برای تماشا کردن ویدیوهای زنده یا Live اینستاگرام معمولاً از اپلیکیشن اندروید یا iOS این شبکه‌ی اجتماعی استفاده می‌شود اما اگر بخواهید می‌توانید در ویندوز و مک‌او‌اس یا لینوکس، ویدیوهای لایو اینستاگرام را تماشا کنید. کافی است اکستنشن ساده‌ای را روی مرورگر Chrome نصب کنید.

در ادامه به روش تماشا کردن Instagram Live در کامپیوتر و مرورگر گوگل کروم می‌پردازیم. با ما باشید.

تماشا کردن ویدیوهای لایو اینستا بدون اکستنشن امکان‌پذیر نیست و هنوز در نسخه‌ی تحت وب اینستاگرام، این قابلیت فراهم نشده است. اما می‌توانید از اکستنشنی به اسم Chrome IG Story استفاده کنید:

با نصب کردن این افزونه روی مرورگر Google Chrome، تماشا کردن ویدیوهای لایو مربوط به پروفایل‌هایی که دنبال می‌کنید، امکان‌پذیر می‌شود.

برای تماشای ویدیوهای لایو کسانی که دنبال کرده‌اید، روی آیکون افزونه‌ی Chrome IG Story کلیک کنید. ویدیوی لایو سریعاً باز می‌شود، البته اگر حساب کاربری که دنبال کرده‌اید، در حال حاضر ویدیوی لایو مخابره نکند، می‌توانید ویدیوهای لایو پرمخاطب را تماشا کنید.

این افزونه همان‌طور که از نامش حدس زده‌اید برای تماشا کردن Story نیز کاربرد دارد هر چند با مراجعه به وب‌سایت اینستاگرام هم می‌توانید استوری‌ها را مشاهده کنید. با این افزونه زمانی که در حال تماشا کردن پست‌ها هستید، نیازی به سوییچ کردن به پست بعدی ندارید بلکه با کلیک روی دکمه‌ی Next می‌توانید عکس بعدی را ببینید. به علاوه می‌توانید استوری‌ها و ویدیوهای لایو را به صورت ناشناس نیز تماشا کنید چرا که بر اساس گفته‌های توسعه‌دهنده‌ی افزونه، نام شما در لیست بینندگان قرار نمی‌گیرد.