امروز سرویس Gmail گوگل یک تغییر بزرگ و جالب داشته که به صورت خودکار فعال نیست. گوگل ظاهر جیمیل را بازطراحی کرده است. طراحی جیمیل با توجه به اصول زبان طراحی متریال که در اندروید ۵ و نسخه‌های بعدی، تکامل پیدا کرده، انجام شده است و طبعاً اگر ظاهر جدید جیمیل را فعال کنید، استفاده کردن از این سرویس محبوب برایتان لذت‌بخش‌تر خواهد بود.

در ادامه به روش فعال کردن طراحی جدید و زیبای جیمیل می‌پردازیم. با ما باشید.

بازطراحی Gmail و اضافه شدن قابلیت‌های مفید و کاربردی جدید

گوگل از مدت‌ها پیش اپلیکیشن Inbox‌ را به عنوان جایگزین در کنار اپلیکیشن Gmail توسعه داده است و هم‌اکنون اپ اینباکس و همین‌طور سرویس وب‌اپلیکیشن Inbox کاربران بسیار زیادی دارد. اما هنوز هم اغلب کاربران از وب‌سایت جیمیل و اپ جیمیل استفاده می‌کنند. لذا بازطراحی Gmail ضروری به نظر می‌رسید و این دقیقاً همان کاری است که گوگل انجام داده است.

امروز بالاخره طراحی جدید جیمیل در اختیار تمام کاربران قرار گرفته است. اگر شما هم از کاربران جیمیل گوگل هستید، می‌توانید طراحی جدید را فعال کنید.

در کنار طراحی جدید جیمیل، قابلیت‌های جدیدی نیز به آن افزوده شده که در راستای بهبود تجربه‌ی کاربری و هوشمندی بیشتر است. در حقیقت اغلب قابلیت‌ها و همین‌طور طراحی جیمیل جدید گوگل، مبتنی بر Inbox است. Smart Replies یا پاسخ‌های هوشمند یکی از ویژگی‌های مهم و جدیدی است که پارسال در اپلیکیشن اندرویدی و iOS جیمیل اضافه شده بود و اکنون در وب‌اپلیکیشن جیمیل نیز قابل‌استفاده است.

ویژگی مهم بعدی، اضافه شدن دکمه‌ی Snooze و همین‌طور اکشن‌های Hover که با قرار گرفتن موس روی عناصر صفحه و مکث کردن، فعال می‌شوند است. با دکمه‌ی Snooze که در لغت به معنی چرت زدن است، می‌توان موقتاً ایمیلی را برای بررسی بعدی کنار گذاشت.

چگونه ظاهر جدید جیمیل را فعال کنیم؟

ابتدا وارد وب‌سایت رسمی جیمیل گوگل شوید و در حساب کاربری خود لاگین کنید. قدم بعدی کلیک کردن روی آیکون منو است که به شکل چرخدنده در گوشه‌ی بالای صفحه واقع شده است. یک گزینه‌ی جدید در این منو اضافه شده: Try the new Gmail که به معنی آزمایش کردن جیمیل جدید است. روی این گزینه کلیک کنید تا به جیمیل جدید هدایت شوید.

چگونه جیمیل جدید و امکانات جدید و کاربردی آن را فعال کنیم؟

البته ممکن است کاربران تمام کشورها در حال حاضر این گزینه‌ی جدید را در منوی جیمیل مشاهده نکنند! همین‌طور ممکن است تمام کاربران یک کشور نیز این گزینه را در اختیار نداشته باشند.

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید طراحی جدید حالت تخت و ساده دارد.

چگونه جیمیل جدید و امکانات جدید و کاربردی آن را فعال کنیم؟

همان‌طور که مشاهده می‌کنید در سمت راست صفحه چند آیکون جدید اضافه شده که استفاده از سرویس‌های دیگر گوگل مثل Keep و Tasks‌ برای یادداشت‌نویسی و مدیریت امور و وظایف در محیط جیمیل را ساده می‌کند. حتی می‌توان روی آیکون + کلیک کرد و آیکون‌های دیگری را افزود!

اگر در رویت کردن گزینه‌ی جدید با مشکل روبرو هستید، بد نیست استفاده از وی‌پی‌ان‌ها به منظور تغییر IP Address را آزمایش کنید و با شناسه‌ی IP‌ کشوری دیگر به سرورهای گوگل متصل شوید. شاید در این صورت گزینه‌ی آزمودن جیمیل جدید برای شما فعال شود.

البته در تستی که بنده انجام دادم، مشکلی در استفاده از حالت جدید جیمیل با IP ایران وجود نداشته است.

نظر شما در مورد پوسته و قالب جدید جیمیل و امکانات اضافه شده چیست؟