سیاره‌ی آی‌تی

با IT-Planet دنیای آی‌تی را بهتر بشناسید

سیاره‌ی آی‌تیپیشنهاد سردبیر

پیشنهاد سردبیر

آموزش انتقال فایل از اندروید به کامپیوتر با سرور FTP

برای منتقل کردن فایل‌ها از اندروید به ویندوز یا به عبارت دیگر از گوشی به کامپیوتر، راه‌های مختلفی مثل استفاده از کابل USB و سرویس‌های آپلود و دانلود فایل وجود دارد اما شاید بهترین روش، استفاده از وای-فای و شبکه‌ی وای-فای باشد چرا که سرعت نسبتاً بالایی دارد و به صورت بی‌سیم انجام می‌شود.

برای انتقال فایل‌های به صورت بی‌سیم می‌توان از اپلیکیشنی مثل SHAREit یا Xender یا Zapya استفاده کرد اما راهکار دیگر، استفاده از پروتکل انتقال فایل یا FTP است که از نظر سادگی، مثل کپی کردن فایل‌ها از فولدری به فولدر دیگر است! در واقع می‌توان در فایل اکسپلورر ویندوز، فولدرهای گوشی اندرویدی را مثل فولدرهای معمولی دیگر باز کرد و فایل‌ها را انتخاب و کپی کرد!

در این مقاله به آموزش استفاده از سرور FTP برای جابجا کردن فایل بین گوشی یا تبلت اندرویدی و کامپیوتر می‌پردازیم. با سیاره‌ی آی‌تی همراه شوید.

برای منتقل کردن فایل‌ها از اندروید به ویندوز یا به عبارت دیگر از گوشی به کامپیوتر، راه‌های مختلفی مثل استفاده از کابل USB و سرویس‌های آپلود و دانلود فایل وجود دارد اما شاید بهترین روش، استفاده از وای-فای و شبکه‌ی وای-فای باشد چرا که سرعت نسبتاً بالایی دارد و به صورت بی‌سیم انجام می‌شود. برای انتقال فایل‌های به صورت بی‌سیم می‌توان از اپلیکیشنی مثل SHAREit یا Xender یا Zapya استفاده کرد اما راهکار دیگر، استفاده از پروتکل انتقال فایل یا FTP است که از نظر سادگی، مثل کپی کردن فایل‌ها از فولدری به فولدر دیگر است! در واقع می‌توان در فایل اکسپلورر ویندوز،…

تنظیمات تله‌متری در ویندوز ۱۰ برای کنترل کردن اطلاعاتی که مایکروسافت جمع‌آوری می‌کند

ویندوز ۱۰ اولین سیستم عاملی نبود که مایکروسافت در آن به گردآوری اطلاعات تله‌متری (Telemetry) پرداخت ولی این شرکت با ویندوز ۱۰ نحوه‌ی برخورد با این اطلاعات و کنترل کاربر روی این ویژگی را تا حد زیادی تغییر داده است.

تله‌متری، یا آن‌طور که مایکروسافت این روزها آن را صدا می‌زند، اطلاعات تشخیصی، برای شرکت مهم است چون از این اطلاعات برای بهینه کردن و تصمیم‌گیری در مورد مشکلات ویندوز و راه حل‌ها استفاده می‌شود.

انتخاب شیوه‌ی «ویندوز به عنوان یک سرویس» هم مثل تصمیم مایکروسافت برای تغییر شرایط از «هر سه سال یکبار یک نسخه‌ی اصلی ویندوز» به «سالانه دو آپدیت نه چندان بزرگ» نقش مهمی در این تصمیم ایفا کرده است. همه‌ی نسخه‌های ویندوز ۱۰، به جز ویرایش‌های Enterprise، به صورت پیشفرض به جمع‌آوری اطلاعات تله‌متری می‌پردازند. در واقع، اکثر نسخه‌ها اصلاً گزینه‌ای برای غیرفعال‌سازی قابلیت جمع‌آوری این اطلاعات تشخیصی ندارند.

