شرکت پارسیان یکی از مجموعه‌های بیمه‌ای است که انواع بیمه نامه مانند: بیمه بدنه را ارائه می‌کند. در حقیقت بیمه بدنه پارسیان جزو بیمه نامه‌های اتومبیل بوده که به جبران خسارت‌های مالی وارد شده به بدنه خودرو می‌پردازد. همچنین بیمه پارسیان در سال 1382 فعالیت خود را آغاز کرده و با بیش از 60 نمایندگی فعال خسارت‌های مالی وارد شده تحت پوشش بیمه نامه بدنه را جبران می‌کند. در این مطلب سعی داریم که درباره پوشش‌ها و اهمیت خرید بیمه نامه بدنه پارسیان توضیحاتی ارائه کنیم با ما تا انتهای متن همراه باشید.

بیمه بدنه پارسیان

همانطور که می‌دانید بیمه شخص ثالث یک بیمه نامه اجباری است و تنها خسارت‌های وارد شده به اشخاص ثالث را جبران می‌کند اما بیمه بدنه یک بیمه اختیاری بوده و خسارت‌های بدنی و مالی که برای خودرو رخ داده باشد تا سقف تعهدات قابل جبران خواهد بود. همه ما می‌دانیم که در روزهایی سپری می‌کنیم که نوسانات قیمت خودرو روز به روز بیشتر می‌شود، از این رو بهتر است برای جلوگیری از هزینه‌های تعمیرات و تعویض قطعات خودرو از بیمه بدنه استفاده کرد. در این بیمه نامه در صورت وقوع حادثه‌های رانندگی که در اثر حادثه برای خودرو خسارت ایجاد می‌کند، هزینه‌ها تا سقف تعهدات جبران خواهد شد. به طور مثال: شما در حادثه رانندگی، راننده مقصر هستید! در این شرایط نمی‌توانید برای جبران هزینه‌های مالی خود از بیمه شخص ثالث غرامت دریافت کنید، اما با تحت پوشش بودن در بیمه بدنه پارسیان، شرایط دریافت خسارت مالی برای شما فراهم خواهد شد.

در حقیقت می‌توان اینگونه بیان کرد که اگر شما تحت پوشش بیمه بدنه باشید، مازاد هزینه‌های مالی ایجاد شده در اثر حادثه رانندگی در این بیمه نامه جبران می‌شود.

همچنن بیمه پارسیان خسارت‌های ایجاد شده برای خودروی شما را تا سقف تعهدات خود جبران خواهد کرد و با دسترسی راحتی که شرکت بیمه پارسیان برای دریافت خسارت فراهم کرده است، دیگر نگرانی برای جبران هزینه‌های وارد شده به خودرو وجود ندارد.

پوشش‌های بیمه بدنه پارسیان

شرکت بیمه پارسیان برای بیمه نامه بدنه خود دو نوع پوشش اصلی و اضافی را طراحی کرده است که بیمه‌گزار با توجه به درخواست خود می‌توانند تحت پوشش این خطرات قرار گیرد. سه پوشش اصلی که شامل: آتش سوزی، صاعقه و سرقت کلی هستند، جزو موارد لاینکف بیمه نامه یا همان پوشش‌های اصلی خواهند بود، شرایط جبران خسارت‌های وارد شده به مورد بیمه شده را مهیا می‌کنند. پوشش‌های اصلی در بیمه بدنه عبارتند از:

 • واژگونی و سقوط خودرو
 • سرقت کلی خودرو
 • آذرخش یا انفجار خودرو یا لوازم یدکی
 • برخورد با یک جسم متحرک یا ثابت
 • آتش سوزی خودرو یا لوازم یدکی

واژگونی تحت پوشش بیمه بدنه است

از طرف دیگر اگر بیمه‌گزار ترجیح دهد که خطرات بیشتری را خریداری کند، می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر تحت پوشش اضافی بیمه بدنه قرار گیرد. پوشش‌های اضافی به شرح زیر است:

 • سرقت قطعات خودرو: سرقت جزئی قطعات خودرو در این پوشش جبران خواهد شد. به طور مثال: بیمه پارسیان هزینه‌های ناشی از سرقت جزئی و قطعات خودرو مانند: باتری، لاستیک و سیستم صوتی را تا سقف تعهدات پرداخت خواهد کرد.
 • شکست شیشه: اگر شکست شیشه در اثر تراکم هوا یا حوادث طبیعی رخ دهد، بیمه پارسیان خسارت وارد شده را جبران خواهد کرد.
 • نوسانات قیمت: در صورتی که خودروی شما دچار آسیب شود، در این پوشش مطابق با قیمت روز خودروی خود، خسارت دریافت خواهید کرد.
 • ایاب و ذهاب: هزینه رفت و آمد ‌بیمه‌گزار در اثر خرابی و تعمیر خودرو به مدت 30 روز تحت پوشش خواهد بود.
 • بلایای طبیعی: اگر بروز بلایای طبیعی مانند: سیل و زلزله باعث وارد شدن خسارت به خودروی بیمه‌گزار شود، شرکت بیمه پارسیان خسارت‌های وارد شده را جبران خواهد کرد.
 • ترانزیت: این پوشش برای خودروهایی استفاده می‌شود که از کشور خارج شده‌اند.
 • اسید پاشی و مواد شیمیایی: خسارت‌های مربوط به ریخته شدن مواد شیمیایی، اسیدی و رنگ بر بدنه خودرو در این پوشش جبران خسارت می‌شود.

عوامل تاثیر گزار در قیمت بیمه بدنه پارسیان

برای اینکه بتوانید قیمت بیمه بدنه پارسیان را محاسبه کنید نیاز است که قبل از آن با عوامل و فاکتورهای تاثیر گزار در قیمت بیمه نامه آشنا باشید. انتخاب پوشش‌های اضافی یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر گزار در قیمت بیمه نامه بدنه است، اما آیا عوامل دیگری هم در تغییر نرخ بیمه نامه وجود دارند؟

بله. فاکتورهای مهمی‌ مانند: نوع خودرو، سال ساخت، صفر کیلومتر بودن خودرو، تخفیف‌های بیمه و ارزش بیمه وجود دارند که همگی جزو عوامل تاثیر گزار در نحوه محاسبه قیمت بیمه نامه خواهند بود.

همچنین در این قسمت منظور از ارزش خودرو، همان قیمت روز اتومبیل است. توصیه می‌کنیم که برای دریافت خسارت مناسب و تعیین نرخ بیمه نامه خود، ارزش واقعی خودرو در بیمه نامه قید شود.

تمامی خودروها امکان خرید بیمه خودرو را دارند

روند دریافت خسارت از بیمه پارسیان

اگر خسارتی برای خودروی شما ایجاد شده که تحت پوشش بیمه بدنه قرار می‌گرفت، باید حداکثر به مدت پنج روز کاری برای اعلام خسارت به یکی از نمایندگی‌های جبران خسارت بیمه پارسیان مراجعه کنید. هنگامی ‌که درخواست کتبی رسیدگی به خسارت را به کارشناس بیمه تحویل می‌دهید، پرونده برای شما تشکیل شده و باید یکسری مدارک را به بیمه‌گر تحویل داد تا جبران خسارت انجام شود.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه پارسیان

همانطور که گفته شد برای جبران خسارت‌های بیمه بدنه پارسیان نیاز است مدارک مورد نیاز را تحویل داد که عبارتند از:

 • اصل و کپی کارت ملی بیمه‌گزار و مالک خودرو
 • اصل فاکتورهای اقلام خریداری ‌شده اصل و کپی بیمه بدنه
 • اصل و تصویر گواهینامه راننده مقصر
 • اصل و کپی بیمه شخص ثالث
 • کپی سند مالکیت خودرو

نکته مهم این است که هنگام دریافت خسارت‌های ناشی از سرقت درجای خودرو، باید گزارش نیروی انتظامی را هم تحویل داد. همچنین اگر خودرو در اثر آتش سوزی دچار حادثه شده، نیاز به ارائه گزارش آتش نشانی و پلیس 110 است.

چرا بیمه بدنه را خریداری کنیم؟

به طور کلی با تهیه بیمه بدنه، خسارت‌های مالی تحت پوشش بیمه نامه تا سقف تعهدات قابل جبران است. از طرف دیگر نگرانی صاحب خودرو برای جبران هزینه‌های خسارت اعم از تعمیرات و تعویض قطعات کاهش پیدا می‌کند و هرچه سریع‌تر می‌توان از خودرو استفاده کرده و هزینه‌های رفت و آمد را کاهش داد. شما با پرداخت حداقل حق بیمه می‌توانید در برابر خطرات اصلی بیمه نامه، تحت پوشش باشید و از تعهدات بیمه پارسیان بهره‌مند شوید.