گوگل اخیراً طراحی اپلیکیشن گوگل پلی را تغییر داده است و برخی از کاربران اندروید، بخشی که برنامه‌ها و بازی‌های نصب شده در آن لیست میشد و برای آپدیت کردن به آن بخش مراجعه می‌کردند را پیدا نمی‌کنند!

در ادامه‌ی مطلب به نحوه‌ی دسترسی به لیست بازی‌ها و برنامه‌های من یا به زبان دیگر، My apps & games در نسخه‌ی جدید Play Store می‌پردازیم.

آپدیت کردن برخی از بازی‌ها و اپ‌ها، جنبه‌ی اختیاری دارد اما بروزرسانی کردن برخی دیگر، ضروری است چرا که اگر این کار انجام نشود، ممکن است به دلیل باگ‌های امنیتی، اطلاعات و فایل‌های شخصی در اختیار هکرها قرار بگیرد و یا به دلیل باگ‌های عملکردی، مصرف باتری بیش از حد معمول باشد. برای آپدیت کردن اپ‌های اندروید، ساده‌ترین روش استفاده از اپلیکیشن فروشگاه اپ گوگل یا به عبارت دیگر Play Store است که البته به گوگل پلی معروف شده است.

در این اپلیکیشن لیستی از اپ‌ها و بازی‌هایی که در حال حاضر روی گوشی یا تبلت شما نصب شده، موجود است و اگر نسخه‌ی جدیدی منتشر شده باشد، روبروی نام بازی یا آپ، دکمه‌ی Update نمایش داده می‌شود. به علاوه بالای لیست بازی‌ها و برنامه‌هایی که قابل بروزرسانی هستند، دکمه‌ی Update all یا بروزرسانی همه‌ی موارد موجود است. بنابراین با یک تپ می‌توانید همه‌ی اپ‌ها را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید.

محل لیست بازی‌ها و برنامه‌ها در نسخه‌ی جدید گوگل پلی اندکی تغییر کرده و همین موضوع سبب شده که برخی از کاربران اندروید با مشکل مواجه شوند. در ادامه روش دسترسی به گزینه‌ی موردبحث را بررسی می‌کنیم.

نحوه دسترسی به لیست بازی‌ها و اپ‌های نصب شده در Google Play

برای شروع کار اپلیکیشن Play Store را اجرا کنید. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، آیکون منوی سه‌خطی که تاکنون در گوشه‌ی بالای صفحه دیده میشد، اکنون حذف شده است.

آموزش پیدا کردن بازی‌ها و برنامه‌های نصب شده در نسخه‌ی جدید گوگل پلی

برای دسترسی به گزینه‌ی My apps & games می‌بایست ابتدا روی آیکون تصویر پروفایل کاربری خویش در کنار کادر جستجوی بالای صفحه تپ کنید. به این ترتیب منویی از کنار صفحه باز می‌شود.

آموزش پیدا کردن بازی‌ها و برنامه‌های نصب شده در نسخه‌ی جدید گوگل پلی

در منوی باز شده گزینه‌ی My Apps & Games دیده می‌شود. روی آن تپ کنید. اگر بخواهید اپ‌هایی که قبلاً نصب کرده‌اید را ببینید، می‌توانید از گزینه‌ی Library استفاده کنید. برای بررسی پرداخت‌ها و عضویت‌ها نیز از گزینه‌ی Payments و Subscriptions استفاده نمایید. تنظیمات نیز با تپ روی گزینه‌ی Settings ظاهر می‌شود. بنابراین گزینه‌ای حذف نشده و همه‌ی موارد قبلی در این منوی کشویی قرار دارد.

آموزش پیدا کردن بازی‌ها و برنامه‌های نصب شده در نسخه‌ی جدید گوگل پلی

به همین سادگی می‌توانید صفحه‌ی بازی‌ها و برنامه‌هایی که نصب کرده‌اید را در نسخه‌ی جدید گوگل پلی پیدا کنید و برای آپدیت کردن اپ‌ها اقدام کنید.