آلمان و بخصوص شهر فرانکفورت دارای بزرگترین اقتصاد در اروپا و پنجمین اقتصاد بزرگ در جهان است، بنابراین مشاغل زیادی در آلمان برای خارجی ها با مهارت های تخصصی وجود دارد، اگرچه یافتن کار معمولی که نیازی به تجربه ندارد نسبتا آسان است. در آلمان امکان یافتن شغل انگلیسی زبان نیز وجود دارد، اما در بیشتر موارد به سطح کمی از زبان آلمانی نیاز است. مشاغل مختلفی در آلمان وجود دارد که کارفرمایان به دنبال کارمندان با انگیزه و واجد شرایط هستند و برایشان مهم نیست که از کجا آمده اند.

در این مقاله تمام اطلاعات لازم در مورد پیشنهاد شغلی در آلمان را پوشش خواهیم داد، تا انتها با ما همراه باشید.

جاب آفر در آلمان چیست؟

پیشنهاد شغلی آلمانی پیشنهاد کاری است که فرد از یک کارفرمای آلمانی دریافت می کند. این پیشنهاد شغلی یکی از فاکتورهای مهم و ضروری برای اخذ ویزای کار آلمان و مهاجرت به آلمان می باشد. بدون Job Offer آلمان، فقط از طریق Job Offer آلمان می توانید برای کار در این کشور اقدام کنید. با دریافت پیشنهاد شغلی در آلمان، می توانید ویزای کار دریافت کرده و سپس برای اقامت کاری در این کشور اقدام کنید. یکی از بهترین مزایای این روش این است که شما پس از چند سال کار در این کشور اقامت دائم آلمان و تابعیت آلمان را دریافت می کنید.

جاب آفر در آلمان

بازار کار در آلمان

آلمان یکی از پایین ترین نرخ های بیکاری در اتحادیه اروپا را دارد که در ماه می 2020 به 3.9 درصد رسیده است. این میزان بسیار کمتر از میانگین جهانی است، به عنوان مثال نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا و منطقه یورو به ترتیب 6.7 درصد و 7.4 درصد است. در برخی از مناطق جنوب آلمان، مانند بایرن (جایی که مونیخ در آن قرار دارد)، نرخ بیکاری حتی کمتر است.

یک مطالعه توسط موسسه فدرال تحقیقات جمعیت آلمان نشان داد که یک سوم مهاجران غیر اتحادیه اروپا در آلمان در سال 2010/11 ظرف 12 ماه کار پیدا کردند، اگرچه این به دلیل هجوم پناهندگان آلمانی از سال 2015 بود و با بحران کووید 2020 تغییر کرد. با این حال، اگر شرایط لازم را داشته باشید و دانش اولیه آلمانی را داشته باشید، شانس بسیار بیشتری برای یافتن کار در آلمان خواهید داشت.

فرصت های شغلی در آلمان

با توجه به پایین بودن سطح بیکاری در آلمان، این کشور به اندازه سایر کشورهای اروپایی تحت تاثیر کمبود مهارت نیست. اما در برخی موارد به کارمندان ماهر و متخصصان علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات و مشاغل بهداشتی به ویژه در جنوب و شرق آلمان نیاز است و به همین دلیل این کشور برنامه های مختلفی برای حل این مشکل در نظر گرفته است که از جمله آنها می توان به کار طراحی و توسط آفر آلمان اجرا شد.

تا جولای 2020، در حال حاضر بیش از 573000 شغل در آلمان وجود دارد. این نسبت از حدود 800000 در سال گذشته کاهش یافته است. موقعیت های خالی شامل مشاغل ماهر و همچنین مشاغل معمولی در زمینه هایی مانند آموزش زبان انگلیسی است.

حقوق کار در آلمان

حداقل دستمزد در JobOffer آلمان هر سال تعیین می شود. از ژانویه 2020، 9.35 یورو در ساعت است که در حال حاضر رتبه پنجم را در بین کشورهای اتحادیه اروپا دارد. متوسط ​​درآمد ماهانه در آلمان 4021 یورو است. با این حال، این در بخش ها، مناطق و جنسیت متفاوت است. شکاف دستمزد جنسیتی تا سال 2018 21 درصد است.

فرهنگ کار در آلمان

فرهنگ تجارت آلمان به طور سنتی با مدیریت قوی است. آلمانی ها روی وظایفی که به دقت برنامه ریزی شده اند کار می کنند و بر اساس واقعیت ها تصمیم می گیرند. جلسات منظم و کارآمد هستند و از یک دستور کار و برنامه دقیق پیروی می کنند که در آن بحث ها با هدف دستیابی به توافق و تمرکز بر تصمیم نهایی است.

وقتی صحبت از کار در آلمان به میان می آید، زمان یک مفهوم کاملاً تعریف شده است. به همین دلیل افراد بسیار دقیق هستند و اگر می خواهید در Job Offer آلمان شرکت کنید باید در هر موقعیتی حرفه ای باشید.

