آیا راهی برای کاهش لرزش ویدیوها پس از فیلم‌برداری وجود دارد؟ پاسخ قطعاً مثبت است و تفاوتی نمی‌کند که از چه سیستم عامل استفاده کنیم، اندروید، ویندوز یا iOS و یا مک و لینوکس، همیشه راهی برای کاهش لرزش تصویر وجود دارد و حتی برخی سرویس‌های آنلاین هم ابزاری برای کاهش لرزش دارند. اپلیکیشن Google Photos هم با اضافه کردن این ویژگی مفید شما را به آپلود کردن ویدیوها و تصاویر در فضای ابری گوگل دعوت می‌کند.

در ادامه با روش کاهش لرزش ویدیو به کمک گوگل فتوز در گوشی‌ها و تبلت‌ها آشنا می‌شویم.

اپلیکیشن Google Photos برای اندروید و iOS منتشر شده است و علاوه بر آپلود کردن تصاویر و ویدیوها روی سرورهای گوگل، امکاناتی مثل کاهش لرزش ویدیوها را در اختیار کاربران وسایل همراه قرار می‌دهد.

برای از بین بردن آثار لرزش ابتدا اپلیکیشن گوگل فتوز را اجرا کنید. سپس روی ویدیوی موردنظر خود تپ کنید. ویدیو به صورت تمام‌صفحه نمایش داده می‌شود. در نوار ابزار پایین صفحه آیکونی به شکل خودکار برای ویرایش ویدیو قرار گرفته است. آن را تپ کنید.

چگونه لرزش ویدیوهایی که با دوربین گوشی فیلم‌برداری شده را کم کنیم؟

اکنون روی عبارت STABILIZE تپ کنید. کاهش لرزش ویدیو آغاز می‌شود و به صورت لوکال توسط گوشی و تبلت صورت می‌گیرد. توجه کنید که گزینه‌ی دیگر برای ویرایش ویدیو ROTATE است که ویدیو را می‌چرخاند و برای تصحیح جهت کاربرد دارد.

 

بسته به مدت زمان فیلم‌برداری و رزولوشن تصویر و همین‌طور قدرت پردازشی تراشه‌ی مرکزی گوشی، کاهش لرزش ممکن است طولانی یا کوتاه باشد. پس از پایان پردازش، ویدیویی که لرزش کمتر دارد، پخش می‌شود و متأسفانه گزینه‌ای برای کنار هم قرار دادن ویدیوی اصلی و ویدیوی ویرایش شده در نظر گرفته نشده است. با تپ کردن روی گزینه‌ی save می‌توانید ویدیوی تصحیح شده را ذخیره کنید و در صورتی که موردپسند نیست می‌توانید آن را ببندید و ویدیوی اصلی را برای پردازش بهتر توسط نرم‌افزارهای تخصصی، روی کامپیوتر خود ذخیره کنید.

در ویدیوی زیر مقایسه‌ای بین فیلمی دارای لرزش و فیلمی که پردازش شده صورت گرفته است. تماشا کنید:

منبع: ghacks