این روزها به اشتراک گذاشتن محتوای ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی بسیار متداول شده است. شاید محتوایی که در ارتباط با موضوعی خاص در اختیار دارید از نوع عکس است، در این صورت می‌توانید با استفاده از اپ‌های تبدیل عکس به ویدیو، یک ویدیوی جالب تهیه کنید. می‌توانید روی اسلایدشوی تصاویر، آهنگ، صدا و موسیقی بی‌کلام بگذارید و از افکت‌های جالب برای تغییر عکس‌ها استفاده کنید.

در این مقاله می‌خواهیم بهترین اپ‌های ایجاد ویدیو با عکس و موسیقی در اندروید را معرفی کنیم. بدون استفاده از کامپیوتر و نرم‌افزارهای تخصصی هم می‌توانید در گوشی و تبلت اندرویدی این کار را انجام دهید.

VivaVideo و قابلیت‌های حرفه‌ای برای ساخت ویدیو از تصاویر

اپلیکیشن ویرایش ویدیوی VivaVideo یکی از اپ‌هایی است که قابلیت ایجاد اسلایدشوی ویدیویی از عکس‌ها را دارد. در این اپ پس از انتخاب کردن عکس‌ها، تنظیمات سه‌گانه‌ی انتخاب Theme یا قالب کلی، موسیقی یا Music و Duration یا مدت زمان انجام می‌شود. اگر تازه‌کار باشید، همین سه گزینه و تنظیم کافی است اما اگر بخواهید تنظیمات بیشتر و حرفه‌ای‌تری را تغییر دهید، می‌توانید روی دکمه‌ی Edit تپ کنید و از گزینه‌های بیشتر استفاده کنید.

در این اپ علاوه بر انتخاب موسیقی‌های موجود روی حافظه‌ی گوشی اندرویدی، می‌توانید از کتابخانه‌ی آنلاین نیز استفاده کنید. و یک یا چند آهنگ برای یک اسلایدشوی طولانی انتخاب کنید. استفاده از فیلترهای مختلف روی ویدیوها و اضافه کردن متن و استیکرها نیز امکان‌پذیر است.

بهترین اپ‌های ساخت کلیپ از عکس و آهنگ در اندروید

در اپلیکیشن VivaVideo برای هر عکس می‌توانید مدت زمان نمایش را مشخص کنید. افکت جابجایی بین عکس‌ها یا Transition Effect نیز قابل تنظیم است.

اپلیکیشن VivaVideo قابلیت‌ها و امکانات خوب و مفیدی دارد اما در نسخه‌ی رایگان آن، علاوه بر نمایش تبلیغات، گوشه‌ی پایین ویدیوها، واترمارک مربوط به این اپ درج می‌شود که شاید مطلوب نباشد. برای حذف واترمارک و استفاده از تمام قابلیت‌های این اپ و رفع محدودیت ۵ دقیقه‌ای ویدیوها، می‌بایست نسخه‌ی پولی آن را تهیه کنید.

VideoShow اپی پیشرفته برای ایجاد ویدیو از عکس‌ها

اپلیکیشن بعدی VideoShow است که قابلیت‌هایی شبیه به VivaVideo دارد. در این اپ تعداد تم‌ها زیاد است و می‌توانید مقدمه و پایان ویدیو را نیز ویرایش کنید. اضافه کردن تصویر پس‌زمینه برای عکس‌هایی که صفحه را پر نمی‌کنند هم امکان‌پذیر است.

بهترین اپ‌های ساخت کلیپ از عکس و آهنگ در اندروید

بهترین اپ‌های ساخت کلیپ از عکس و آهنگ در اندروید

در اپلیکیشن VideoShow هم می‌توانید برای هر یک از تصاویر اسلایدشوی ویدیویی، زمان دلخواهی در نظر بگیرید. می‌توانید عکس‌ها را بزرگ کنید و بچرخانید و همین‌طور در اسلایدشو کپی کنید.

در این اپ نیز واترمارک کردن ویدیوها در نسخه‌ی رایگان وجود دارد و برای حذف آن و ایجاد ویدیوهایی با مدت زمانی بیشتر، می‌بایست نسخه‌ی پولی را خریداری کنید. البته می‌توانید صرفاً برای حذف واترمارک هزینه پرداخت کنید و تمام قابلیت‌های اپ را با پرداخت هزینه، خریداری نکنید.

با Quik سریع و ساده اسلایدشوی ویدیویی بسازید

اپلیکیشن Quik ساده‌ترین و جالب‌ترین اپلیکیشن برای ایجاد ویدیو با استفاده از عکس‌ها محسوب می‌شود. تم‌های بسیار جالبی در این اپ وجود دارد و کار کردن برای آن حتی در اولین مرتبه‌ی استفاده نیز بسیار ساده است. می‌توانید روی عکس‌ها متن اضافه کنید، مدت زمان نمایش هر تصویر را انتخاب کنید و از فیلترها روی عکس‌ها استفاده نمایید. به علاوه اینکه می‌توانید از کتابخانه‌ی آنلاین، آهنگ دلخواهی انتخاب کنید.

