اگر یک مودم یا روتر جدید خریداری کرده‌اید و یا اینکه تا بحال وارد تنظیمات Router خود نشده‌اید، باید بدانید که برای دسترسی به حساب کاربریتان نیاز به یک رمز عبور و نام کاربری خواهید داشت. اما خیلی از کاربران اطلاعی از رمز عبور و نام کاربری روتر خود ندارند؛ اصولاً رمز عبور و نام کاربری که توسط شرکت سازنده برای روتر انتخاب می‌شود خیلی پیچیده نیست.

یکی از روش‌هایی که می‌توان این دو مورد را بدست آورد استفاده از ابزار و برنامه‌های جانبی است. در این مطلب قصد داریم یکی از بهترین و ساده‌ترین نرم‌افزارهای ویندوزی برای بدست آوردن رمز عبور و نام کاربری مودم و روتر را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

نام کاربری و رمز عبور پیش‌فرض روتر خود را پیدا کنید

پیدا کردن این اطلاعات کار سختی نیست و نیازی نیست زمان زیادی را به آن اختصاص دهید. کافی است اپلیکیشن RouterDP را دانلود کنید و سپس آن را از حالت فشرده خارج کنید و با دو بار کلیک روی فایل RouterDP.exe، بدون نیاز به نصب، برنامه را اجرا کنید.

هنگامی که وارد برنامه شدید، گزینه Show All List را انتخاب و سپس در لیست موجود، پس از پیدا کردن مودم خود نام کاربری و رمز عبور را در مقابل نام مشاهده خواهید کرد.

برای دسترسی به صفحه حساب کاربری، ببعد از کلیک روی نام مودم، به بالای صفحه که عبارت Link to access the Router/Modem interface نگاه کنید. لینک دسترسی به صفحه حساب کاربری را در اینجا می‌توانید مشاهده کنید. پس از کلیک روی لینک، به صفحه حساب مودم منتقل می‌شوید، نام کاربری و رمز عبور را کپی کنید و در کادر مربوطه پیست کنید.

اگر می‌خواهید پنجره Network Connections را بصورت مستقیم باز کنید، می‌توانید روی دکمه Menu کلیک کنید و گزینه Network Connections را بجای وارد کردن دستور ncpa.cpl در پنجره دستورات وارد کنید.