قانون کار و حقوق کار در آلمان

میانگین کار در هفته در آلمان و هزینه زندگی در شهر فرانکفورت آلمان حدود 40 ساعت در هفته است، اگرچه حداکثر کار در هفته 48 ساعت است. اگر میانگین ساعات کار روزانه در یک دوره 24 هفته ای از 8 ساعت تجاوز نکند، یک کارمند ممکن است تا 10 ساعت در روز کار کند.

حداقل مرخصی قانونی سالانه در آلمان 20 روز در سال است. کارگران آلمانی برای ارائه کار در آلمان از مزایای دیگری مانند مزایای بیماری و زایمان نیز بهره مند می شوند. اکثر مشاغل، اعم از تمام وقت و پاره وقت، توسط یک قرارداد کار اداره می شوند. با این حال، شما باید جزئیات دقیق هر قرارداد را قبل از امضا بررسی کنید، زیرا برخی از کارفرمایان سعی می کنند بندهایی را در پیشنهاد شغلی در آلمان لحاظ کنند که به نفع آنها است.

دوره های اعلان برای کارفرمایی که قرارداد را در آلمان فسخ می کند معمولاً از 2 هفته در طول دوره آزمایشی شروع می شود و برای اکثر قراردادهای استاندارد به 4 هفته افزایش می یابد. برای کارگران طولانی مدت، دوره های اخطار می تواند بسیار طولانی تر باشد (مثلاً تا 7 ماه در برخی موارد برای کسانی که بیش از 20 سال سابقه کار دارند).

جاب آفر در آلمان

سایت های کار عمومی برای یافتن پیشنهادهای شغلی در آلمان

بسیاری از سایت ها به شما کمک می کنند تا شغل مناسبی را در برنامه پیشنهاد شغلی آلمان پیدا کنید، برای مثال آژانس کار فدرال Bundesagentur für Arbeit، BA که به عنوان بزرگترین ارائه دهنده خدمات در بازار کار در آلمان شناخته می شود، دارای بیش از 700 شبکه است. نمایندگی و دارای دفاتر در سراسر کشور. خدمات بین المللی آن اطلاعاتی در مورد فرصت های شغلی در اختیار شما قرار می دهد. شما همچنین می توانید رزومه خود را در پورتال شغلی آنها ارسال کنید و می توانید بر اساس صلاحیت و ویژگی های شغلی خود دریابید که در چه شرکتی به دنبال شغل هستید.

وب سایت های شغلی در آلمان

مشاغل در آلمان اغلب در وب سایت های کاریابی و استخدام آلمانی Jobörsen آگهی می شوند که برخی از آنها در صنایع خاصی تخصص دارند یا بر روی مشاغلی در آلمان متمرکز هستند که برای خارجی ها مناسب است، بنابراین می توانید از این وب سایت ها برای یافتن شغل مناسب در Jobörsen   نیز استفاده کنید. از پیشنهاد آلمانی استفاده کنید.

شما همچنین می توانید در خارج از کشور داوطلب شوید، معمولاً در ازای دریافت غذا، بیمه و کمک هزینه اندک. برای افراد بین 17 تا 30 سال، برنامه های داوطلبانه تا 12 ماه را می توان در خدمات داوطلبانه اروپا یافت.

مشاغل جاب آفر در آلمان

آلمان کشوری است که در بازار کار به نیروی کار خارجی نیاز دارد. فارغ التحصیلان محلی به سادگی نمی توانند خواسته های شرکت ها را برآورده کنند و این تقریباً در همه بخش ها از گردشگری و مهمان نوازی گرفته تا امنیت سایبری و تجزیه و تحلیل داده ها صدق می کند. در این کشور کار کنند البته در برخی از بخش ها نیازمندی های بالاتری نسبت به سایر بخش ها دارند.

مهندسی رشته ای است که کار در این رشته بدون ورود به آلمان و خارج از کشور دشوار است. آلمان صنایع تولیدی و فناوری اطلاعات عظیمی دارد و آنقدر پیشرفته است که استعدادهای محلی نمی توانند امیدی به پاسخگویی به تقاضا داشته باشند. از این رو، انتظار می رود که طیف گسترده ای از مشاغل خالی در مهندسی خودرو و هوافضا، مهندسی عمران، فلزکاری، تولید پلاستیک، اتوماسیون و تمام جنبه های علوم کامپیوتر در دسترس باشد.

فناوری اطلاعات، حوزه رشد برای آلمان

در واقع، فناوری اطلاعات یک حوزه رشد بزرگ برای آلمان است. بنابراین، هر متخصص فناوری می تواند انتظار داشته باشد که به سرعت در برنامه پیشنهاد شغلی آلمان استخدام شود. با این حال، مهندسی و فناوری اطلاعات تنها زمینه هایی نیستند که ارزش کاوش را دارند. به عنوان مثال، تغییر به سمت اقتصاد سبز باعث رشد انرژی خورشیدی، زیست توده و انرژی آبی و همچنین معماری سبز می شود و تغییرات جمعیتی در آلمان به این معنی است که مراقبت های بهداشتی نیز نقش مهمی ایفا می کند. پرستاران و پزشکان هرگز به اندازه امروز در برنامه پیشنهاد شغلی آلمان مورد تقاضا نبوده اند.

