در ویندوز ۱۰ و ویندوز ۸.۱ اپلیکیشنی به اسم Store وجود دارد که امکان دانلود و نصب و آپدیت کردن اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها از فروشگاه اپ مایکروسافت را فراهم می‌کند. اما آیا راه دیگری برای دانلود و نصب اپ‌های منتشر شده در سایت Microsoft Store وجود دارد؟

پاسخ مثبت است و می‌توانید اپ‌ها و دیگر انواع محتوا که در سایت مایکروسافت استور منتشر شده را مستقیماً دانلود و نصب کنید. در ادامه به نحوه‌ی دانلود از مایکروسافت استور بدون استفاده از اپلیکیشن Store ویندوز ۱۰ و ویندوز ۸.۱ می‌پردازیم.

مایکروسافت هم مثل گوگل و اپل، از زمان انتشار ویندوز ۸.۱ یک فروشگاه اپلیکیشن به اسم مایکروسافت استور راه‌اندازی کرده تا کاربران ویندوز از این پس اپ‌ها و بازی‌های رایگان را ساده‌تر دریافت کنند. کاربران ویندوز کاملاً به دانلود فایل‌های EXE و MSI نرم‌افزارها و بازی‌ها عادت دارند و شاید برخی کاربران به ندرت از مایکروسافت استور استفاده کنند. اما تدریجاً استفاده از اپلیکیشن Store که مخصوص دانلود و نصب اپ‌ها از مایکروسافت استور است، متداول می‌شود.

گاهی اوقات ممکن است اپلیکیشن Store درست کار نکند و مرتباً ارور نمایش دهد. ممکن است در سیستمی به اینترنت دسترسی داشته باشید و در سیستم دیگر که می‌خواهید اپ دانلود و نصب کنید، دسترسی به اینترنت برقرار نباشد. در این موارد می‌توانید از روشی که در ادامه شرح می‌دهیم برای دانلود فایل نصب اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها اقدام کنید و فایل را به هر سیستمی که لازم است منتقل کرده و نصب اپ را پیگیری کنید.

روش دانلود از سایت مایکروسافت استور بدون استفاده از Store

یکی از روش‌های دانلود مستقیم از سایت مایکروسافت استور، استفاده از سایت Adguard Store است که لینک مستقیم دانلود اپ‌ها و بازی‌های رایگان را در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر اپی از نوع پولی باشد، طبعاً این سرویس مناسب نیست. استفاده از این سرویس آنلاین بسیار ساده است، ابتدا به وب‌سایت مایکروسافت استور مراجعه کرده و صفحه‌ی اپلیکیشن یا بازی موردنظر را باز کنید. لینک آن صفحه‌ را کپی کنید.

گام بعدی مراجعه به سایت Adguard Store مراجعه کنید. در کادری که در وسط صفحه مشاهده می‌کنید، URL کپی‌شده را پیست کنید. دقت کنید که در منوی کرکره‌ای اول، گزینه‌ی URL (link) انتخاب شده باشد و در منوی کرکره‌ای بعدی نیز ورژنی از اپ که لازم دارید را انتخاب کنید.

چگونه فایل اپ‌های مایکروسافت استور را مستقیماً و بدون اپلیکیشن Store دانلود و نصب کنیم؟

با کلیک روی دکمه‌ی تیک، این سایت مشغول به کار می‌شود و صفحه‌ی موردنظر را بررسی می‌کند تا لینک دانلود اپ یا بازی را پیدا کند. پس از بررسی، لیستی از لینک‌ها نمایان می‌شود. می‌توانید روی هر یک از لینک‌ها کلیک کرده و آن را دانلود کنید. امکان راست‌کلیک کردن و کپی کردن لینک و سپس پیست کردن در نرم‌افزارهای مدیریت دانلود نیز وجود دارد.

چگونه فایل اپ‌های مایکروسافت استور را مستقیماً و بدون اپلیکیشن Store دانلود و نصب کنیم؟

اما مسأله این است که ممکن است تعداد زیادی لینک دانلود ارایه شود، کدام فایل را باید دانلود کرد؟

برای نصب اپ‌های مایکروسافت استور، به دو فایل AppxBundle و EAppxBundle نیاز است. بنابراین لینک فایل‌ها را یکی‌یکی بررسی کنید و فایل‌هایی با این دو پسوند را دانلود کنید. پس از دانلود کردن فایل‌ها، می‌بایست روی فایل نصب دبل‌کلیک کنید و مراحل نصب را طی کنید.