ویدئو وال ها و انواع تلویزیون شهری در خط مقدم نمایش بصری هستند و به صنایع، روشی پیشرفته برای تبلیغات، سرگرمی، توزیع اطلاعات و متحد کردن نیروی کار و مشتریان خود ارائه می ‌دهند. همچنین بررسی قیمت انواع تلویزیون شهری و ویدئو وال در هنگام خرید یکی از مهم ترین نکات است. در ادامه به بررسی سایر نکات می پردازیم.

چگونه از بین آنها انتخاب کنیم؟

اگر شما به دنبال دستیابی به یک روش جدید برای ارائه تبلیغات و اطلاعات کسب و کار خود هستید به جای درستی آمده اید. انواع ویدئو وال و تلویزیون شهری برای کاربردهای مختلفی ارائه شده اند که هر کدام برای منظوری مناسب است.

برای انتخاب ویدئو وال و تلویزیون شهری خود، نیازهای کاربر و بهترین فناوری ‌های همراه با راه ‌اندازی خود را در نظر بگیرید. به طور مثال به مدیریت تلویزیون تالار مانند ماتریس، سوئیچ ‌ها و کنترل‌کننده‌ هایی اشاره می ‌کنیم که سیگنال ‌های ورودی را پردازش کرده و تصویر، صوت و جلوه‌ ها را روی هر یک از مانیتورها نمایش می ‌دهد.

اهداف تجاری مورد استفاده

قبل از انتخاب و اجرای ویدئو وال و تلویزیون شهری، باید هماهنگ کننده فناوری را نسبت به اهداف تجاری مرتبط با این استراتژی آگاه کنید. به عنوان مثال، در یک محیط رویداد، این محصول برای نمایش محتوای حامیان رویداد، هدایت شرکت کنندگان به مناطق مختلف محل برگزاری و سرگرم نگه داشتن میهمانان با تصاویری جذاب بسیار مفید است.

درک فضا

قبل از خرید ویدئو وال و تلویزیون شهری ضروری است که فضای نصب را مشخص کنید. این عوامل هنگام تعیین اندازه مناسب، روشنایی، گام پیکسل، وضوح و توان مورد نیاز وارد عمل می ‌شوند. همچنین، سایر عناصر موجود در فضا را در نظر بگیرید. اگر نمایشگر را برای یک نمایشگاه تجاری راه ‌اندازی می‌ کنید و فقط یک غرفه کوچک دارید، یک ویدیو وال بزرگ ممکن است برای شرکت‌ کنندگان مناسب نباشد و پیام اصلی شما را کاهش دهد.

درک توانایی های فنی محتوای ویدئو وال و تلویزیون شهری

ویدئوها، تصاویر، صداها، متن و محتواهای دیگر باید برای نوع ویدئو وال یا تلویزیون شهری که استفاده می ‌کنید بهینه شوند. هیچ چیز به اندازه فونت های ریز، ناخوانا و تصاویر با وضوح پایین، یک ویدیو وال را غیرحرفه ای جلوه نمی دهد. هر دو باید به اندازه کافی بزرگ و واضح باشند تا به راحتی قابل درک باشند.

به یاد داشته باشید حتی اگر محتوا در صفحه نمایش لپ تاپ عالی به نظر می رسد، ممکن است در ویدئو وال یا تلویزیون شهری درست دیده نشود.

درک کردن فاصله مشاهده و وضوح صفحه

گام پیکسل در تعیین حداقل فاصله دید لازم برای تصویر واضح مهم است. یک گام پیکسل کوچک تر یک ویدئو وال یاتلویزیون شهری با وضوح بالاتر ایجاد می کند که بیننده می تواند نزدیک تر به آن بایستد و همچنان محتوا را به وضوح ببیند. هر چه پیکسل بیشتر باشد، فاصله دید مورد نیاز بیشتر است.

