یکی از مشکلاتی که کاربران آیفون یا آیپد ممکن است با آن مواجه شوند، غیب شدن اپ‌های نصب‌شده است. اما در حقیقت مشکلی وجود ندارد چرا که iOS 11 قابلیتی به اسم Offload Unused Apps که اپ‌های بی‌استفاده را Offload می‌کند. متأسفانه یا خوشبختانه این اقدام گاهی بدون اطلاع کاربر انجام می‌شود.

اگر از کسانی هستید که مرتباً اپ‌های مختلف روی گوشی نصب می‌کنند اما استفاده‌ی خاصی از اغلب اپلیکیشن‌های نصب‌شده ندارند، می‌توانید آفلود کردن اپ‌ها را در iOS 11 غیرفعال کنید و هر از گاهی به صورت دستی اپ‌های اضافی را حذف کنید. در ادامه به روش غیرفعال کردن Offload Unused Apps در سیستم عامل iOS 11 می‌پردازیم. با ما باشید.

توضیح اپل در مورد قابلیت جالبی به اسم Offload Unused Apps این است که:

اپ‌های بی‌استفاده را به صورت خودکار حذف می‌کند اما تمام داکیومنت‌ها و داده‌ها را نگه می‌دارد. با نصب کردن مجدد اپلیکیشن، داده‌های قبلی در اپ استفاده می‌شود البته اگر اپلیکیشن همچنان قبل در App Store موجود باشد و بتوان آن را نصب کرد.

بنابراین آفلود کردن یک اپلیکیشن مثل Uninstall کردن نیست بلکه داده‌ها را حفظ می‌کند تا در آینده و در صورت نیاز، مجدداً استفاده کند.

اگر می‌خواهید اپلیکیشنی که داده‌های زیادی دارد را برای خالی شدن حافظه‌ی داخلی آیفون یا آیپد حذف کنید، از این روش استفاده نکنید چرا که دیتای دانلود شده را نادیده می‌گیرد.

غیرفعال کردن Offload Unused Apps در iOS 11

مراحل کار بدین صورت است:

اپلیکیشن Settings آیفون یا آیپد را با تپ کردن روی آیکون چرخدنده‌ای‌شکل آن اجرا کنید.

روی iTunes & App Store تپ کنید.

در انتهای صفحه سوییچی به اسم Offload Unused Apps وجود دارد. روی سوییچ تپ کنید تا غیرفعال شود.

اکنون اپلیکیشن‌ها بدون اطلاع شما و به صورت خود‌به‌خود غیب نمی‌شوند!

چگونه مشکل غیب شدن اپ‌ها در آیفون را حل کنیم؟

چگونه مشکل غیب شدن اپ‌ها در آیفون را حل کنیم؟