سامسونگ در طراحی سیستم عامل ساعت‌های هوشمند خویش، حالتی به اسم Easy Mode در نظر گرفته که همان‌طور که از نامش پیداست، استفاده از ساعت هوشمند را برای کاربران مبتدی، آسان و ساده می‌کند. اما دقیقاً مفهوم این مود چیست و چه تفاوتی با حالت عادی دارد؟

در این مقاله به مفهوم Easy Mode در ساعت‌های گلکسی واچ می‌پردازیم. با ما باشید.

رابط کاربری One UI‌ سامسونگ با طراحی ساده و کاربردی که دارد، یکی از بهترین رابط‌های کاربری است که تاکنون برای ساعت‌های هوشمند طراحی شده است. البته رابط کاربری پیش‌فرض که گوگل برای ساعت‌های اندرویدی در نظر گرفته نیز ساده و کاربردی است ولیکن سامسونگ قابلیت‌هایی به سبک گوگل اضافه کرده که موجب محبوبیت بیشتر آن شده است. Easy Mode یکی از همین موارد است که البته از زمان معرفی گلکسی اس۴ در محصولات سامسونگ وجود داشته است ولیکن شاید در مورد آن نشنیده باشید و تاکنون از آن استفاده نکرده باشید.

حالت آسان یا Easy Mode در ساعت‌های سامسونگ چیست؟

منظور از حالت آسان که در محصولات اندرویدی سامسونگ دیده می‌شود، حالتی است که رابط کاربری ساده‌تر و خلوت‌تر شده و در نتیجه استفاده از دیوایس برای کاربر و به خصوص افرادی که تاکنون از محصولات سامسونگ استفاده نکرده‌اند، ساده‌تر می‌شود. در حالت Easy Mode، اندازه‌ی فونت در سراسر سیستم عامل بزرگ‌تر می‌شود و در نتیجه رویت کردن گزینه‌ها، دکمه‌ها و خوانایی متن بهتر می‌شود.

منظورمان این نیست که فعال کردن Easy Mode برای ساده‌تر شدن One UI سامسونگ، فقط برای افراد مبتدی مفید است. حتی اگر کاربر حرفه‌ای باشید هم شاید با توجه به مشکل بینایی، تصمیم بگیرید که حالت ساده را فعال کنید. حتی کیبورد هم تغییر می‌کند و کنتراست یا تضاد آن بالا می‌رود تا رویت کردن حروف کیبورد ساده‌تر شود. ساده‌تر شدن رابط کاربری در افزایش سرعت دیوایس نیز اندکی موثر است. نکته‌ی دیگر این است که گوشی یا ساعت هوشمند شما در شناسایی لمس‌های تصادفی و اشتباه، بهتر عمل می‌کند و در حقیقت تأخیری که در دریافت لمس و مکث وجود دارد، بیشتر می‌شود.

چرا و چه زمانی از Easy Mode استفاده کنیم؟

با توجه به توضیحاتی که در خصوص حالت آسان و ساده دادیم، برخی از کاربردهای این قابلیت روشن شده است. این حالت برای کسانی که مشکل بینایی دارند، بسیار مفید است. کاربرد بعدی برای افراد سالخورده است که شاید استفاده از وسایل هوشمند امروزی برایشان عجیب و غریب است! با ساده کردن رابط کاربری می‌توانید مشکل این افراد را حل کنید.

برای کاهش مصرف باتری نیز می‌توانید حالت آسان را فعال کنید. در برخی شرایط خاص نظیر مسافرت‌ها نیز ممکن است به همه‌ی گزینه‌ها و تنظیمات ساعت هوشمند نیاز نداشته باشید، در این صورت فعال کردن Easy Mode ایده‌ی خوبی است.

نحوه فعال کردن Easy Mode در گلکسی واچ

برای فعال کردن قابلیت Easy Mode‌ در ساعت‌های هوشمند سامسونگ، مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا کلید پاور را فشار دهید تا صفحه‌ی اپلیکیشن‌ها ظاهر شود.

در صفحه‌ی اپ‌ها روی آیکون اپ تنظیمات یا Settings تپ کنید.

در تنظیمات روی Display تپ کنید.

در صفحه‌ی تنظیمان نمایش، روی Easy Mode تپ کنید.

اکنون سوییچ روبروی Easy Mode را فعال کنید.

در مورد گوشی‌های سامسونگ نیز مراحل کار به همین صورت است.

آشنایی با حالت ساده یا Easy Mode در گوشی‌ها و ساعت‌های سامسونگ و کاربرد آن

آشنایی با حالت ساده یا Easy Mode در گوشی‌ها و ساعت‌های سامسونگ و کاربرد آن

آشنایی با حالت ساده یا Easy Mode در گوشی‌ها و ساعت‌های سامسونگ و کاربرد آن

در پایان یادآوری می‌کنیم که همه‌ی محصولات سامسونگ از قابلیت Easy Mode پشتیبانی نمی‌کنند اما دقت کنید که این حالت خاص رابط کاربری، از چند سال پیش در طراحی پوسته‌ی One UI وجود داشته و لذا در حال حاضر در اغلب گوشی‌های خانواده‌ی گلکسی، از محصولات رده اول گلکسی اس و نوت گرفته تا گوشی‌های میان‌رده‌ی گلکسی A، و همین‌طور در ساعت‌های گلکسی واچ، این قابلیت وجود دارد.