ویندوز ۱۰ اولین سیستم عاملی نبود که مایکروسافت در آن به گردآوری اطلاعات تله‌متری (Telemetry) پرداخت ولی این شرکت با ویندوز ۱۰ نحوه‌ی برخورد با این اطلاعات و کنترل کاربر روی این ویژگی را تا حد زیادی تغییر داده است. تله‌متری، یا آن‌طور که مایکروسافت این روزها آن را صدا می‌زند، اطلاعات تشخیصی، برای شرکت مهم است چون از این اطلاعات برای بهینه کردن و تصمیم‌گیری در مورد مشکلات ویندوز و راه حل‌ها استفاده می‌شود. انتخاب شیوه‌ی «ویندوز به عنوان یک سرویس» هم مثل تصمیم مایکروسافت برای تغییر شرایط از «هر سه سال یکبار یک نسخه‌ی اصلی ویندوز» به «سالانه…

ترفندهای ویرایش عکس حرفه‌ای در اندروید با اپ‌های مختلف

این روزها عکاسان حرفه‌ای هم ممکن است به جای استفاده از دوربین DSLR و فتوشاپ، از دوربین گوشی و اپلیکیشن‌های ویرایش عکس که برای اندروید و iOS طراحی شده، استفاده کنند! ایده‌ی بدی نیست و گاهی نتیجه مثال‌زدنی است. اگر تاکنون با استفاده از دوربین گوشی و تبلت اندرویدی خود به صورت حرفه‌ای عکاسی و ویرایش عکس انجام نداده‌اید، بهتر است اصول و نکات مهم ویرایش عکس و همین‌طور عکاسی حرفه‌ای را یاد بگیرید و کمی تمرین کنید.

در این مقاله به ۷ نکته و ترفند جالب در مورد ویرایش عکس در اندروید می‌پردازیم که به ما در حرفه‌ای‌تر عکاسی کردن، کمک شایانی می‌کنند. با سیاره‌ی آی‌تی همراه شوید.

اگر از عکاسان مبتدی هستید و با مثلث عکاسی که فوکوس و روشنایی و نویز و ماتی در اثر حرکت و لرزش را به تنظیمات دوربین مربوط می‌کند، آشنایی ندارید، بهتر است به مقاله‌ای که قبلاً در مورد اصول کلی تنظیمات اپلیکیشن دوربین در اندروید و همین‌طور آیفون و آیپد تهیه کردیم، مراجعه کنید. بدون جذب نور کافی، بدون فوکوس مطلوب و بدون سرعت شاتر مناسب که لرزش‌ها و در عین حال پرتوگیری را در حد مطلوب تنظیم کند، عکس خام باکیفیتی تهیه نمی‌شود و ویرایش کردن عکس ممکن است بی‌فایده باشد.

این روزها عکاسان حرفه‌ای هم ممکن است به جای استفاده از دوربین DSLR و فتوشاپ، از دوربین گوشی و اپلیکیشن‌های ویرایش عکس که برای اندروید و iOS طراحی شده، استفاده کنند! ایده‌ی بدی نیست و گاهی نتیجه مثال‌زدنی است. اگر تاکنون با استفاده از دوربین گوشی و تبلت اندرویدی خود به صورت حرفه‌ای عکاسی و ویرایش عکس انجام نداده‌اید، بهتر است اصول و نکات مهم ویرایش عکس و همین‌طور عکاسی حرفه‌ای را یاد بگیرید و کمی تمرین کنید. در این مقاله به ۷ نکته و ترفند جالب در مورد ویرایش عکس در اندروید می‌پردازیم که به ما در حرفه‌ای‌تر عکاسی…

چگونه مشکل کند بودن هارد اکسترنال را در ویندوز ۱۰ برطرف کنیم؟

اگر هارد اکسترنال خود را به کامپیوتر وصل کردید و متوجه شدید که سرعت آن نسبت به قبل کند شده، ممکن است به خاطر استفاده‌ی زیاد، استهلاک یا نیاز به یکپارچه‌سازی به این شرایط دچار شده باشید.

ولی اگر به ندرت از درایو استفاده می‌کردید و حالا ناگهان متوجه افت سرعت آن شده‌اید، شاید این اتفاق به خاطر ویروس، تنظیمات اشتباه ویندوز یا چیز ساده‌ای مثل کابل خراب افتاده باشد.

