گوشی‌های نوکیا با وجود اینکه قابلیت‌های تلفن‌های همراه کنونی را ندارند، اما یک ویژگی فوق‌العاده جالب آنها را نسبت به سایر رقبا متمایز می‌کرد؛ این ویژگی فعال بودن آلارم ساعت در زمان خاموش بود گوشی بود. درحالیکه هنوز هم برخی از گوشی‌های اندرویدی ، چنین ویژگی دارند، هشدار ساعت آیفون هنگامی که گوشی خاموش باشد عمل نخواهد کرد.

در ادامه به چندین سوال درباره فعال بودن هشدار ساعت در وضعیت‌های مختلف گوشی آیفون پاسخ خواهیم داد. با سیاره‌ی آی‌تی همراه شوید.

هشدار ساعت آیفون و عملکرد آن در شرایط مختلف

برخی سوالات مهم در مورد زنگ ساعت یا Alarm در آیفون:

آیا هشدار ساعت هنگامی که گوشی خاموش است کار می‌کند؟

خیر؛ درحالتی که آیفون خود را خاموش کنید، هشدار ساعت بصورت خودکار غیرفعال می‌شود و نباید منتظر زنگ صدای آن در ساعت خاصی باشید. درصورتی که شارژ باتری آیفون شما کم است، می‌توانید با فعال کردن حالت پرواز در مصرف باتری صرفه‌جویی کنید و بدین ترتیب از خاموش شدن گوشی جلوگیری کنید.

آیا هنگامی که باتری دستگاه را خارج می‌کنید هشدار ساعت فعال می‌ماند؟

خیر؛ درصورتی که باتری در دستگاه نباشد، درواقع گوشی شما خاموش شده است و این ویژگی نیز بصورت خودکار غیرفعال می‌شود.

آیا هنگامی که آیفون در وضعیت Silent یا Do Not Disturb باشد، هشدار ساعت فعال می‌ماند؟

بله؛ مادامی که آیفونتان روشن است، این ویژگی به فعالیت خود ادامه می‌دهد. پس حتی اگر در وضعیت بی‌صدا نیز باشد، زنگ هشدار به صدا درخواهد آمد.

آیا هنگامی که صفحه نمایش آیفون خاموش است هشدار ساعت فعال است؟

بله؛ خاموش شدن صفحه گوشی تنها یک ترفند برای صرفه‌جویی در مصرف باتری است و به محض آنکه شما دکمه Home را لمس کنید، صفحه مجدداً روشن می‌شود. پس با حالت خاموش شدن کامل دستگاه متفاوت است و زنگ هشدار به صدا درخواهد آمد.

هشدارهای دیگر آیفون چگونه کار می‌کنند؟

تایمرها، هشدار تقویم و یادآوری‌ها، همگی همانند هشدار ساعت کار می‌کنند و در زمانی که آیفون خاموش باشد، هیچ‌کدام فعال نیستند.

حل مشکل زنگ نخوردن تلفن در آیفون

قبلاً به راه حل مشکلی که اغلب کاربران آیفون با آن مواجه شدند، پرداخته‌ایم. در حالت Do Not Disturb زنگ تلفن به صدا در نخواهد آمد مگر آنکه در تنظیمات، مخاطبین خاص را استثناء کنید تا در هر شرایطی، صدای تماس تلفنی ایشان را بشنوید.

چگونه از بی‌صدا شدن برخی کانتکت‌ها در حالت do not disturb آیفون جلوگیری کنیم؟