در اندروید ۸ یکی از نوتیفیکیشن‌های همیشگی که شاید مفید و در عین حال مزاحم به نظر برسد، نوتیکفیشنی شبیه به 2 apps are running in the background است. این نوتیکفیشن مرتباً با ذکر تعداد برنامه‌هایی که در پس‌زمینه در حال اجراست، مزاحمت ایجاد می‌کند و شاید اغلب کاربران دوست داشته باشند که آن را غیرفعال کنند. اما متأسفانه روشی برای غیرفعال کردن آن در اندروید O پیش‌بینی نشده است و می‌بایست از اپلیکیشن‌های جانبی برای این مهم استفاده کرد.

ممکن است گوگل در بروزرسانی‌های بعدی اندروید خام، این مشکل را برطرف کند و راهی برای خلاص شدن از دست نوتیفیکیشن دائمی apps are running in the background در نظر بگیرد اما تا آن زمان می‌توان مشکل را با اپی رایگان و ساده به اسم Hide running in the background’ Notification حل کرد. برای دانلود این اپلیکیشن به گوگل پلی مراجعه فرمایید.

پس از دانلود و نصب کردن اپ، آن را اجرا کنید. به اپلیکیشن مجوز دسترسی به نوتیفیکیشن‌های اندروید را بدهید و کار تمام است! نوتیفیکیشن تعداد اپ‌های اجرا شده در پس‌زمینه، ناپدید می‌شود. اگر این اتفاق به صورت آنی نیافتاد، گوشی یا تبلت خود را ری‌استارت کنید تا نوتیکیشن موردبحث پنهان شود.

توجه کنید که پس از پنهان شدن نوتیکیفیشن‌ها، اپ موردبحث می‌بایست روی گوشی نصب‌شده باقی بماند، چرا که در غیر این‌صورت نوتیفیکیشن مجدداً نمایش داده می‌شود.

متأسفانه یک محدودیت در این اپ وجود دارد و آن این است که تنها با گوشی‌هایی که زبان سیستم، انگلیسی باشد، سازگار است، اما خبر خوش این است که سازنده‌ی اپ به زودی پشتیبانی از دیگر زبان‌ها را به آن اضافه خواهد کرد.