مرورگر مایکروسافت اج، تنظیمات مخفی جالبی دارد که به کمک آن می‌توان ویژگی‌های جدید و آزمایشی را فعال یا غیرفعال کرد. شاید برخی قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید، آن‌طور که باید و شاید کار نکند اما می‌توان با استفاده از امکانات موجود، سرعت و قابلیت‌های مرورگر Microsoft Edge‌ را بیشتر کرد و به علاوه، موضوعی سرگرم‌کننده برای علاقه‌مندان به نرم‌افزار و به خصوص علاقه‌مندان به نرم‌افزارهای اصلی ویندوز است. در این مقاله به آموزش کار با فلگ‌های اج که در آدرس about:flags  قرار دارند، می‌پردازیم.

مایکروسافت اج مرورگر خوب، ساده و سریعی است. اما از نظر قابلیت‌ها و امکانات نمی‌توان آن را به جای Google Chrome و Mozilla Firefox‌ استفاده کرد. مایکروسافت برخی ویژگی‌های جدید را به صورت آزمایشی در اج قرار داده تا پس از بررسی بیشتر، در نسخه‌های بعدی آن به صورت پیش‌فرض فعال کند. با استفاده از همین ویژگی‌هاست که می‌توان اج را به رقیب و جایگزین گوگل کروم و فایرفاکس تبدیل کرد.

اما چگونه این ویژگی‌ها را فعال کنیم؟

در نوار آدرس عبارت زیر را وارد کنید:

about:flags

تنظیمات زیادی در این صفحه موجود است. برخی فلگ‌ها از پیش فعال هستند و برخی دیگر غیرفعال. توجه کنید که بیشتر گزینه‌ها برای توسعه‌دهندگان مفید است و نه کاربران معمولی.

یکی از مهم‌ترین گزینه‌هایی که برای عموم کاربران مفید است، Enable TCP Fast Open است. این گزینه را در بخش Networking مشاهده خواهید کرد.

آموزش افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب در Microsoft Edge با استفاده از Flagها

با فعال کردن این گزینه، سرعت بارگذاری صفحات وب بیشتر می‌شود. گزارشات عمومی نیز حاکی از افزایش محسوس سرعت است. بنابراین توصیه می‌کنیم که این گزینه را فعال کنید.

گزینه‌ی مفید بعدی، به نمایش نوتیفیکیشن وب‌سایت‌ها مربوط می‌شود. اگر از پیام کسب اجازه‌ی نمایش نوتیفیکیشن در وب‌سایت‌های مختلف به ستوه آمده‌اید و می‌خواهید نمایش نوتیفیکیشن را مجاز تنظیم کنید، گزینه‌ی Enable push notifications را فعال کنید.

گزینه‌ی مفید بعدی Enable touch events است که می‌توان آن را روی حالت Always off قرار داد تا مرورگر اج از ژست‌های حرکتی پشتیبانی نکند و در نتیجه با لمس چند انگشتی یا حرکات جاروبی روی تاچ‌پد، اتفاق ناخواسته‌ای نیافتد.

مرورگر Microsoft Edge از نظر تنظیمات خاصی که flag گفته می‌شود، مثل گوگل کروم یا موزیلا فایرفاکس گسترده نیست اما به هر حال تنظیمات مفید و جالب توجهی دارد که بد نیست نگاهی به آن داشته باشید.