دانلود گوگل پلی سرویس برای بلو استکس ضروری نیست اما برخی از کاربران در استفاده از گوگل پلی در Bluestacks با مشکل روبرو می‌شوند.

در این مقاله به روش استفاده از گوگل پلی در بلواستکس می‌پردازیم که بسیار ساده است. سیاره‌ی آی‌تی را در ادامه‌ی مطلب دنبال کنید.

دانلود گوگل پلی سرویس برای بلو استکس

یکی از بهترین نرم‌افزارهای شبیه ساز اندروید برای ویندوز، Bluestacks است. در بلواستکس ۵ به صورت پیش‌فرض سرویس‌های گوگل نصب شده و حتی Google Play Store نیز موجود است. تنها کاری که می‌بایست انجام شود، لاگین کردن در حساب کاربری گوگل یا همان جیمیل است.

حل مشکل گوگل پلی در بلواستکس و دانلود اپ

نکته‌ی دیگر این است که برای نصب اپ اندروید در بلواستکس، نیازی به گوگل پلی نیست! می‌توانید فایل APK اپ را از سایت‌های دانلود اپ، دانلود کنید و روی آن دبل‌کلیک کنید. برای اطلاعات بیشتر به مطلب زیر توجه فرمایید:

حل مشکل گوگل پلی در بلو استکس

برای رفع مشکل گوگل پلی در Bluestacks، ابتدا اپلیکیشن Play Store را اجرا کنید. در صفحه‌ی شروع روی Sign in کلیک کنید.

حل مشکل گوگل پلی در بلواستکس و دانلود اپ

در صفحه‌ی بعدی آدرس جیمیل را وارد کنید. البته نیازی به تایپ کردن @gmail.com نیست و سپس روی Next کلیک کنید. مرحله‌ی بعد وارد کردن رمز عبور است. آن را وارد کنید و به مرحله‌ی بعدی بروید که تأیید کردن و احراز هویت است. اگر از جیمیل در گوشی یا تبلت اندرویدی استفاده کرده باشید، گوگل پیامی روی صفحه نمایش می‌دهد. ممکن است پیام روی صفحه ظاهر نشود و علت آن عدم دسترسی گوگل به گوشی شما یا هر چیز دیگری باشد. چک کنید که اینترنت فعال است و روی Resend it کلیک کنید.

اگر مشکل حل نشد، روی Try another way کلیک کنید.

حل مشکل گوگل پلی در بلواستکس و دانلود اپ

سپس سایت گوگل و بخش مربوط به امنیت و حریم خصوصی را باز کنید و لاگین امن دو مرحله‌ای با استفاده از شماره موبایل و در واقع پیامک را فعال کنید. با این کار، از این پس هر زمان که بخواهید در هر دیوایسی وارد اکانت گوگل شوید، پس از مرحله‌ی وارد کردن پسورد، مرحله‌ی وارد کردن کدی که گوگل برای شما SMS کرده، ظاهر می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر به مطلب زیر توجه فرمایید:

بنابراین اگر در لاگین در حساب گوگل در محیط Bluestacks با مشکل روبرو شده‌اید، چاره‌ی کار فعال کردن لاگین دو مرحله‌ای و استفاده از پیامک به عنوان مرحله‌ی دوم است. به این ترتیب پس از وارد کردن رمز عبور، روی Get a verification code at ******* کلیک کنید. ۲ رقم آخر شماره موبایل شما در انتهای این گزینه ذکر می‌شود.

حل مشکل گوگل پلی در بلواستکس و دانلود اپ

حال سراغ گوشی بروید و کد ۶ رقمی که گوگل پیامک کرده را در بلواستکس تایپ کنید و روی Next کلیک کنید.

لاگین انجام می‌شود و مراحل بعدی نکته‌ی خاصی ندارد. در مرحله‌ی پذیرش قوانین استفاده روی I agree کلیک کنید. 

حل مشکل گوگل پلی در بلواستکس و دانلود اپ

اگر نمی‌خواهید از اپ‌ها و برخی اطلاعات در گوگل درایو بکاپ تهیه شود که در واقع مصرف اینترنت را افزایش می‌دهد، سوییچ روبروی Back up to Google Drive را غیرفعال کنید.

حل مشکل گوگل پلی در بلواستکس و دانلود اپ

اکنون گوگل پلی آماده‌ی استفاده است.

نصب اپ از گوگل پلی در Bluestacks

برای نصب اپ از گوگل پلی، ابتدا در کادر جستجو نام اپ را وارد کنید و در نتایج سرچ روی اپ موردنظر کلیک کنید. سپس روی Install کلیک کنید.

حل مشکل گوگل پلی در بلواستکس و دانلود اپ

آیکون اپ در صفحه خانه اضافه می‌شود. می‌توانید برای اجرا کردن روی دکمه‌ی Open نیز کلیک کنید.

حل مشکل گوگل پلی در بلواستکس و دانلود اپ