در بروزرسانی جدید پیام‌رسان اسکایپ مایکروسافت چند قابلیت مفید و کاربردی برای پیام‌رسانی و تماس ویدیویی و صوتی اضافه شده است. علامت‌گذاری یا به زبان دیگر Bookmark کردن پیام‌های مهم، یکی از قابلیت‌های جدید است. اگر پیامی مهم است و می‌خواهید بعداً آن را به سرعت پیدا کنید، می‌توانید آن را بوک‌مارک کنید.

در این مقاله روش بوک‌مارک کردن پیام‌ها در پیام‌رسان اسکایپ و در اپلیکیشن ویندوزی، نسخه‌ی تحت وب و همین‌طور نسخه‌ی مخصوص اندروید و iOS را بررسی می‌کنیم.

مایکروسافت تدریجاً قابلیت‌های اسکایپ را توسعه می‌دهد و می‌خواهد آن را به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های تحت وب برای پیام‌رسانی، بروز نگه دارد. خوشبختانه قابلیت بوک‌مارک کردن پیام‌ها در اسکایپ، در نسخه‌های مختلف آن اضافه شده است و می‌توانید در گوشی و تبلت و همین‌طور کامپیوتر این کار را به سادگی انجام بدهید. می‌توانید پیام‌هایی که دیگران نوشته‌اند و همین‌طور پیام‌های خودتان را علامت‌گذاری کنید.

نحوه بوک‌مارک کردن پیام‌ها در اپلیکیشن ویندوزی و نسخه‌ی تحت وب اسکایپ

پس از اجرا کردن اپلیکیشن اسکایپ یا با مراجعه به نسخه‌ی تحت وب اسکایپ، در حساب کاربری خویش لاگین کنید و سپس یکی از چت‌ها  را باز کنید. پیام مهمی که موردنظرتان است را پیدا کنید و روی منوی سه‌نقطه روبروی آن کلیک کنید. در این منو روی گزینه‌ی Add bookmark کلیک کنید. به این ترتیب پیام موردنظر علامت‌گذاری می‌شود.

روش علامت‌گذاری یا Bookmark کردن پیام‌ها در اسکایپ

اما چطور پیام‌هایی که علامت‌گذاری شده را مشاهده کنیم؟

برای این مهم روی آیکون پروفایل خویش که بالای نوار جستجو واقع شده کلیک کنید تا منویی باز شود. در این منو روی Bookmarks کلیک کنید.

روش علامت‌گذاری یا Bookmark کردن پیام‌ها در اسکایپ

به این ترتیب بوک‌مارک‌ها نمایان می‌شود. بوک‌مارک‌ها بر اساس شخصی که پیام را نوشته، گروه‌بندی می‌شود و ترتیب پیام‌ها در هر گروه، بر اساس تاریخ است. اگر موس را روی یکی از پیام‌ها ببرید، فلشی نمایان می‌شود. با کلیک روی فلش، گفتگوی حاوی پیام و محل دقیق پیام باز می‌شود تا بتوانید سریعاً بررسی کنید که پیام به چه موضوعی مربوط است و در چه تاریخی نوشته شده است.

روش علامت‌گذاری یا Bookmark کردن پیام‌ها در اسکایپ

برای حذف کردن یک Bookmark کافی است در لیست بوک‌مارک‌ها روی پیام موردنظر مکث کنید تا منوی سه‌نقطه ظاهر شود و روی آن کلیک کنید. در منو روی گزینه‌ی Remove bookmark کلیک کنید.

علامت‌گذاری پیام‌ها در اپ Skype  برای اندروید و iOS

اگر از گوشی یا تبلت برای کار با پیام‌رسان Skype استفاده می‌کنید هم قابلیت علامت‌گذاری پیام‌ها وجود دارد. روش کار ساده است: ابتدا چت و گفتگوی مورنظر را باز کنید و سپس روی پیامی که می‌خواهید بوک‌مارک کنید، تپ و مکث کنید تا گزینه‌های اضافی نمایان شود. روی Add bookmark تپ کنید و به این ترتیب پیام در بخش بوک‌مارک‌ها اضافه می‌شود. در کنار پیام علامت‌گذاری شده، یک آیکون کوچک Bookmark اضافه می‌شود.

روش علامت‌گذاری یا Bookmark کردن پیام‌ها در اسکایپ

برای دیدن بوک‌مارک‌ها، به صفحه‌ی اصلی اپلیکیشن اسکایپ برگردید و روی تصویر پروفایل خویش در بالای صفحه تپ کنید. در منوی باز شده روی Bookmarks تپ کنید.

در لیست بوک‌مارک‌ها اگر روی یکی از موارد تپ کنید، چت حاوی پیام نمایان می‌شود. برای حذف کردن بوک‌مارک کافی است روی پیام تپ و مکث کرده و در منوی ظاهر شده گزینه‌ی Remove bookmark را لمس کنید.

روش علامت‌گذاری یا Bookmark کردن پیام‌ها در اسکایپ