یکی از ویژگی‌های مفید اپلیکیشن اینستاگرام این است که می‌توانید نوتیفیکیشن‌های مختلف مربوط به پست‌ها، لایک‌ها، استوری و موارد دیگر را به صورت مستقل بی‌صدا کنید. به این ترتیب اگر نوتیفیکیشن بخش خاصی مزاحم کار شما باشد، می‌توانید صرفاً همان بخش را Mute یا بی‌صدا کنید و نه تمام نوتیفیکیشن‌ها را.

در ادامه با روش بی‌صدا یا Mute کردن نوتیفکیشن‌های مربوط به پست جدید و استوری جدید در شبکه‌ی اجتماعی Instagram آشنا می‌شویم.

یک روش ساده برای بی‌صدا کردن نوتیفیکیشن‌های اینستاگرام و در واقع حذف کردنشان این است که اشخاصی که مرتباً مطلب جدیدی پست می‌کنند را فالو نکنید! با Unfollow کردن کاربران، نوتیفیکیشن مربوط به آپدیت‌های حساب کاربری ایشان غیرفعال می‌شود اما خوشبختانه بدون آن‌فالو کردن هم می‌توانید نوتیفیکیشن‌ها را غیرفعال و بی‌صدا کنید.

غیرفعال کردن نوتیفیکیشن پست و استوری جدید

در صورت میوت کردن اعلانیه‌های مربوط به یک حساب کاربری، اتفاقی که می‌افتد این است که در صفحه فید، پست‌ها و استوری‌های اخیر حساب کاربری موردنظر را مشاهده می‌کنید اما هر زمان که مورد جدیدی پست می‌شود، نوتیفیکیشنی دریافت نمی‌کنید.

برای فعال کردن این حالت، اپلیکیشن اینستاگرام را اجرا کنید و پروفایل کاربری موردنظر را باز کنید. اکنون روی منوی سه‌نقطه در گوشه‌ی بالای صفحه تپ کنید.

چگونه نوتیفیکشن پست جدید یا استوری جدید کاربران اینستاگرام را غیرفعال کنیم؟

حال از منوی باز شده، گزینه‌ی Mute به معنی بی‌صدا را انتخاب کنید. گام بعدی انتخاب مواردی است که بی‌صدا می‌شود. می‌توانید پست‌ها، استوری‌ها و یا هر دو مورد را انتخاب کنید.

چگونه نوتیفیکشن پست جدید یا استوری جدید کاربران اینستاگرام را غیرفعال کنیم؟

چگونه نوتیفیکشن پست جدید یا استوری جدید کاربران اینستاگرام را غیرفعال کنیم؟

برای کنسل کردن هم می‌توانید روی گزینه‌ی آخر که Cancel است تپ کنید.

اگر مطالب شخصی را با این روش بی‌صدا کرده‌اید و می‌خواهید مجدداً نوتیفیکیشن‌های آن را فعال کنید، مراحل را تکرار کنید و پس از تپ کردن روی منوی سه‌نقطه، گزینه‌ی Turn On Post Notifications و Turn On Story Notifications انتهای منو را لمس کنید که به ترتیب نوتیفیکیشن پست‌ها و نوتیفیکیشن استوری‌ها را فعال می‌کند.