با سیاره‌ی آی‌تی همراه باشید تا ببینیم چطور می‌توانیم این مشکل را حل کنیم.

آیا هارد اکسترنال شده نسبت به قبل کند شده است؟

اگر توان عملی هارد اکسترنال شما در مقایسه با گذشته کاهش یافته، برای تشخیص مشکل و یا حل آن چند راه پیش رو دارید.

اگر هارد اکسترنال خود را به کامپیوتر وصل کردید و متوجه شدید که سرعت آن نسبت به قبل کند شده، ممکن است به خاطر استفاده‌ی زیاد، استهلاک یا نیاز به یکپارچه‌سازی به این شرایط دچار شده باشید. ولی اگر به ندرت از درایو استفاده می‌کردید و حالا ناگهان متوجه افت سرعت آن شده‌اید، شاید این اتفاق به خاطر ویروس، تنظیمات اشتباه ویندوز یا چیز ساده‌ای مثل کابل خراب افتاده باشد. با سیاره‌ی آی‌تی همراه باشید تا ببینیم چطور می‌توانیم این مشکل را حل کنیم. آیا هارد اکسترنال شده نسبت به قبل کند شده است؟ اگر توان عملی هارد اکسترنال شما…

چگونه آمار استفاده از اپ و گوشی اندرویدی را بررسی کرده و میزان استفاده را محدود کنیم؟

لیست پرکاربردترین اپلیکیشن‌ها در اندروید، به ما کمک می‌کند که میزان استفاده از اپ‌های مختلف را مقایسه و بررسی کنیم و اگر اپلیکیشنی وجود دارد که میزان استفاده از آن بسیار کم است، آن را برای بهبود سرعت گوشی و آزاد شدن حافظه‌ی RAM، حذف کنیم.

اگر به اپلیکیشنی نیاز دارید که میزان استفاده از اپ‌ها و گوشی را بررسی کرده و آمار مفیدی ارایه کند و همین‌طور قابلیت‌های مفیدی برای محدود کردن استفاده از گوشی و به عبارت دیگر ترک اعتیاد به گوشی و اپلیکیشن در آن وجود داشته باشد، با ما همراه شوید تا به معرفی اپلیکیشن Quality Time و امکانات مفید آن بپردازیم.

برخی از کاربران اندروید و به طور کلی گوشی و تبلت، تصور می‌کنند که نصب کردن تعداد زیادی اپلیکیشن بی‌استفاده، اثری در سرعت سیستم عامل ندارد ولیکن این شیوه‌ی استفاده از محصولات همراه، منطقی نیست چرا که علاوه بر کاهش سرعت گوشی و تبلت، احتمال آلوده شدن به ویروس و بدافزار بیشتر می‌شود و همین‌طور مصرف اینترنت به دلیل دانلود خودکار محتوا و یا دانلود خودکار آپدیت‌ها نیز بیشتر می‌شود. بهتر است اپ‌هایی که کاربرد بسیار کمی دارند را به کلی حذف کنیم. البته می‌توان نسخه‌ای از اپ را روی حافظه گوشی یا تبلت کپی کرد و در مواقع ضرورت آن را نصب و استفاده کرد.

لیست پرکاربردترین اپلیکیشن‌ها در اندروید، به ما کمک می‌کند که میزان استفاده از اپ‌های مختلف را مقایسه و بررسی کنیم و اگر اپلیکیشنی وجود دارد که میزان استفاده از آن بسیار کم است، آن را برای بهبود سرعت گوشی و آزاد شدن حافظه‌ی RAM، حذف کنیم. اگر به اپلیکیشنی نیاز دارید که میزان استفاده از اپ‌ها و گوشی را بررسی کرده و آمار مفیدی ارایه کند و همین‌طور قابلیت‌های مفیدی برای محدود کردن استفاده از گوشی و به عبارت دیگر ترک اعتیاد به گوشی و اپلیکیشن در آن وجود داشته باشد، با ما همراه شوید تا به معرفی اپلیکیشن Quality…