در نهایت، مشاغل مربوط به مهمان نوازی و گردشگری همچنان در تقاضای بالا هستند. این مشاغل شامل تعداد زیادی موقعیت های مربوط به اقامتگاه و همچنین مشاغل مرتبط با آشپزخانه، همراه با موقعیت های ماهری مانند مهمان نوازی، طراحی وب و متخصصان تدارکات می باشد.

شرایط سنی برای دریافت پیشنهاد شغلی در آلمان

هیچ محدودیت سنی برای دریافت پیشنهاد شغلی در آلمان وجود ندارد. زیرا برای اقدام در این راه باید حداقل صلاحیت های آموزشی یا فنی و حرفه ای لازم را داشت. افراد برای دریافت پیشنهاد شغلی در آلمان باید حداقل دارای مدرک لیسانس در یکی از رشته های اجباری باشند.

برای دریافت پیشنهاد شغلی در آلمان، بهتر است متقاضیان حداقل 45 سال سن داشته باشند. بدیهی است در صورتی که افراد چندین سال سابقه کار تخصصی داشته باشند و در کار خود از صلاحیت بالایی برخوردار باشند در صورت تایید شرکت کارفرما می توانند تا سن 50 سالگی برای پیشنهاد کار در آلمان اقدام کنند.

درخواست کار درآلمان

هنگامی که در JobOffer آلمان شرکت کردید و شغل مناسب خود را پیدا کردید، باید درخواست خود را مطابق با انتظارات آلمانی آماده کنید. در آلمان، این اغلب به این معنی است که یک فایل درخواست شامل رزومه، کپی‌های تحصیلات و گواهی‌های کارفرما و حتی نمونه‌هایی از کارتان را در صورت لزوم جمع کنید.

شما همچنین باید یک نامه پوششی برای همراه با درخواست خود بنویسید. همچنین اگر به مرحله مصاحبه رسیدید، باید بدانید که کارفرمایان در مصاحبه شغلی در آلمان چه انتظاراتی از شما دارند. همچنین در طول مصاحبه چه کارهایی را باید انجام داد و چه کارهایی را نباید انجام داد.

ویزای کار در آلمان

اگر از اتحادیه اروپا یا انجمن تجارت آزاد اروپا هستید، تا زمانی که پاسپورت یا کارت شناسایی معتبر دارید، نیازی به مجوز کار در آلمان ندارید. اگرچه ثبت آدرس شما الزامی است. اتباع غیر اتحادیه اروپا/EFTA برای کار در آلمان و شرکت در پیشنهاد شغلی آلمان به ویزای کاری مناسب نیاز دارند. این روند بستگی به این دارد که از کجا آمده اید و چه کاری می خواهید انجام دهید.

شرایط زبان برای کار در آلمان و پیشنهادات شغلی در آلمان

اگرچه ممکن است یک شغل انگلیسی زبان در آلمان پیدا کنید، اما باید بتوانید حداقل مقداری آلمانی صحبت کنید تا شانس خود را برای یافتن شغل در JobOffer آلمان افزایش دهید. (حتی کسانی که انگلیسی تدریس می کنند). اگر آلمانی صحبت نمی کنید، احتمالاً به مشاغل غیر رسمی محدود خواهید شد که معمولاً دستمزد کمتری دارند. همچنین، بعید است که بدون مهارت زبان، شغلی در سطح حرفه ای پیدا کنید.

شرایط کار در آلمان

حدود 150 شغل تحت نظارت JobOffer آلمان از جمله معلمان، پزشکان و اپتومتریست ها وجود دارد. اگر حرفه شما یکی از این موارد است، قبل از اینکه بتوانید در آلمان کار کنید، مدرک شما باید توسط مقامات مربوطه یا یک انجمن حرفه ای آلمان به رسمیت شناخته شود.

شروع کار در آلمان با جاب آفر

دوره های آزمایشی Joboffer آلمان معمولاً 3 ماه است، اما می تواند تا 6 ماه طول بکشد. در این مدت مهلت اخطار فسخ قرارداد کار کوتاهتر خواهد بود. کارفرمای شما باید به محض شروع کار شما را برای بیمه درمانی آلمان و سایر بیمه های اجتماعی آلمان ثبت نام کند. این شامل ثبت نام برای بازنشستگی دولتی آلمان و بیمه حوادث شغلی در آلمان می شود.

بسته به کارفرمای خود، ممکن است به شما این فرصت داده شود که از حقوق بازنشستگی شرکت برای تکمیل مزایای بازنشستگی دولتی خود و همچنین سایر مزایای محل کار استفاده کنید.

در پایان

آلمان یک آهنربا برای کارگران است، چه آنها به دنبال ثروت خود در بخش مالی فرانکفورت باشند و چه در بخش بازاریابی برلین. با این حال، اگر قصد شرکت در Job Offer آلمان را دارید، نکاتی وجود دارد که باید قبل از درخواست شغل بدانید. جای نگرانی نیست، اما مانند بسیاری از جنبه های زندگی، کار در آلمان نیز دارای نکات ظریفی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم.