پیام‌رسان واتس‌اپ یکی از پیام‌رسان‌های محبوبی است که قابلیت ارسال پیام‌های صوتی یا Voice Messages را در اختیار کاربران قرار داده است. زمانی که در WhatsApp پیام صوتی یا فایل‌های صوتی دریافت می‌کنید، گوش دادن به آن در اماکن عمومی بدون هندزفری و هدست معمولاً غیرممکن است. اگر برای حفظ حریم خصوصی نخواهید افراد مجاور صدای پیام‌های صوتی را بشنوند، می‌توانید بدون هندزفری هم به آنها گوش بدهید بدون آنکه صدای بلندی از اسپیکر گوشی پخش شود

ترفند دیگری نیز برای ضبط صدا و ارسال پیام صوتی در واتس‌اپ وجود دارد که ارسال پیام در حالتی که نمی‌توانید انگشت خود را روی دکمه‌ی ضبط صدا نگه دارید را ساده می‌کند. در این مقاله به هر دو ترفند کاربردی برای ارسال پیام صوتی در واتس‌اپ اشاره خواهیم کرد.

برای شنیدن پیام‌های صوتی یا به زبان دیگر ویس‌هایی که در واتس‌اپ دریافت کرده‌اید، لزوماً به هندزفری نیاز ندارید بلکه با یک ترفند و راهکار ساده می‌توانید صدا را مثل مکالمات تلفنی، از گوشی بشنوید. به علاوه حین دویدن و حرکات سریع هم می‌توانید پیام صوتی ارسال کنید، آن هم بدون نگه داشتن دکمه‌ی ضبط صدا. این کار در هر دو سیستم عامل اندروید و iOS امکان‌پذیر است.

چگونه پیام‌های صوتی واتس‌اپ را مخفیانه بشنویم؟

کاری که باید انجام بدهید بسیار ساده است:

پس از دانلود پیام صوتی، روی دکمه‌ی پخش یا Play تپ کنید.

به سرعت گوشی را به صورت خود نزدیک کرده و کنار گوش خود بگیرید.

به این ترتیب اگر گوشی به گوش کاربر نزدیک باشد، واتس‌اپ صدا را مشابه تماس تلفنی پخش خواهد کرد.

واتس‌اپ به صورت خودکار با استفاده از حسگر مجاورت که یکی ویژگی عمومی گوشی‌های هوشمند است، متوجه می‌شود که گوشی را به سر خویش نزدیک کرده‌اید و مسیر پخش صدا را تغییر می‌دهد. به عبارت دیگر به جای استفاده از اسپیکر که مخصوص پخش کردن صداهای بلند و موسیقی و صدای فیلم است، از بلندگوی مخصوص مکالمه‌ی صوتی استفاده می‌کند.

نگران نشنیدن ابتدای پیام صوتی نباشید چرا که WhatsApp با تغییر مسیر پخش صدا، پیام را از ابتدا پخش می‌کند تا خیال کاربر از نظر محتوای ابتدای پیام‌های صوتی نیز راحت شود.

با این ترفند ساده، می‌توانید پیام‌های صوتی و موسیقی‌هایی که در واتس‌اپ دریافت کرده‌اید را بدون ایرفون یا هدست‌های بلوتوث گوش کنید.

چگونه بدون نگه داشتن دکمه‌ی ضبط صدا، پیام صوتی در واتس‌اپ ضبط کنیم؟

و ترفند جالب توجه دیگری که در این مقاله به آن می‌پردازیم، پاسخ سوال بسیاری از کاربران واتس‌اپ است که می‌پرسند:

آیا راهی برای ضبط کردن پیام صوتی در واتس‌اپ بدون نگه داشتن دکمه‌ی ضبط صدا وجود دارد؟

برای این کار می‌توانید ابتدا روی دکمه‌ی ضبط صدا تپ کنید تا ضبط صدا آغاز شود و سپس انگشت خود را به سمت بالا حرکت دهید و سپس از روی صفحه بردارید. حالت ضبط صدا فعال باقی می‌ماند و صدا ضبط می‌شود.

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید با حرکت انگشت به سمت بالا، آیکون قفل ظاهر می‌شود:

چگونه پیام‌های صوتی واتس‌اپ را با صدای کم گوش کنیم و بدون نگه داشتن دکمه‌ی ضبط صدا، پیام صوتی بفرستیم؟

به این ترتیب حین استفاده از گوشی در شرایطی مثل دویدن یا راه رفتن، می‌توانید به کمک واتس‌اپ ویس ضبط کرده و ارسال کنید.