اغلب کاربران در مورد مشکل خراب شدن فایل‌ها جست‌وجو می‌کنند و به دنبال راهی برای تعمیر فایل خراب هستند اما گاهی وضعیت برعکس می‌شود! اگر شما هم به دلایل مختلف می‌خواهید یک فایل خراب ایجاد کنید، می‌توانید از یک سایت جالب که برای همین مأموریت طراحی شده استفاده کنید.

در وب‌سایت Corrupt-a-file  حتی می‌توان فایل‌ها را از فضای ابری گوگل درایو یا دراپ‌باکس به صورت مستقیم بارگذاری کرد و فایل خراب یا Corrupt را دانلود کرد. در ادامه به روش کار با این وب‌سایت می‌پردازیم.

قبلاً به برخی روش‌های تعمیر کردن فایل‌های آفیس مثل ورد و اکسل و ... پرداختیم:

تبدیل فایل سالم به فایل خراب به گونه‌ای که هیچ بخشی از آن قابلیت بازیابی نداشته باشد و در واقع با روش‌های ساده و سریع نتوان بخش‌هایی از آن را بازیابی کرد، کار چندان پیچیده‌ای نیست اما برای اطمینان خاطر، بهتر است از وب‌سایتی به اسم Corrupt-a-fil.net استفاده کنید که این مأموریت را به خوبی انجام می‌دهد.

و اما مراحل کار:

این وب‌سایت از فایل‌های مختلف پشتیبانی می‌کند اما حجم فایل نباید بیش از ۱۰ مگابایت باشد! بنابراین فایل خود را آماده کنید.

وب‌سایت Corrupt-a-fil.net را باز کنید.

اگر قرار است فایل را از کامپیوتر خود بارگذاری کنید، روی دکمه‌ی FROM MY COMPUTER کلیک کنید. در غیر این صورت اگر فایل آنلاین و روی فضای ابری DropBox‌ یا Google Drive است، روی دکمه‌های FROM DROPBOX یا FROM GOOGLE DRIVE کلیک کنید.

در صورت انتخاب گزینه‌ی گوگل درایو یا دراپ‌باکس، به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور و صدور مجوز دسترسی نیاز است.

آموزش خراب کردن فایل‌های سالم به کمک یک سایت!

پس از انتخاب فایل، دکمه‌ی پایین لیست گزینه‌ها، فعال می‌شود. روی CORRUPT FILE کلیک کنید.

پس از چند ثانیه فایل آپلود شده و به صورت خراب و ناقص تغییر می‌کند و می‌توان آن را دانلود کرد. روی لینک دانلود فایل کلیک کنید. در صورت نیاز می‌توانید روی آیکون گوگل درایو یا دراپ‌باکس برای آپلود مستقیم فایل روی این سرویس‌های ابری کلیک کنید.

آموزش خراب کردن فایل‌های سالم به کمک یک سایت!

برای اطمینان از خراب شدن فایل، آن را توسط چند نرم‌افزار مختلف باز کنید و بررسی کنید که هیچ‌گاه به درستی باز نشود.

در نهایت توصیه‌ی جدی می‌کنیم که برای رعایت مسائل اخلاقی و عقب انداختن تاریخ تحویل کار خود، از تحویل دادن فایل خراب به دیگران پرهیز کنید.