یکی از ویژگی‌های اینستاگرام امکان به اشتراک گذاشتن پست‌ها در استوری‌ها است. با توجه به جذابیت Story بسیاری از کاربران این کار را انجام می‌دهند تا پست‌های کمتر دیده شده، بیشتر موردتوجه قرار گیرد. نه فقط پست‌های خودتان بلکه پست‌های دیگران هم در بخش استوری‌ها قابل اشتراک‌گذاری است.

اما یک مشکل ساده: بسیاری از کاربران سوال می‌کنند که چرا من دکمه‌ی Add posts to the story یا افزودن پست‌ها به استوری را نمی‌بینم؟! آیا راه حلی وجود دارد؟

در این مقاله می‌خواهیم دلایل نبود دکمه‌ی اضافه کردن پست‌ها به استوری را بررسی کنیم و ببینیم چه راهکاری برای این مشکل وجود دارد. ما را در ادامه‌ی مطلب همراهی کنید.

همیشه افزودن پست‌های خودتان یا دیگران در استوری امکان‌پذیر نیست. چند دلیل برای این مهم وجود دارد که در ادامه شرح می‌دهیم.

نوع اکانت خصوصی یا Private است

دکمه‌ی Add post to story تنها برای اکانت‌های عمومی یا Public نمایش داده می‌شود. به بیان دیگر پستی که در یک اکانت خصوصی ارسال شده را نمی‌توانید در استوری خویش در معرض دید عموم قرار دهید.

دقت کنید که در مورد اکانت خود شما صحبت نمی‌کنیم! اینستاگرام برای حفظ حریم خصوصی افراد، این قابلیت را در نظر گرفته که کسی نتواند پست‌های اکانت خصوصی را در استوری خویش اضافه کند.

اما چطور بررسی کنیم که پست موردنظر متعلق به یک پروفایل خصوصی است یا عمومی؟

راه‌های مختلفی برای این مهم وجود دارد. یک روش ساده این است که سایت Instagram را در تب ناشناس یا Incognito مرورگری نظیر کروم باز کنید. البته فایرفاکس نام وب‌گردی شخصی و ناشناس را Private گذاشته است. پس از باز کردن سایت اینستاگرام، نام اکانت موردنظر را جستجو کنید و صفحه‌ی پروفایل را باز کنید. اگر پست‌ها را مشاهده می‌کنید، این پروفایل عمومی است و در غیر این صورت پیام This Account is Private به معنی این اکانت خصوصی است را مشاهده خواهید کرد.

چرا نمی‌توانم پست دیگران را در استوری‌های اینستاگرام اضافه کنم؟

دسترسی‌های اشتراک‌گذاری محدود شده است

اگر حساب کاربری که پست جالبی به اشتراک گذاشته و نمی‌توانید آن را به استوری خودتان اضافه کنید، ممکن است دسترسی‌ها محدود شده باشد. به عبارت دیگر مالک اکانت قابلیت بازنشر پست‌ها در قالب استوری را غیرفعال کرده است.

دقت کنید که در مورد حساب کاربری و پست‌های خود شما صحبت نمی‌کنیم بلکه در مورد پست‌های یک اکانت دیگر صحبت می‌کنیم. شما هم می‌توانید جلوی بازنشر پست‌های جالب خودتان توسط دیگران را بگیرید. برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید:

اپلیکیشن Instagram را اجرا کنید و صفحه‌ی پروفایل خویش را باز کنید. سپس روی آیکون منو تپ کنید و در منو گزینه‌ی Settings یا تنظیمات را لمس کنید.

چرا نمی‌توانم پست دیگران را در استوری‌های اینستاگرام اضافه کنم؟

چرا نمی‌توانم پست دیگران را در استوری‌های اینستاگرام اضافه کنم؟

در تنظیمات روی Privacy یا حریم خصوصی تپ کنید و در صفحه‌ی بعدی نیز گزینه‌ی Story را لمس کنید.

چرا نمی‌توانم پست دیگران را در استوری‌های اینستاگرام اضافه کنم؟

چرا نمی‌توانم پست دیگران را در استوری‌های اینستاگرام اضافه کنم؟

برای غیرفعال کردن بازنشر پست‌ها به شکل استوری، سوییچ گزینه‌ی Allow Resharing to Stories را در وضعیت غیرفعال قرار دهید.

چرا نمی‌توانم پست دیگران را در استوری‌های اینستاگرام اضافه کنم؟

اما برای رفع مشکلات احتمالی که شاید به اپلیکیشن اینستاگرام و اکانت شما مربوط می‌شود، چه باید کرد؟ مراحل و راهکارهای زیر را یکی‌یکی آزمایش کنید تا شاید مشکل حل شود.

