سیاره‌ی آی‌تی

با IT-Planet دنیای آی‌تی را بهتر بشناسید

اخبار - موبایل و تبلت

حل مشکل نصب برنامه در اندروید و آشنایی با سیستم Unknown Sources جدید اندروید ۸

در اندروید برای مجاز قلمداد کردن فروشگاه‌های اپ غیر از گوگل پلی، گزینه‌ای به اسم Unknown Sources در تنظیمات موجود است. با فعال کردن این سوییچ، می‌توان از دیگر وب‌سایت‌ها و فروشگاه‌های اپلیکیشن، موارد دلخواه را دانلود و نصب کرد. گوگل تصمیم گرفته که در نسخه‌ی جدید اندروید یعنی اندروید O‌ یا همان اندروید ۸، این قابلیت را کمی تغییر دهد و بتوان اجازه‌ی نصب اپ را به یکایک منابع به صورت جداگانه داد. به این ترتیب می‌توان نصب اپ دانلود شده توسط مرورگر گوگل کروم یا کافه بازار را مجاز و نصب اپ از Amazon را غیرمجاز تعریف کرد!

نصب اپ از منابع ناشناس در نسخه‌های قبلی اندروید چگونه کار می‌کرد؟

Unknown Sources یا منابع ناشناس به تمام روش‌های دانلود و نصب اپ به جز فروشگاه رسمی اندروید یعنی Google Play‌ گفته می‌شود. شاید در یک فروشگاه معتبر هیچ اپلیکیشن آلوده‌ای و هیچ ویروسی وجود نداشته باشد اما به هر حال برای احتیاط بیشتر، حالت پیش‌فرض اندروید این است که فقط اپ‌های دانلود شده از گوگل پلی نصب می‌شوند.

برای تغییر این وضعیت محدود‌کننده کافی است به مسیر زیر در تنظیمات گوشی بروید و گزینه‌ی Unknown Sources را فعال کنید:

در اندروید برای مجاز قلمداد کردن فروشگاه‌های اپ غیر از گوگل پلی، گزینه‌ای به اسم Unknown Sources در تنظیمات موجود است. با فعال کردن این سوییچ، می‌توان از دیگر وب‌سایت‌ها و فروشگاه‌های اپلیکیشن، موارد دلخواه را دانلود و نصب کرد. گوگل تصمیم گرفته که در نسخه‌ی جدید اندروید یعنی اندروید O‌ یا همان اندروید ۸، این قابلیت را کمی تغییر دهد و بتوان اجازه‌ی نصب اپ را به یکایک منابع به صورت جداگانه داد. به این ترتیب می‌توان نصب اپ دانلود شده توسط مرورگر گوگل کروم یا کافه بازار را مجاز و نصب اپ از Amazon را غیرمجاز تعریف کرد! نصب…