تغییر دادن شماره تلفن یا در واقع تعویض سیم‌کارت و استفاده از خط جدید، در گوشی‌های هوشمند امروزی کار پیچیده‌ای است. به عنوان مثال پس از تعویض سیم‌کارت، باید مراحل تغییر شماره تلفن را در پیام‌رسان WhatsApp انجام داد تا مخاطبین و دوستان متوجه تغییر شوند و ارتباطات قطع نشود.

همین تغییر در پیام‌رسان‌ها و اپلیکیشن‌هایی که به نوعی از شماره موبایل استفاده می‌کنند، باید انجام شود و به همین علت است که موضوع به سادگی قرار دادن سیم‌کارت در اسلات مربوطه نیست. در ادامه به روش تغییر دادن شماره تلفن در پیام‌رسان واتس‌اپ می‌پردازیم.

همان‌طور که اشاره کردیم اگر قصد شما فقط تماس تلفنی و مکاتبات با SMS باشد و بخواهید از بازی‌های و اپ‌های ساده استفاده کنید، مشکلی وجود ندارد اما اگر با پیام‌رسان‌هایی مثل WhatsApp کار می‌کنید، باید مراحل تغییر دادن شماره تلفن را انجام بدهید تا ارتباط شما با مخاطبین همیشگی قطع نشود.

قبل از تعویض سیم‌کارت، مطمئن شوید که شماره تماس قبلی شما تأیید شده است. برای این کار ابتدا اپلیکیشن واتس‌اپ را اجرا کنید و روی منو تپ کرده و گزینه‌ی Settings را انتخاب کنید تا صفحه‌ی تنظیمات باز شود. روی تصویر پروفایل تپ کنید. شماره موبایل شما در پایین صفحه ذکر می‌شود.

و اما مراحل تغییر شماره تماس:

در صفحه تنظیمات واتس‌اپ روی Account و سپس Change Number تپ کنید.

پیام هشداری در مورد اینکه آیا در حال حاضر می‌توانید SMS یا تماس صوتی دریافت کنید، نمایش داده می‌شود. در واقع باید سیم‌کارت جدید شما در گوشی قرار داشته باشد و نه سیم‌کارت قدیمی تا بتوانید پیام تأیید مالکیت خط تلفن را دریافت کنید. روی Next تپ کنید.

شماره تلفن قدیمی خود را در اولین فیلد و شماره تماس جدید را در فیل دوم تایپ کنید و سپس روی Next در گوشه‌ی بالای صفحه تپ کنید.

در آخرین مرحله اگر می‌خواهید مخاطبین متوجه تغییر شماره تلفن شما بشوند، سوییچ Notify my contacts را در حالت فعال قرار دهید و سپس در بالای صفحه روی Done تپ کنید.

روش تغییر شماره تلفن در پیام‌رسان واتس‌اپ برای انتقال تنظیمات و مخاطبین و گروه‌ها به شماره جدید

روش تغییر شماره تلفن در پیام‌رسان واتس‌اپ برای انتقال تنظیمات و مخاطبین و گروه‌ها به شماره جدید

روش تغییر شماره تلفن در پیام‌رسان واتس‌اپ برای انتقال تنظیمات و مخاطبین و گروه‌ها به شماره جدید

از این پس باید مراحل احراز هویت را طی کنید. در واقع پیامکی حاوی کد فعالسازی دریافت می‌کنید و احراز هویت انجام می‌شود.

توجه کنید که با این روش نیازی به حذف کردن حساب کاربری قدیمی نیست چرا که این کار به صورت خودکار صورت می‌گیرد. از طرفی مخاطبین شما نیز مطلع می‌شوند و می‌توانند شماره تلفن جدید شما را ذخیره کنند. به این ترتیب از لیست مخاطبین ایشان خارج نمی‌شوید. تمام تنظیمات و همین‌طور تمام گروه‌هایی که در آنها عضویت داشته‌اید به شماره تلفن جدید منتقل می‌شود.

برای تعویض گوشی و نه تعویض سیم‌کارت، می‌توانید اپلیکیشن واتس‌اپ را روی گوشی جدید نصب کنید و سپس مراحل تأیید مالکیت خط را طی کنید. به این ترتیب همه‌ی اطلاعات گوشی قدیمی در گوشی جدید دانلود می‌شود و مخاطبین، گروه‌ها و تنظیمات پروفایل حساب کاربری، مثل قبل می‌شود.