کپی کردن کلمات و پاراگراف‌ها در نرم‌افزار Word ساده است اما اگر بخواهید یک صفحه را به صورت کامل کپی کنید به طوری که ادامه‌ی صفحه‌ی فعلی نباشد، می‌بایست ابتدا یک صفحه‌ی خالی بسازید یا به ابتدای صفحه‌ی بعدی بروید.

در این مقاله روش اصولی ایجاد کپی از صفحات فایل ورد را بررسی می‌کنیم.

روش اصولی ایجاد صفحه خالی و رفتن به صفحه‌ی بعد

گاهی اوقات هدف کاربر این است که یک صفحه‌ی خالی در فایل ورد قرار دهد. طبعاً اگر چند مرتبه Enter را بزنید، به صفحه‌ی بعدی می‌رسید و یک صفحه‌ی خالی ایجاد می‌شود اما راهکار اصولی این است که از تب Insert و گروه Pages و گزینه‌ی Blank Page استفاده کنید.

چگونه یک صفحه از فایل ورد را تکثیر کنیم؟

برای رفتن به صفحه‌ی بعدی هم می‌توانید از روش Enter زدن و ایجاد خطوط خالی اقدام کنید که روش خوب و اصولی نیست. برای این منظور بهتر است از گزینه‌ی Page Break در تب Insert نوار ابزار بالای صفحه استفاده کنید. با این روش نشانگر تایپ به ابتدای صفحه‌ی بعدی منتقل می‌شود.

چگونه یک صفحه از فایل ورد را تکثیر کنیم؟

تکثیر کردن یک صفحه به صورت کامل

برای تکثیر کردن یک صفحه از فایل ورد، دکمه و گزینه‌ی خاصی وجود ندارد بلکه می‌بایست از روش کپی و پیست کردن استفاده کنید. روش اصولی این است که ابتدا محتوای صفحه‌ی موردنظر را به صورت کامل انتخاب کنید. سپس با یکی از روش‌های اشاره شده یک صفحه‌ی جدید بسازید یا به ابتدای صفحه‌ی بعدی بروید. اکنون محتوای کپی شده را پیست کنید.

اما توضیحات بیشتر در خصوص انتخاب تمام محتویات صفحه:

اگر فایل شما فقط یک صفحه دارد، می‌توانید با کلید میانبر Ctrl + A همه‌ی محتوا را به راحتی انتخاب کنید. برای کپی کردن از شورت‌کات Ctrl + C استفاده کنید که سریع‌ترین روش است اما در عین حال می‌توانید روی محتوای انتخاب شده راست‌کلیک کنید و گزینه‌ی Copy را انتخاب نمایید.

چگونه یک صفحه از فایل ورد را تکثیر کنیم؟

گام دوم ساخت صفحه‌ی خالی یا رفتن به صفحه‌ی بعدی است که روش کار را توضیح دادیم و گام سوم پیست کردن محتوا است. ابتدا در ابتدای صفحه‌ی جدید کلیک کنید و سپس محتوای کپی شده را با زدن کلید میانبر Ctrl + V پیست کنید. روش دیگر راست‌کلیک کردن در صفحه‌ی خالی یا صفحه‌ی جدید و انتخاب کردن گزینه‌ی Paste است.

دقت کنید که در صورت استفاده از منوی راست‌کلیک، می‌توانید در مورد فرمت محتوایی که پیست می‌کنید، تصمیم‌گیری کنید. گزینه‌ی Keep Source Formatting موجب حفظ فرمت محتوای کپی شده می‌شود و گزینه‌ی پیشنهادی ماست.

چگونه یک صفحه از فایل ورد را تکثیر کنیم؟

اما حالت دوم که فایلی با چند صفحه است و می‌خواهید صفحه‌ای از آن را تکثیر کنید: مراحل کار مشابه است اما برای انتخاب کردن متن نمی‌توان از Ctrl + A استفاده کرد. در این حالت از روش کلیک و درگ کردن با موس استفاده کنید و دقت کنید که چیزی از ابتدا و انتهای صفحه از قلم نیافتد.

چگونه یک صفحه از فایل ورد را تکثیر کنیم؟

گام دوم ایجاد صفحه‌ی جدید یا خالی و کلیک روی اولین خط از صفحه‌ی جدید است. اکنون با کلید میانبر Ctrl + C محتوا را پیست کنید.

چگونه یک صفحه از فایل ورد را تکثیر کنیم؟