استفاده از گیف در پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی و همین‌طور سایت‌ها و فروم‌ها، بسیار متداول است. از طریق برخی اپلیکیشن‌های کیبورد می‌توان عکس متحرک با فرمت GIF نیز ارسال کرد.

برای ویرایش کردن فایل‌های GIF در سیستم عامل iOS یا به عبارت دیگر در آیفون یا آیپد، اپلیکیشن‌های مختلفی وجود دارد. در این مطلب قصد معرفی کردن یکی از این اپ‌های جالب به اسم GIPHY را داریم. با سیاره‌ی آی‌تی در ادامه‌ی مطلب همراه شوید.

ویرایش عکس متحرک با فرمت GIF در آیفون

برای ویرایش کردن فایل‌های گیف در آیفون، می‌توانید از اپلیکیشن GIPHY استفاده کنید.

این اپلیکیشن محبوب در حقیقت برای جستجو کردن عکس‌های متحرک طراحی شده است اما قابلیت ویرایش گیف نیز در آن پیش‌بینی شده است. بنابراین پس از اجرا کردن اپلیکیشن، با استفاده از قابلیت جستجو، موضوعی را سرچ کنید و عکس متحرکی را انتخاب کرده و در حافظه‌ی آیفون یا آیپد ذخیره کنید.

می‌توانید از عکس‌های موجود روی حافظه‌ی آیفون و آیپد خویش نیز استفاده کنید. برای این کار لازم است روی دکمه‌ی + تپ کنید و در ادامه یکی از عکس‌های موجود در Camera Roll‌ را انتخاب کنید.

ویرایش GIF در آیفون به کمک GIPHY

به این ترتیب ابزار ویرایش عکس باز می‌شود. می‌توانید تصویر متحرک را درست مثل کلیپ‌های ویدیویی برش بزنید و همین‌طور با استفاده از ابزار اضافه کردن متن، روی آن متنی بنویسید.

پس از تکمیل ویرایش تصویر متحرک، روی تیک در گوشه‌ی بالای صفحه تپ کنید تا تغییرات ذخیره شود.

ویرایش GIF در آیفون به کمک GIPHY

به این ترتیب عکس متحرک ویرایش‌شده روی سرورهای GIPHY آپلود می‌شود و البته می‌توانید آن را صرفاً روی حافظه‌ی داخلی گوشی یا تبلت ذخیره کنید. برای این مهم ابتدا روی گزینه‌ی Share GIF تپ کنید و سپس گزینه‌ی Save GIF را لمس کنید.

ویرایش GIF در آیفون به کمک GIPHY

توجه کنید که اپلیکیشن گیفی امکان ویرایش کردن عکس‌های متحرکی که از طریق جستجو پیدا می‌کنید را مستقیماً ندارد بلکه می‌بایست ابتدا عکس را در حافظه ذخیره کنید و سپس آن را ویرایش کنید.

امکانات ویرایش تصویر در این اپلیکیشن، متنوع و کامل نیست اما قابلیت‌های اصلی و اساسی در آن وجود دارد. علاوه بر برش زدن، می‌توانید تصویر را بچرخانید، پخش رو به جلو را به صورت برعکس تغییر بدهید و همین‌طور متن و توضیح روی عکس‌ها اضافه کنید. خوشبختانه اپلیکیشن GIPHY رایگان است و روی عکس‌ها چیزی مثل واترمارک یا لوگوی اپلیکیشن درج نمی‌شود.

در پایان توجه شما را به مقاله‌ای در زمینه‌ی معرفی اپ‌های ساخت کلیپ و عکس متحرک در اندروید جلب می‌نماییم: