سیاره‌ی آی‌تی

با IT-Planet دنیای آی‌تی را بهتر بشناسید

اخبار - نرم‌افزار

با ذخیره‌ی خودکار یا AutoSave آفیس ۲۰۱۶، نسخه‌های قبلی فایل خود را برگردانید

نرم‌افزارهای آفیس ۲۰۱۶ مایکروسافت که شامل موارد مهمی مثل Word و Excel می‌شود، قابلیت ذخیره‌ی خودکار در حافظه‌ی پنهان دارند و فایل از دست رفته را ریکاوری می‌کنند. به این ویژگی AutoRecover گفته می‌شود. به کمک اتوریکاور می‌توان با خیال آسوده از آفیس استفاده کرد چرا که اگر به دلیلی سیستم خاموش شود، می‌توان از فایلی که به صورت خودکار ذخیره شده استفاده کرد و کار را ادامه داد. شاید بخشی از متن یا داده‌هایی که وارد شده، از بین برود اما لازم نیست از ابتدا شروع کنیم. به عبارت دیگر اتوسیو راهی مطمئن برای ریکاوری کردن فایل‌های آفیس است.

مایکروسافت محدوده‌ی کاربری ذخیره کردن خودکار فایل را با یک قابلیت جالب و جدید توسعه می‌دهد: با AutoSave آفیس ۲۰۱۶ می‌توان فایل را به نسخه‌های قبلی ذخیره شده برگرداند. در بروزرسانی ماه ژولای ۲۰۱۷، یک سوییچ جدید به مجموعه‌ی آفیس اضافه شده است. به گوشه‌ی بالا و چپ صفحه دقت کنید تا آن را ببینید. با استفاده از این سوییچ می‌توان ذخیره‌ی خودکار را فعال یا غیرفعال کرد.

AutoSave در آفیس ۲۰۱۶ مبتنی بر وب است

توجه کنید که ذخیره‌ی خودکار به سبک جدید، روی فضای ابری OneDrive مایکروسافت صورت می‌گیرد و در حقیقت نسخه‌های مختلف فایل از طریق اینترنت روی فضای ابری مایکروسافت ذخیره می‌شود و می‌توان در صورت نیاز از این فایل‌ها استفاده کرد. به بیان دیگر یکی از امکانات اتوسیو، سیستم کنترل نسخه‌هاست. به کمک این قابلیت می‌توان نسخه‌های قبلی یک فایل را مشاهده و در صورت نیاز استفاده کرد و در این صورت آخرین نسخه‌ی فایل، نسخه‌ای است که مدتی پیش ذخیره شده است.

نرم‌افزارهای آفیس ۲۰۱۶ مایکروسافت که شامل موارد مهمی مثل Word و Excel می‌شود، قابلیت ذخیره‌ی خودکار در حافظه‌ی پنهان دارند و فایل از دست رفته را ریکاوری می‌کنند. به این ویژگی AutoRecover گفته می‌شود. به کمک اتوریکاور می‌توان با خیال آسوده از آفیس استفاده کرد چرا که اگر به دلیلی سیستم خاموش شود، می‌توان از فایلی که به صورت خودکار ذخیره شده استفاده کرد و کار را ادامه داد. شاید بخشی از متن یا داده‌هایی که وارد شده، از بین برود اما لازم نیست از ابتدا شروع کنیم. به عبارت دیگر اتوسیو راهی مطمئن برای ریکاوری کردن فایل‌های آفیس است. مایکروسافت…

لیست تغییرات و امکانات بروزرسانی جدید ویندوز ۱۰ یا Windows 10 Fall Creators Update

بروزرسانی پاییزی ویندوز ۱۰ نیز به زودی منتشر می‌شود. در این بروزرسانی قابلیت‌ها و امکانات جدیدی به ویندوز ۱۰ اضافه می‌شود و طبق معمول، باگ‌ها و مشکلات امنیتی و غیرامنیتی برطرف می‌شود. در ادامه به مهم‌ترین تغییرات و بهینه‌سازی‌هایی که در نسخه‌ی جدید ویندوز ۱۰ که بروزرسانی Windows 10 Fall Creators Update است، می‌پردازیم. با ما باشید.

بروزرسانی جدید و مهم ویندوز ۱۰، در روز ۱۷ اکتوبر منتشر می‌شود. یکی از تغییرات و امکانات مهم این است که به کمک قابلیت‌های جدید ویندوز ۱۰ می‌توان داستانی را به روایت عکس‌ها، ویدیوها و جلوه‌های ویژه‌ی سه‌بعدی روایت کرد. در حقیقت مایکروسافت از حالا به فکر آن است که زمینه‌های لازم برای لذت بردن از واقعیت ترکیبی یا Mixed Reality را فراهم کند. چیزی که بدون محتوای سه‌بعدی و جذاب، اثری در شیوه‌ی استفاده‌ی عموم از ویندوز نمی‌گذارد.

صرف‌نظر از مقوله‌ی واقعیت ترکیبی و هدست‌های سه‌بعدی خاصی که در سال‌های آتی تدریجاً متداول می‌شوند، بروزرسانی پاییزی ویندوز ۱۰ حاوی تغییرات و بهینه‌سازی‌ها و قابلیت‌های زیر است:

بروزرسانی پاییزی ویندوز ۱۰ نیز به زودی منتشر می‌شود. در این بروزرسانی قابلیت‌ها و امکانات جدیدی به ویندوز ۱۰ اضافه می‌شود و طبق معمول، باگ‌ها و مشکلات امنیتی و غیرامنیتی برطرف می‌شود. در ادامه به مهم‌ترین تغییرات و بهینه‌سازی‌هایی که در نسخه‌ی جدید ویندوز ۱۰ که بروزرسانی Windows 10 Fall Creators Update است، می‌پردازیم. با ما باشید. بروزرسانی جدید و مهم ویندوز ۱۰، در روز ۱۷ اکتوبر منتشر می‌شود. یکی از تغییرات و امکانات مهم این است که به کمک قابلیت‌های جدید ویندوز ۱۰ می‌توان داستانی را به روایت عکس‌ها، ویدیوها و جلوه‌های ویژه‌ی سه‌بعدی روایت کرد. در حقیقت مایکروسافت از…