یکی از اشکالات احتمالی که ممکن است پس از آپدیت کردن ویندوز ۱۰ با آن روبرو شوید، شارژ نشدن باتری لپ‌تاپ است! البته ممکن است دلیل مختلفی برای شارژ نشدن باتری لپ‌تاپ وجود داشته باشد اما اگر همه اتصالات صحیح است و به نظر می‌رسد که باتری شارژ نمی‌شود، شاید مشکل مربوط به بروزرسانی جدید ویندوز ۱۰ و نصب شدن درایور نامناسب باشد.

در ادامه به راهکاری ساده برای حل کردن مشکل شارژ نشدن باتری در ویندوز ۱۰ با آن‌اینستال و نصب کردن مجدد درایور باتری می‌وردازیم.

قبل از هر کاری، توجه کنید که سیم و آداپتور لپ‌تاپ سالم باشد و همین‌طور از پریز برق دیگری استفاده کنید چرا که ممکن است پریز برق معیوب باشد. اگر همه‌ی موارد صحیح و سالم به نظر ‌می‌رسد، برای حل کردن مشکل شارژ نشدن باتری در ویندوز ۱۰، مراحل زیر را طی کنید:

روی منوی استارت راست‌کلیک کنید و گزینه‌ی Decive Manager را انتخاب کنید.

پس از تکمیل اسکن قطعات سخت‌افزاری و درایور‌ها، روی شاخه‌ی Battery‌ دبل‌کلیک کنید. دو گزینه‌ی Microsoft AC Adapter و Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery را مشاهده می‌کنید.

حل مشکل شارژ نشدن باتری لپ‌تاپ در پس از آپدیت کردن ویندوز ۱۰

روی هر یک از دو مورد اشاره شده در بخش باتری، راست‌کلیک کرده و گزینه‌ی Uninstall را انتخاب کنید تا درایورهای باتری لپ‌تاپ حذف شود. نگران نباشید چرا که این موارد به صورت خودکار و پس از ری‌استارت کردن ویندوز ۱۰، نصب می‌شود.

قدم بعدی این است که لپ‌تاپ را Shutdown کنید.

قبل از روشن کردن مجدد، کابل شارژ را جدا کنید و همین‌طور اگر لپ‌تاپ دارای باتری جداشدنی است، باتری را نیز جدا کنید.

پس از چند دقیقه مجدداً باتری را در جای خود قرار داده و کابل شارژ را وصل کنید و لپ‌تاپ را روشن کنید.

پس از بالا آمدن ویندوز ۱۰، روی آیکون باتری در بخش کنار ساعت کلیک کنید. اکنون مشکل شارژ نشدن باید برطرف شده باشد.

حل مشکل شارژ نشدن باتری لپ‌تاپ در پس از آپدیت کردن ویندوز ۱۰

این راه حل در مورد لپ‌تاپ‌های Lenovo تست شده و در مورد برخی برندها و مدل‌های دیگر نیز پاسخ‌گو است اما تنها راه حل برای شارژ نشدن باتری نیست. اگر سرعت شارژ شدن باتری لپ‌تاپ شما کم است یا مشکل شارژ با این راه حل ساده برطرف نشده، مطالعه کردن مقاله‌ی زیر را توصیه می‌کنیم.