اینستاگرام کاربران بسیار زیادی دارد و شاید اغلب دوستان دور و نزدیک شما در آن عضویت داشته باشند. برای یافتن پروفایل یک فرد در Instagram روش‌های مختلفی وجود دارد. اگر نخواهید دیگران شما را به راحتی پیدا کنند، می‌توانید همه‌ی روش‌ها را کم و بیش مسدود کنید و ناشناس باقی بمانید!

در ادامه به روش‌های ناشناس باقی ماندن در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام می‌پردازیم. با ما باشید.

حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی تدریجاً به کار مشکل و پیچیده‌ای تبدیل می‌شود چرا که حین ساخت حساب کاربری در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها، نیاز به وارد کردن مشخصاتی مثل شماره تماس، ایمیل، نام و نام خانوادگی و حتی آدرس وجود دارد. اگر از کاربران اینستاگرام هستید و نمی‌خواهید پروفایل حساب کاربری شما به راحتی توسط دیگران با جستجو کردن ساده پیدا شود، می‌توانید اطلاعات کمتر و مستعار استفاده کنید.

استفاده از پروفایل شخصی یا Private یک راهکار خوب است اما به هر حال اگر کاری کنید که پروفایل شما به سادگی پیدا نشود، پیشاپیش جلوی بسیاری از مزاحمت‌ها را گرفته‌اید.

در ادامه به روش‌های حفظ حریم خصوصی و ناشناس باقی ماندن در این شبکه‌ی اجتماعی می‌پردازیم.

حذف حساب کاربری Facebook از اینستاگرام

کاربران فیس‌بوک می‌توانند به سادگی با استفاده از حساب کاربری فیس‌بوک در اینستاگرام ورود انجام بدهند. با این روش ساده، کسانی که از فیس‌بوک استفاده می‌کنند هم به سادگی شما را پیدا می‌کنند. برای حذف کردن حساب کاربری فیس‌بوک از Instagram، روی آیکون پروفایل کاربری در بالای صفحه تپ کنید و سپس روی Settings تپ کنید تا صفحه‌ی تنظیمات باز شود.

در صفحه‌ی تنظیمات اینستاگرام اسکرول کنید و روی گزینه‌ی Linked Accounts در بخش Privacy and Security تپ کنید. در این بخش حساب‌های کاربری متصل به اینستاگرام لیست می‌شود. موارد آبی رنگ مواردی هستند که در حال حاضر لینک شده و فعال هستند. روی حساب فیس‌بوک خویش تپ کنید و سپس در پایین صفحه روی دکمه‌ی خاکستری Unlink تپ کنید.

چگونه پروفایل کاربری را در اینستاگرام ناشناس و غیرقابل یافتن نگه داریم؟

به این ترتیب از این پس دوستانی که در شبکه‌ی اجتماعی Facebook داشته‌اید، نام شما را در لیست Follow Facebook Friends List نمی‌بینند و شما را به سادگی پیدا نمی‌کنند.

حذف شماره تلفن از حساب اینستاگرام

قبل از حذف کردن شماره موبایل خویش از اینستاگرام، توجه کنید که از این پس نمی‌توانید لاگین امن دومرحله‌ای را برای ورود به اینستاگرام استفاده کنید. به علاوه برای حذف شماره تلفن، می‌بایست آدرس ایمیل صحیح و تأییدشده‌ای وارد کرده باشید چرا که به هر حال برای عضویت در Instagram‌ به ایمیل یا شماره تلفن جهت تأیید نیاز است و باید راهی برای تماس با شما وجود داشته باشد.

و اما روش غیرفعال کردن لاگین دومرحله‌ای یا two-factor-authentication:

ابتدا روی آیکون پروفایل تپ کرده و گزینه‌ی Settings را لمس کنید و سپس در صفحه‌ی تنظیمات روی گزینه‌ی Two-Factor Authentication در بخش Privacy and Security یا تنظیمات امنیت و حریم شخصی تپ کنید. اکنون روی سوییچ کنار گزینه‌ی Text Message تپ کنید تا به وضعیت غیرفعال تغییر وضعیت دهد.

اکنون برای حذف کردن شماره تماس، روی آیکون پروفایل خویش تپ کنید و گزینه‌ی Edit Profile‌ را لمس کنید. در صفحه‌ای که باز شده اسکرول کنید و در بخش Private Information یا اطلاعات شخصی، شماره تلفن خویش را پاک کنید و سپس روی علامت تیک برای ذخیره کردن تنظیمات پروفایل تپ کنید.

چگونه پروفایل کاربری را در اینستاگرام ناشناس و غیرقابل یافتن نگه داریم؟

غیرفعال کردن پیشنهاد پروفایل کاربری شما به عنوان حساب‌های مشابه

کاربران اینستاگرام که علاقه‌مند به کشف کردن پروفایل‌های جدید و فالو کردن افراد و سازمان‌ها و مشاغل هستند، معمولاً در میان پروفایل‌های کاربری مشابه به دنبال موارد جالب می‌گردند. پروفایل کاربری شما نیز در این بخش به دیگران پیشنهاد می‌شود و لذا یک روش کشف شدن حساب کاربری شما توسط دوستان و البته افراد ناشناس، فعال بودن این ویژگی است.

برای غیرفعال کردن این مورد، به وب‌سایت اینستاگرام مراجعه کنید و البته این کار را در مرورگر دستاپی یا در تبلت‌های خاص و بزرگ انجام دهید چرا که در گوشی‌ها و تبلت‌ها، گزینه‌ی موردبحث نمایش داده نمی‌شود. 

حال روی پروفایل کاربری خویش کلیک کرده و سپس روی Edit Profile کلیک کنید. در انتهای صفحه تیک گزینه‌ی include your account when recommending similar accounts people might want to follow را حذف کنید. در نهایت برای ذخیره کردن تنظیمات، روی Submit کلیک کنید.

چگونه پروفایل کاربری را در اینستاگرام ناشناس و غیرقابل یافتن نگه داریم؟

نمایش آنلاین بودن خویش را غیرفعال کنید

برای حفظ حریم خصوصی بد نیست وضعیت آنلاین یا آفلاین بودن خویش را از دید دیگران مخفی کنید. برای این مهم نیز می‌بایست به صفحه‌ی تنظیمات و بخش Privacy and Security مراجعه کنید و روی Activity Status تپ کنید و سپس روی سوییچ Show Activity Status تپ کنید. با غیرفعال کردن این گزینه، وضعیت شما به دیگران گزارش نمی‌شود.

چگونه پروفایل کاربری را در اینستاگرام ناشناس و غیرقابل یافتن نگه داریم؟

برای اطلاعات بیشتر در مورد تنظیمات فعالیت‌های اخیر در Instagram‌ به مقاله‌ی زیر مراجعه کنید:

در پایان مطالعه کردن مقاله‌ی زیر را به کاربران بخش پیام‌های مستقیم توصیه می‌کنیم: