نیز اپلیکیشنی رایگان برای اسکن در ویندوز ۱۰ منتشر کرده است.

در ادامه به روش اسکن کردن به کمک اسکنرها و معرفی نرم‌افزاری برای اسکن ساده‌تر و بهتر در ویندوز ۱۰ می‌پردازیم.