جست‌وجو کردن با موضوع و نام مشخص در سرویس‌هایی مثل گوگل یا Bing بسیار ساده است. کافی است به آدرس images.google.com یا bing.com/images مراجعه کنید و موضوع یا کلمات کلیدی را تایپ کنید و روی دکمه‌ی سرچ کلیک یا تپ کنید.

اما حالت دیگر این است که کاربر عکسی در اختیار دارد و به دنبال عکس‌های مشابه آن است. در این صورت باید عکس را با روشی در بخش جست‌وجوی عکس گوگل یا بینگ آپلود کرد. به این ترتیب می‌توان عکس‌های مشابه در ابعاد بزرگ‌تر یا کوچک‌تر را به راحتی پیدا کرد.

در ادامه به روش جست‌وجو کردن عکس‌های مشابه یک عکس اصلی در گوگل و بینگ مایکروسافت و البته از طریق گوشی‌ها می‌پردازیم که روش آن کمی با مرورگرهای دستاپی متفاوت است. با ما باشید.

قبلاً در مقاله‌ی دیگری به روش جست‌وجو کردن عکس‌های مشابه یک عکس اولیه به کمک گوگل در دستاپ و همین‌طور گوشی پرداختیم:

امروز با معرفی یک سایت برای ساده‌تر کردن جست‌وجوی عکس به کمک گوگل و همین‌طور روش جست‌وجوی عکس در موتور جست‌وجوی مایکروسافت که Bing معروف است، در خدمت شما هستیم.

معرفی سایتی برای جست‌وجوی عکس‌های مشابه به کمک گوگل

همان‌طور که قبلاً در مقاله‌ی دیگری نوشتیم، در گوشی‌ها هم می‌توان به راحتی با فعال کردن نمای Desktop وب‌سایت گوگل و بخش سرچ عکس، دکمه‌ی آپلود عکس را مشاهده و استفاده کرد. اما اگر این روش برایتان جالب نیست، می‌توانید از وب‌سایتی به اسم reverse.photos استفاده کنید.

پس از ورود به این سایت، روی دکمه‌ی UPLOAD PICTURE وسط صفحه کلیک یا تپ کنید.

آموزش جست‌وجو عکس‌های مشابه در گوشی از طریق Bing و سایت سرچ عکس

عکس موردنظر خود را انتخاب کنید.

پس از تکمیل فرآیند آپلود، روی SHOW MATCHES کلیک یا تپ کنید.

آموزش جست‌وجو عکس‌های مشابه در گوشی از طریق Bing و سایت سرچ عکس

به همین سادگی می‌توان عکس‌های مشابه یک عکس اصلی را به کمک گوگل پیدا کرد. اما محدودیت این سایت را هم فراموش نکنید که فقط از موتور سرچ گوگل برای یافتن نمونه‌های مشابه استفاده می‌کند.

سرچ کردن عکس‌های مشابه به کمک Bing

مایکروسافت در طراحی وب‌سایت بینگ، به کاربران موبایل نیز توجه داشته است و در نتیجه اگر با گوشی خود به بخش جست‌وجوی عکس که آدرس آن bing.com/images است، رجوع کنید، در کنار کادر سرچ، آیکون دوربین دیده می‌شود. توجه کنید که بهتر است عکس‌های شخصی و مهم را در موتور جست‌وجوی بینگ آپلود نکنید چرا که عکس‌ها برای بهبود بخش جست‌وجو نگهداری می‌شود.

برای جست‌وجو کردن عکس‌های مشابه عکس اولیه، روی آیکون دوربین کلیک یا تپ کنید.

در پیام مربوط به ذخیره کردن عکس‌های برای بهبود سرچ، روی Continue تپ کنید.

آموزش جست‌وجو عکس‌های مشابه در گوشی از طریق Bing و سایت سرچ عکس

با استفاده از دوربین گوشی عکسی بگیرید و یا یکی از عکس‌های موجود در گالری را انتخاب کنید. آپلود از سرویس‌های ابری ذخیره‌سازی فایل نیز امکان‌پذیر است.

در نهایت عکس‌های مشابه را بررسی کنید.

سوالات کاربران اینترنت در مورد جستجو کردن عکس‌های مشابه

آیا می‌توان در آیفون هم از گوگل و بینگ برای پیدا کردن عکس‌های مشابه یک عکس اولیه استفاده کرد؟

قطعاً. در تمام گوشی‌های اندرویدی و آیفون و ویندوز فون و مرورگرهای مختلف می‌توان ای کار را انجام داد. اما جست‌وجو کردن عکس به کمک کروم ساده‌تر است چرا که می‌توان روی عکسی در صفحات وب تپ و مکث کرد و گزینه‌ی Search Google for this image  را برای رویت کردن عکس‌های مشابه انتخاب کرد. این گزینه در اغلب مرورگرهای دیگر وجود ندارد.

آیا اپلیکیشنی برای جست‌وجو کردن عکس‌های مشابه وجود دارد؟

احتمالاً بله اما توجه کنید که اپ‌ها نیز بر قدرت سرچ موتورهای جست‌وجوی معروف مثل گوگل و بینگ تکیه می‌کنند. بنابراین عملاً نیازی به نصب کردن یک اپلیکیشن اضافه برای هدفی کوچک مثل جست‌وجو کردن عکس‌های مشابه وجود ندارد. مستقیماً از بخش سرچ عکس Google و Bing استفاده کنید.