گاهی اوقات شخصی ما را در یک گروه واتس‌اپ عضو می‌کند در حالی که نمی‌خواهیم عضو آن گروه شویم! اما آیا راهی برای جلوگیری از اضافه شدن به گروه وجود دارد؟

پاسخ مثبت است و می‌توانید از اضافه شدن ناخواسته به گروه‌ها در WhatsApp ممانعت کنید. در این مقاله به روش کار می‌پردازیم.

پیام‌رسان‌های امروزی قابلیت‌های زیاد و مفیدی دارند که بسیاری از اموری که در گذشته طولانی و وقت‌گیر بوده را ساده کرده‌اند. اما حفظ حریم خصوصی و جلوگیری از سرگرمی بیش از حد در فضای مجازی، کم و بیش دشوار شده است! یکی از مشکلات کاربران پیام‌رسان‌هایی مثل واتس‌اپ که قابلیت ایجاد گروه دارند، این است که گاهی شخصی بدون پرسش و کسب اجازه، کاربر را در گروهی عضو می‌کند! شاید گروه مفید و عالی باشد اما کاربر نخواهد در پیام‌رسان وقت صرف کند!

در واتس‌اپ می‌توانید دیگران را بلاک کنید و حتی متوجه شوید که کسی شما را مسدود کرده است اما در مورد گروه‌ها روشی برای بلاک کردن وجود ندارد!

اما خوشبختانه در WhatsApp می‌توانید جلوی این اقدام دیگران را بگیرید.

چگونه مانع عضویت در گروه‌های واتس‌اپ توسط دیگران شویم؟

همان‌طور که اشاره کردیم در تنظیمات حریم خصوصی یا Privacy اپلیکیشن WhatsApp در حال حاضر گزینه‌ای برای مسدود کردن گروه‌ها وجود ندارد. فقط می‌توانید افراد و در واقع شماره تلفن‌ها را بلاک کنید.

اما ببینیم مراحل اجرای ترفند موردبحث چگونه است: ابتدا اپ واتس‌اپ را اجرا کنید و سپس روی آیکون سه‌نقطه‌ای منو در گوشه‌ی بالای صفحه تپ کنید. در منوی ظاهر شده گزینه‌ی Settings را لمس کنید تا صفحه‌ی تنظیمات واتس‌اپ باز شود. در صفحه‌ی تنظیمات روی Accounts تپ کنید.

چگونه از عضویت اجباری در گروه‌های WhatsApp جلوگیری کنیم؟

و سپس روی Privacy یا حریم خصوصی تپ کنید و در صفحه‌ی بعدی کمی اسکرول کنید و گزینه‌ی Groups را لمس کنید.

چگونه از عضویت اجباری در گروه‌های WhatsApp جلوگیری کنیم؟

چگونه از عضویت اجباری در گروه‌های WhatsApp جلوگیری کنیم؟

در صفحه‌ای که نمایان شده، می‌توانید افرادی که دسترسی لازم برای افزودن شما به گروه‌ها را دارند، انتخاب کنید البته فقط سه گزینه وجود دارد:

  • Everyone یا همه‌ی افراد
  • My Contacts یا مخاطبین من
  • Nobody یا هیچ کس

اگر نخواهید در هیچ گروهی بالاجبار عضویت پیدا کنید، حالت سوم یعنی Nobody گزینه‌ی موردنظر خواهد بود. اما اگر بخواهید به جز مخاطبین، شخص دیگری نتواند شما را عضو گروه‌ها کند، می‌بایست گزینه‌ی My Contacts‌ را انتخاب کنید.

چگونه از عضویت اجباری در گروه‌های WhatsApp جلوگیری کنیم؟

البته از این پس ادمین گروه‌های واتس‌اپ می‌توانند درخواست عضویت یا Invite برای شما ارسال کنند اما خوشبختانه عضویت اجباری متوقف می‌شود. لذا تصمیم با شما خواهد بود.

دقت کنید که این روش به نسخه‌ی 2.19.115 واتس‌اپ مربوط می‌شود و ممکن است اپلیکیشن شما قدیمی و بروز نباشد و در نتیجه گزینه‌های مطرح شده را نداشته باشید. در این صورت می‌بایست ابتدا واتس‌اپ را آپدیت کنید.

بلاک کردن مدیر گروه‌ها در واتس‌اپ

راهی برای مسدود کردن گروه‌ها وجود ندارد اما می‌توانید ادمین مزاحم و دردسرساز یک گروه خاص را بلاک کنید! روش کار به این صورت است:

واتس‌اپ را اجرا کنید.

گروه موردنظر را باز کنید.

روی موضوع گروه تپ کنید.

روی شماره تلفن ادمینی که می‌خواهید بلاک کنید، تپ کنید.

در صورت نمایش پیغام، روی گزینه‌ی Message یا Send Message تپ کنید.

گفت‌وگوی جدیدی با ادمین انتخاب شده آغاز می‌شود. روی شماره تلفن وی در بالای صفحه تپ کنید.

روی Block تپ کرده و در ادامه برای تأیید، گزینه‌ی Block را لمس کنید.

با این روش ادمین گروه موردنظر را بلاک کرده‌اید.