در ساعت‌های هوشمند امروزی، می‌توان اپلیکیشن و ویجت نصب کرد و ساعت گلکسی واچ ۴ سامسونگ نیز از این قاعده مستثنی نیست. سیستم عامل این ساعت هوشمند، WearOS است و نصب کردن اپ در این سیستم عامل بسیار ساده است.

در این مقاله به نحوه اپ نصب کردن و حذف اپلیکیشن در ساعت هوشمند Galaxy Watch 4 می‌پردازیم که مشابه بسیاری از ساعت‌های دیگر است. با ما باشید.

نحوه نصب کردن اپ در گلکسی واچ ۴ از طریق گوشی

زمانی که برخی از اپ‌ها را روی گوشی نصب می‌کنید، در ساعت هوشمند متصل به آن گوشی نیز اپلیکیشن نصب می‌شود. طبعاً‌ می‌بایست حساب کاربری گوگل در دو دیوایس یکسان باشد. اما در نهایت همواره این اتفاق نمی‌افتد و می‌بایست برخی از اپ‌ها را به صورت جداگانه روی ساعت هوشمند نصب کرد.

برای نصب کردن اپ مراحل زیر را دنبال کنید:

در گوشی متصل به ساعت هوشمند، اپلیکیشن Galaxy Wearable سامسونگ را اجرا کنید.

اسکرول کنید تا به پایین صفحه برسید و روی گزینه‌ی فروشگاه یا Store تپ کنید.

در لیست اپ‌ها اسکرول کنید یا با جستجو کردن به کمک نوار جستجوی بالای صفحه، اپ موردنظر را پیدا کنید.

روی دکمه‌ی Install تپ کنید.

آموزش نصب اپ در گلکسی واچ ۴ و حذف اپ‌های اضافی

آموزش نصب اپ در گلکسی واچ ۴ و حذف اپ‌های اضافی

دقت کنید که در این روش، همه‌ی اپ‌های موجود در Google Play لیست نمی‌شود بلکه اپ‌هایی لیست می‌شود که نسخه‌ی مخصوص ساعت هوشمند نیز دارند. لذا پیدا کردن اپلیکیشن‌های مخصوص ساعت، ساده خواهد بود.

نصب کردن اپ در Galaxy Watch 4 به صورت مستقیم

برای نصب کردن اپلیکیشن می‌توانید از خود ساعت هوشمند استفاده کنید و این در زمانی مفید است که به گوشی دسترسی ندارید یا به هر علت نمی‌خواهید از اپلیکیشن مدیریت ساعت هوشمند که در گوشی نصب کرده‌اید، استفاده کنید.

در ساعت هوشمند گلکسی واچ ۴ اگر در صفحه‌ی خانه، انگشت را به سمت بالا حرکت بدهید، اپلیکیشن فروشگاه گوگل پلی در اختیار شما قرار می‌گیرد. لذا کافی است اپ موردنظر را پیدا کنید و روی دکمه‌ی نصب آن تپ کنید. البته صفحه نمایش ساعت کوچک است و شاید تپ کردن روی دکمه‌ها و کادر جستجو کمی دشوار باشد.

آموزش نصب اپ در گلکسی واچ ۴ و حذف اپ‌های اضافی

آموزش نصب اپ در گلکسی واچ ۴ و حذف اپ‌های اضافی

آموزش حذف کردن اپ در گلکسی واچ ۴

ساعت‌های هوشمند از نظر مقدار حافظه، رم و پردازنده، قوی نیستند و طبعاً نباید تعداد زیادی اپ بلااستفاده روی این وسایل نصب کرد. برای حذف کردن اپ‌هایی که استفاده نمی‌کنید، در صفحه‌ی خانه حرکت جاروبی به بالا انجام بدهید تا لیستی از اپلیکیشن‌ها ظاهر شود. اکنون روی اپ موردنظر تپ و مکث کنید. سپس گزینه‌ی Uninstall را لمس کنید.

آموزش نصب اپ در گلکسی واچ ۴ و حذف اپ‌های اضافی

دقت کنید که اگر روی آیکون اپ‌ها تپ و کمی مکث کنید و سپس انگشت را حرکت بدهید، منوی حذف اپ ظاهر نمی‌شود بلکه آیکون اپلیکیشن در صفحه جابجا می‌شود.