با داشتن فاصله پیکسلی کوچک تر، تعداد پیکسل های جداگانه روی یک نمایشگر را افزایش می دهید. به عنوان مثال، یک ویدئو وال بزرگ تر از 100 اینچ با گام 4 میلی متری می تواند به راحتی بیش از 200000 پیکسل داشته باشد. یک گام 6 میلی متری روی نمایشگر با همان اندازه کمتر از 100000 خواهد بود. با افزایش پیکسل ها، هزینه ها نیز افزایش می یابد. اگر قرار نیست مخاطبان شما درست در کنار صفحه بایستند، فاصله پیکسل ‌های خود را کاهش دهید و در بودجه خود صرفه‌ جویی کنید.

ویدئو وال

درک روشنایی و قدرت

هنگام اجاره یا خرید ویدئو وال یا تلویزیون شهری، مهم است که سطح روشنایی را در نظر بگیرید. اول از همه، آیا رویداد شما در فضای داخلی خواهد بود یا در فضای باز؟ اگر روشنایی به درستی تنظیم نشود، نور مستقیم خورشید می تواند اثرات بسیار مخربی بر کیفیت مشاهده داشته باشد. به همین ترتیب، اگر صفحه نمایش در شب یا زمانی که چراغ ها خاموش هستند بیش از حد روشن باشد، بینندگان می توانند چشمان خود را خسته کنند.

میزان انرژی مورد نیاز

هنگامی که با روشنایی بیشتر سروکار دارید، با نیازهای انرژی بالاتر نیز سروکار دارید. اکثر ویدئو وال ها نیازهای برق مختلفی دارند. فرض کنید یک پانل 4 میلی متری در فضای باز دارید که برای هر پنج پنل به یک قطع کننده 20 آمپر نیاز دارد. بنابراین، برای یک ویدیو وال که عرض آن شش پنل و ارتفاع آن پنج پانل است، شش بریکر 20 آمپری احتیاج دارید.ویزیون شهری رنتال

ویدئو وال

تلویزیون شهری داخل سالن (ویدئو وال)  indoor 

جهت دیدن فیلم پروژه ها کلیک کنید.

به تلویزیونهای شهری تلقی می شود که معمولا  تراکم پیکسل و کیفیت پخش بالایی دارند ، این نمایشگرها با توجه به اجرا در فضای داخلی نوردهی کمتری دارند و مناسب فضای مسقف هستند ، همچنین برخی استاندارد های تلویزیونهای شهری خارج سالن ( مانند : ضد آب  ، ضربه پذیر ، ضد رطوبت و ….)را دارا نمی باشند.

از این نوع تلویزیون شهری (ویدئو وال) معمولا در استودیوهای فیلمبرداری ،تالارهای پذیرایی ، داخل مساجد ، سالن های کنفرانس ، آمفی تئاتر ،فروشگاه های بزرگ ، سالن های ورزشی و… بهرگیری می شود.

نسل جدید این نمایشگرها کیفیت تصویر و کنتراست رنگ خیلی بالایی دارند و محدودیت های نسل های قبلی در آنها به حداقل رسیده است از این رو با استقبال خوبی از سوی بازار روبرو شده اند .

مزیت نسل جدید ویدئو وال

  • ۱.قابلیت اجرا در ابعاد خیلی نزدیک به ابعاد مد نظر خریدار (با توجه به ابعاد کوچکتر پنل ها)
  • ۲.قابلیت اجرا در اشکال گوناگون و با نسبت های مختلف و متنوع
  • ۳.صفحه نمایش مات از جنس ABS که باعث عدم ایجاد رفلکس نور در محیط پرنور می باشد
  • ۴.شدت نور و کنتراست بسیار بالا نسبت به سایر نمایشگرهای داخل سالن
  • ۵.عدم محدودیت در سایز دستگاه (تولید در ابعاد بسیار بزرگ)
  • ۶.تصویر کاملا یکپارچه (بدون درز و خطوط در سطح تصویر)
  • ۷.مقاومت بیشتر در برابر ضربه
  • ۸.کاربری بسیار آسان مثل یک مانیتور یا تلویزیون ساده خانگی