اگر از کاربران همیشگی سرویس جیمیل گوگل هستید و از ظاهر جیمیل تحت وب خسته شده‌اید و می‌خواهید رنگ و لعاب جالب‌تری به آن بدهید، می‌توانید عکسی به عنوان زمینه انتخاب کنید و با زمینه‌ی سفید و ساده، خداحافظی کنید.

در Gmail می‌توان از تم‌های مختلفی که پیشاپیش آماده شده هم استفاده کرد، شاید تصویر پس‌زمینه‌ی یکی از تم‌های موجود، با سلیقه‌ی شما سازگار باشد.

در ادامه به روش تغییر دادن پس‌زمینه جیمیل تحت وب می‌پردازیم. با ما باشید.

برای تغییر دادن تصویر پس‌زمینه در سرویس معروف جیمیل، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه، روی آیکون چرخدنده‌ای‌شکل تنظیمات کلیک کنید.

تغییر تصویر پس‌زمینه در جیمیل گوگل

در منوی تنظیمات روی Themes کلیک کنید.

تغییر تصویر پس‌زمینه در جیمیل گوگل

اکنون یکی از تم‌های پیش‌فرضی که گوگل پیش‌بینی کرده را انتخاب کنید و سپس روی Save کلیک کنید.

تغییر تصویر پس‌زمینه در جیمیل گوگل

مراحل بسیار ساده و کوتاه است. اگر تصاویر موجود را نمی‌پسندید و می‌خواهید از عکس خاصی روی کامپیوتر خود استفاده کنید، به جای انتخاب کردن یکی از تم‌های پیش‌فرض، روی دکمه‌ی My Photos در گوشه‌ی پایین و راست کلیک کنید. عکس موردنظر خود را انتخاب کنید و آن را آپلود کنید و در نهایت روی دکمه‌ی Save کلیک کنید.

توجه داشته باشید که استفاده از عکس‌های تحت وب نیز امکان‌پذیر است و می‌توان پس از کلیک کردن روی My Photos، لینک کامل عکس را پیست کرد و از آن استفاده کرد.

برای بازگردانی حالت پیش‌فرض و ساده‌ی Gmail، مراحل را تکرار کنید و به جای انتخاب کردن یکی از قالب‌های عکس‌دار، قالب پیش‌فرض را انتخاب کنید و سپس روی Save کلیک کنید.