بهترین اپ‌های ساخت کلیپ از عکس و آهنگ در اندروید

بهترین اپ‌های ساخت کلیپ از عکس و آهنگ در اندروید

البته برخی قابلیت‌ها نیز در این اپ وجود ندارد، مثل افزودن استیکرها. و در نهایت نکته‌ی جالب این است که این اپ رایگان هیچ واترمارکی روی ویدیوها اضافه نمی‌کند!

FilmoraGo

اپلیکیشن بعدی لیست ما، FilmoraGo نام دارد که یک ویدیو ادیتور همه‌فن‌حریف است. این اپ نیز کاربری ساده‌ای دارد و از تم‌های مختلف و افکت‌های جالب بهره می‌برد. حتی افکت بوکه که برای تار کردن بخش‌هایی از عکس استفاده می‌شود هم در این اپلیکیشن وجود دارد و به این ترتیب می‌توانید عکس‌ها را به خوبی ویرایش کنید.

بهترین اپ‌های ساخت کلیپ از عکس و آهنگ در اندروید

بهترین اپ‌های ساخت کلیپ از عکس و آهنگ در اندروید

در FilmoraGo می‌توانید عنوانی برای ویدیو انتخاب کنید و همین‌طور برای هر یک از عکس‌ها یک زیرنویس مناسب در نظر بگیرید. برش زدن عکس‌ها نیز امکان‌پذیر است. برای ارایه کردن توضیحات می‌توانید صدای خودتان را روی ویدیو قرار دهید. انتخاب مدت زمان نمایش عکس‌ها با وجود اسلایدر ساده‌ی مربوطه نیز بسیار ساده است.

Pixgram ساده و سریع

اپ Pixgram یکی از اپ‌های ساده برای ایجاد اسلایدشوی تصاویر در اندروید است. قابلیت‌های متعدد و شاید از نگاه برخی کاربران، قابلیت اضافی در این اپ وجود ندارد. افزودن موسیقی، تغییر سرعت اسلایدشو و اعمال فیلترها روی عکس‌ها و افزودن عنوان برای هر عکس، از قابلیت‌های این اپ است.

بهترین اپ‌های ساخت کلیپ از عکس و آهنگ در اندروید

بهترین اپ‌های ساخت کلیپ از عکس و آهنگ در اندروید

نقطه ضعف اپ ساده‌ی Pixgram این است که امکانات خاصی برای کار روی تک‌تک عکس‌ها ندارد و از طرفی برای ویرایش کردن عکس‌های اسلایدشو باید به صفحات قبلی برگشت که کمی عجیب است.

Scoompa Video

اپلیکیشن اندرویدی Scoompa Video ویدیوهای جالبی از عکس‌ها می‌سازد. در این اپ دکمه‌ی شناور Add در گوشه‌ی پایین و سمت راست صفحه قرار گرفته و با تپ کردن روی آن می‌توانید کار را آغاز کنید اما در صفحات دیگر برای اعمال افکت‌ها و فیلترهای مختلف، می‌بایست از منوی دایره‌ای شکل استفاده کنید.

بهترین اپ‌های ساخت کلیپ از عکس و آهنگ در اندروید

بهترین اپ‌های ساخت کلیپ از عکس و آهنگ در اندروید

پس از افزودن عکس‌ها به اسلایدشو، ویرایش کردن تک‌تک‌شان امکان‌پذیر است و در عین حال می‌توانید اسلایدشو یا کلیپ کلی را ویرایش کنید. در این اپ تعدادی کلیپ صوتی رایگان موجود است و می‌توانید از فایل‌های موسیقی و صدای خودتان هم استفاده کنید. به علاوه تعدادی استیکر GIF نیز در اختیار کاربر قرار گرفته است.

Vimo و انیمیشن و حرکت متن و استیکر

آخرین اپ در لیست بهترین برنامه‌های ایجاد ویدیو از تصاویر، Vimo است. اپلیکیشن Vimo از نظر تعدد قابلیت‌ها و امکانات مثل اغلب اپ‌های معرفی شده نیست اما ویژگی‌های اختصاصی خود را دارد. به عنوان مثال می‌توانید روی عکس‌ها از استیکرهای متحرک استفاده کنید و همین‌طور متن را به صورت متحرک روی اسلایدشوی تصاویر قرار دهید. بهتر است بگوییم اپلیکیشن Vimo روی انیمیشن‌ها متمرکز شده است.

بهترین اپ‌های ساخت کلیپ از عکس و آهنگ در اندروید

بهترین اپ‌های ساخت کلیپ از عکس و آهنگ در اندروید

در این اپلیکیشن می‌توانید تم کلی اسلایدشوی خود را انتخاب کنید و روی آن آهنگ بگذارید. اما نقطه ضعف اصلی آن: در Vimo نمی‌توانید عکس‌ها را به صورت مجزا و حرفه‌ای ویرایش کنید.