تغییر دادن زبان جیمیل و استفاده از جیمیل انگلیسی و یا برعکس استفاده از جیمیل به زبان فارسی، یکی از کارهایی است که ممکن است برای آشنایی بیشتر با زبان انگلیسی و یا سهولت استفاده انجام دهیم. حتی گاهی ممکن است کاربر به دلیل تنظیمات اشتباه، زبان جیمیل را روی زبانی قرار داده باشد که هیچ آشنایی قبلی با آن ندارد! در این صورت احتمالاً پیدا کردن بخش تغییر زبان جیمیل دشوار خواهد بود.

در این مقاله به روش تغییر دادن زبان سرویس Gmail گوگل می‌پردازیم که شاید برای هر کاربر جیمیل مفید باشد. با ما باشید.

اغلب کاربران محصولات اندرویدی و همین‌طور اینترنت در ایران، حساب کاربری در سرویس محبوب جیمیل دارند و به دلایل مختلف ممکن است به تغییر دادن زبان در این سرویس نیاز پیدا کنند.

برای تغییر دادن زبان در سرویس جیمیل گوگل، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و سپس در گوشه‌ی بالای صفحه روی آیکون چرخدنده‌ای تنظیمات کلیک کنید تا منو پدیدار شود. در منو روی Settings کلیک کنید.

آموزش تغییر دادن زبان جیمیل از فارسی به انگلیسی یا برعکس

صفحه‌ی تنظیمات شامل چندین تب مختلف نمایان می‌شود. تنظیمات زبان در تب اصلی یا General قرار دارد. لذا اگر این تب نمایش داده نشده، روی آن کلیک کنید. در ادامه روی منوی کرکره‌ای Gmail display language که در حقیقت اولین گزینه از تب General است کلیک کنید. 

آموزش تغییر دادن زبان جیمیل از فارسی به انگلیسی یا برعکس

زبان English (US) یا هر زبان دیگری که مطلوب است را از طریق این لیست انتخاب کنید.

آموزش تغییر دادن زبان جیمیل از فارسی به انگلیسی یا برعکس

تغییر زبان انجام نشده است! می‌بایست در پایین صفحه روی دکمه‌ی ذخیره کردن تغییرات یا Save Changes نیز کلیک کنید.

آموزش تغییر دادن زبان جیمیل از فارسی به انگلیسی یا برعکس

توجه کنید که اگر زبان ناشناخته‌ای را به جای انگلیسی یا فارسی به صورت تصادفی فعال کرده باشید، تغییر دادن آن ساده است. می‌بایست مسیر تغییر زبان را به خاطر بسپارید:

کلیک روی چرخدنده‌ی منو

کلیک روی گزینه‌ی Settings یا گزینه‌ای که صفحه‌ی چند تب تنظیمات را باز می‌کند

استفاده از اولین منوی کرکره‌ای در اولین تب از تنظیمات جیمیل