غیرفعال و فعال کردن گزینه‌ی Resharing

می‌توانید قابلیت بازنشر پست‌های خودتان توسط دیگران را غیرفعال کنید و پس از روشن و خاموش کردن گوشی و اجرای مجدد اپلیکیشن Instagram، قابلیت بازنشر را فعال کنید. اکنون بررسی کنید که آیا دکمه‌ی افزودن پست به استوری اضافه شده است یا خیر.

حذف و نصب مجدد اپلیکیشن Instagram

ممکن است یک باگ و اشکال کوچک نرم‌افزاری موجب عدم نمایش دکمه‌ی اضافه کردن پست به استوری شده باشد. برای رفع مشکل می‌توانید اپلیکیشن اینستاگرام را آن‌اینستال کنید و مجدداً نصب کنید.

برای حذف نصب کردن اپ‌ها در اندروید راه‌های مختلفی وجود دارد. یک روش ساده این است که به اپلیکیشن تنظیمات و بخش اپ‌ها مراجعه کنید. روش دیگر استفاده از اپلیکیشن Play Store گوگل است. این اپ را اجرا کنید و در میان اپ‌های نصب شده، اینستاگرام را پیدا کنید و روی آن تپ کنید. سپس روی دکمه‌ی Uninstall تپ کنید.

در آیفون و آیپد نیز می‌توانید از اپلیکیشن App Store برای حذف کردن اپ‌ها استفاده کنید. روش دیگر تپ کردن روی آیکون اپ اینستاگرام در صفحه‌ی خانه و نگه داشتن انگشت روی آن است. زمانی که آیکون‌ها لرزان شدند، روی × گوشه‌ی آیکون اینستاگرام تپ کنید.

فراموش نکنید که پس از حذف نصب کردن، گوشی را ری‌استارت کنید و سپس برای نصب کردن مجدد اقدام کنید.

پاکسازی کش اپ اینستاگرام

یک مشکل دیگر این است که گاهی نرم‌افزار به دلیل استفاده از داده‌های موقت یا کش‌شده، دچار خطا می‌شود. کافی است کش اپلیکیشن را پاکسازی کنید تا مشکل رفع شود.

روش پاکسازی کش اپلیکیشنی مثل اینستاگرام در اندروید به این صورت است:

اپلیکیشن تنظیمات یا Settings اندروید را اجرا کنید و روی گزینه‌ی Apps یا Apps & Notifications یا گزینه‌ای مشابه تپ کنید. در صفحه‌ی بعدی که لیستی از اپ‌ها نمایش داده شد، روی Instagram تپ کنید.

چرا نمی‌توانم پست دیگران را در استوری‌های اینستاگرام اضافه کنم؟

چرا نمی‌توانم پست دیگران را در استوری‌های اینستاگرام اضافه کنم؟

روی Storage یا حافظه‌ی ذخیره‌سازی تپ کنید و در صفحه‌ی بعدی دکمه‌ی Clear cache را لمس کنید.

چرا نمی‌توانم پست دیگران را در استوری‌های اینستاگرام اضافه کنم؟

چرا نمی‌توانم پست دیگران را در استوری‌های اینستاگرام اضافه کنم؟

آیا بازنشر پست از یک اکانت و گوشی دیگر امکان‌پذیر است؟

یک روش دیگر برای اینکه بفهمید مشکلی نرم‌افزاری در گوشی شما وجود دارد این است که پست موردنظر را در یک گوشی دیگر و از طریق یک حساب کاربری متفاوت باز کنید و بررسی کنید که آیا دکمه‌ی افزودن به استوری نمایش داده می‌شود یا خیر.

اگر دکمه‌ی Add post to story در گوشی دوم و البته از طریق یک اکانت دیگر نمایش داده نمی‌شود، روشن است که مشکل صرفاً به حساب کاربری و گوشی شما مربوط نمی‌شود.

دقت کنید که اینستاگرام قابلیت بازنشر پست‌ها در قالب Story را تدریجاً برای همه‌ی کاربران فعال می‌کند. لذا ممکن است اکانت شما این قابلیت را نداشته باشد اما در عین حال حساب کاربری دیگری این امکان را داشته باشد. می‌توانید یک حساب کاربری جدید بسازید و موضوع را بررسی کنید. البته اگر صبور باشید، چندی بعدی این قابلیت در حساب کاربری شما هم اضافه خواهد شد.

اسکرین‌شات گرفتن از پست‌های دیگران و اشتراک‌گذاری به شکل استوری

در نهایت به آخرین راهکار می‌رسیم که برای همه شناخته شده است! می‌توانید از پست موردنظر که به هر علت قابلیت بازنشر در قالب استوری ندارد، اسکرین‌شات بگیرید و عکس را در استوری خودتان به اشتراک بگذارید. بهتر است در پایان که اکانت مربوطه را تگ کنید!