در مرورگر فایرفاکس ۵۷ زمانی که تب جدیدی را باز می‌کنیم، علاوه بر نمایش جعبه‌ی آشنای Search و سایت‌های پربازدید، بخشی به اسم Highlights نیز وجود دارد که برخی مقالات را پیشنهاد می‌کند و صفحات بوک‌مارک‌شده و پربازدید را نشان می‌دهد. ممکن است آیتم‌های پیشنهادی چندان با سلیقه‌ی کاربر سازگار نباشد و حتی مقالات از نظر زبان نیز به زبان مادری نوشته نشده باشند! در این صورت می‌توان بخش Highlights‌ یا همان مقالات پیشنهادی Firefox‌ را غیرفعال کرد.

در ادامه به روش حذف کردن مقالات پیشنهادی در صفحه‌ی New Tab مرورگر فایرفاکس می‌پردازیم. با ما باشید.

قبلاً در مقاله‌ای به نحوه‌ی سفارشی کردن ظاهر فایرفاکس ۵۷ پرداختیم و دیدم که Firefox Quantom علاوه بر سرعت بالاتر در پردازش، از نظر ظاهری نیز چقدر انعطاف‌پذیر و جالب است:

در این مقاله به مسأله‌ی خاصی به اسم تب جدید و محتوایی که در آن نمایش داده می‌شود می‌پردازیم.

چگونه سایت خاصی را از بخش Highlights فایرفاکس جدید حذف کنیم؟

موس را روی نام وب‌سایتی که در بخش های‌لایتس نمایان شده ببرید تا آیکون منوی سه‌نقطه در گوشه‌ی آن نمایش داده شود. روی این آیکون کلیک کنید.

روش حذف Highlights از تب جدید در مرورگر فایرفاکس

از منو گزینه‌ی Dismiss را انتخاب کنید تا وب‌سایت موردنظر، از لیست حذف شود.

روش حذف Highlights از تب جدید در مرورگر فایرفاکس

برای حذف کردن کامل‌تر این وب‌سایت از سوابق وب‌گردی، طبعاً باید به بخش History مرورگر مراجعه کرد اما در منوی سه‌نقطه نیز گزینه‌ی به اسم Delete from History وجود دارد که همین کار را انجام می‌دهد.

چگونه بخش Highlights را از فایرفاکس ۵۷ و نسخه‌های بعدی، کاملاً حذف کنیم؟

برای حذف کردن بخش های‌لایتس به صورت کامل، ابتدا در New Tab یا تب جدید، روی آیکون چرخدنده‌ای‌شکل تنظیمات کلیک کنید. این آیکون در گوشه‌ی راست و بالای صفحه واقع است.

روش حذف Highlights از تب جدید در مرورگر فایرفاکس

در تنظیمات، تیک گزینه‌ی Highlights را حذف کنید و سپس روی Done کلیک کنید.

روش حذف Highlights از تب جدید در مرورگر فایرفاکس

به این ترتیب از این پس زمانی که تب جدیدی در مرورگر Mozilla Firefox باز می‌کنید، بخشی به اسم Highlights وجود ندارد و صفحه ساده و خلوت‌تر به نظر می‌رسد.

intowindowsسیاره‌ی ‌آی‌تی